Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Od pojave hidropodizača kao nešto normalno je mehaničko gledano kroz negativnu prizmu. Sretno ti sa štelanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta generacija je bila 'globalni model', znaci isti dizajn se prodavao i u Americi, Evropi, Aziji, i onda je stvarno ispao tako neki bezlican, poput Hyundai-a. Noviji je neuporedivo bolji... 

 

Meni je inace, dok nisam probao Giuliettu, Focus bio etalon vrednosti vozne dinamike u C segmentu (uz BMW 1 kojeg malo izuzimam zbog zadnjeg pogona i uzduznog motora):)

 

S obzirom da je ovo facelift, ne znam jel tu resen problem sa pregrevanjem kod tog 1.0 motora? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, bane1321 said:

Na slikama enterijer deluje fabrički! Odličan!

meni barem ovaj Fokus super izgleda iako nisam ljubitelj fordova,al ovaj fokus je top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kazu da novi automobili nisu kvalitetni kao nekad, a na obicnom ford fokusu starom 5g sa 160.000km prakticno nema znakova habanja :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto citao da je 1.2 puretech tehnicki ispred 1.6 thp, uprkos gomili revizija koju je imao. Tacnije, vise da kazem, pouzdaniji. 1.6 ima neka odlicna resenja i svi kazu da se super vozi (ja nisam probao), ali one silne horor price, stvarno nije normalno kako su izvukli tolike godine sa tim motorom. Nedavno su povecali proizvodnju tog 1.2, sada se pravi u dve fabrike u Francuskoj i u jednoj u Kini, navodno su presli vec milion primeraka. Tako da bi i kod njega trebalo da su ispeglane te decije bolesti koje je imao. Tacno je sto @N.N. kaze da nema hidropodizace, i to jeste cost cut resenje, mada tvrde da nije potrebno stelovati za citav vek motora, ali to je ipak malo upitno. Mene izuzetno iritira zvuk ventila pri hladnom startu kad se rasteluju. A vozio sam dva auta bez hidropodizaca, i dva sa. Voleo bih bas da probam da provozam taj 1.2 puretech sa 130 ks u 308 II. On je po performansama na papiru barem, veoma slican mom trenutnom autu. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se novi renegade nudi sa 1.3gse od 180ks, taj motor bi bio korektan i u djuliji, a kamoli u autu c ili d segmenta.

Verovatno bi ga ubacili da imaju novi model auta, ali se onda zapitan pa ako su gs ubacili u renegade na pola zivota zasto ne i u druge modele.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, horvat said:

Voleo bih bas da probam da provozam taj 1.2 puretech sa 130 ks u 308 II.

Imaš ga sada i od 155 ks u 2008 mk2. Ali, uši otpadaju od cene, jer se taj nudi samo uz najviši paket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat

Da, šta uradiše mališi ... :) 

Ali, generalno, nervira me što više ( od pre oko godinu i po dana) ne može sa manuelnim menjačem da se upare 2,0 HDI ili 1,6 e-THP, a ni ovaj novi "nasvirani" 1,2 e-THP od 155 ks.

Ne mislim da je loš taj AISIN AT8 menjač (ako valja za svaki novi BMW za poprečno postavljene motore, valja i za PSA ), ali, šteta je što više ne postoji mogućnost izbora oko menjača.

Pre par meseci u salonu Forda su mi rekli da od maja više neće biti dostupan ni 1,5 Ecoboost sa 6MT. Samo AT.

Prokleta ekologija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, jel to do ekologije, ili do preferencija kupaca? Ne pamtim kad sam nesto cesce cuo od ljudi koji su potencijalno kupci novi(ji)h auta, od zahteva da ima automatski menjac.... A uglavnom sa jacim motorima, i opremama nekako, ide u paketu i AT.... finansijski gledano... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ne krivim ljude. Potpuno mi je jasno da neko ko zeli da se preveze, sto udobnije i bezbriznije, ne zeli da razmislja uopste o konceptu brzina.

 

Ali slazem se sa @moron da bi trebala barem postojati opcija, za tu manjinu koja ipak zeli sama da salta... 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrika ne osudjuje kupca, cak naprotiv ugadja mu maksimalno, tj. vecini jer celom selu jos niko nije ugodio :)

 

Ako vecina kupaca nekog modela zeli automatik, to ce i dobiti, ako vecina ne zeli automatik u tom modelu njega ce ukinuti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je prethodna generacija M3 izasla bilo je reci da ce to biti poslednja varijanta gde se nudi manuelni menjac. Pa su pod pritiskom ljubitelja modela ipak odustali od toga. A to je M3.... Namenjen za entuzijaste koji vole automobilizam. Polako, ali sigurno idemo ka AT.

Da se razumemo, mene to bas i ne dotice. Kako bude - bude.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, vagenovac said:

Fabrika ne osudjuje kupca, cak naprotiv ugadja mu maksimalno, tj. vecini jer celom selu jos niko nije ugodio

Tačno je da niko celom selu nije ugodio. Ali, ako meni PSA fabrika kroz cenovnik za 2008/3008 praktično kaže:

"Bato, ako izabereš 1,5 HDI ili 1,2 e-THP 100/110 ili 130, možeš da biraš i vrstu menjača, pa i da li želiš 6MT ili AT8.

No, ako biraš 2,0 HDI ili 1,6 e-THP ili 1,2 e-THP 155, nemaš više mogućnost izbora menjača, već može samo AT8",

na koji način to meni fabrika "ugadja" kao kupcu ako sam ja želeo baš 6MT uz 2,0 HDI ili 1,6 e-THP, koji su do Euro 6.2 i mogli da se dobiju, kao što je kupac tih motora mogao tada da izabere i AT (ako je hteo)?

Mene je, naprotiv, ta fabrika "osudila" i rekla da je za mene, kao nekoga KO HOĆE 6MT, prosto "verboten" i 2,0 HDI i 1,6 e-THP, a i onaj 1,2 e-THP 155. "Ugodila"  mi je "onu stvar" :) Izvinjavam se na izrazu ...

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...