Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Meni u ponedeljak pobegne 159 2.0 jtdm sa pravih 120 k na satu, prvi vlasnik . Jeste da je jaka cena bila i da je morao set kvacila odmah plus verovatno i zamajac mada bio sam spreman na taj veliki trosak u startu zbog stanja i istorije auta. Oko mene ljudi padaju u nesvest sto mi je pobegao takav auto meni skoro svejedno. Ko zna zasto je to dobro kao sto kaze kolega. Inace ako nekoga zanima set kvacila sa zamajcem za 159 2011 2.0 jtdm 125kw

Set kvacila 45 hiljada

Zamajac 106 hiljada (nema ga na stanju nigde u Srbiji trenutno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

True story. Trebao bi on jos mnogo da potraje, al opet zavisi kako je auto vozen. Uostalom sta pricam, moj je vec imao zamenu neodgovarajucim setom da bih mu ja sad na 170K menjao sve komplet.
Sto kaze MS, ako je to vec moralo da se menja, cena bi trebala bar ici nize.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno vozio neki divljak. Slazem se da je bolje sto ga nisi uzeo. Naletece bolji.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, mitros said:

sad me psuju i zena i sin,u fazonu,samo ce tebe da cekaju da se nakanis.A samo sam hteo da pogledam po danu,jer dok bi dosao sa posla,vec bi se smracilo.Sad mi se smrklo...

Lomovi i koltare se vuku ne mesecima, nego bukvalno godinama po oglasima. A napucano i ono sto valja odlazi u roku od odmah, ma koliko da je startna cena.

Sa jedne strane, treba redovno pratiti ponudu i odmah reagovati na dobar primerak.

Sa druge strane, uvek kada bi mi nesto obecavajuce otislo ispred nosa (kao i zadnji put) - nikada nisam kupio tanji, tj. slabiji ili losije opremljen auto - naprotiv :) . Mozda je slucajnost kod mene, ali uvek je zakljucak bio da je dobro bilo da sam propustio, jednostavno te i malo usmeri i podigne kriterijum. Tako da, opusteno ;) , imas vozilicu kojoj drasticno ne pada cena, nigde ne gori, pa polako...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Lomovi i koltare se vuku ne mesecima, nego bukvalno godinama po oglasima. A napucano i ono sto valja odlazi u roku od odmah, ma koliko da je startna cena.

Nije ni ovo bas tako. Kad sam prodavao prethodni auto (A3 2005 godiste), cena je bila 300 i nesto evra veca od prosecne (po kalkulaciji na polovniautomobili.com). Bio je bas dobar auto al sam za dva meseca imao samo par poziva, niko nije dosao da ga pogleda. Na kraju sam ga za tu prosecnu cenu prodao kolegi s posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi sta je kome dobro i napucano, koji model je u pitanju, koje godiste, kakva je ponuda/potraznja... Stariji auto, sa velikom ponudom, mozes da prodas po ceni nesto vecoj od proseka, pa ma kakav da bude. Jedino ako ne zuris, da cekas nekog entuzijastu, koji ce za neku stotku preko znati da ceni sto uzima nesto sa poznatom istorijom. Isti slucaj sam imao sa svojim Stilom koji je bio bas pazen i mazen. Doduse, nije mi ni bio cilj da zaradim, nego da sto pre prodam, jer sam vec pazario i u dvoristu drzao dva auta, tj. jedan viska.

Sta god da sam pratio, ono sto je atraktivno i ocuvano, maltene odmah nestaje sa oglasa... A neuporedivo ih je vise koji se vuku mesecima i godinama.

Samo jedan od primera - eno na oglasima Bravaca, Delti, Giulietti koje cuce jos od kad sam ja trazio auto, znaci ima tome 2 godine. A svaki koji sam okacio u "Lepi i zanimljivi primerci" ili temama o modelu, uglavnom je ubrzo nestajao sa oglasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2020 at 11:31 PM, zunto said:

Dvoumim se izmedju
 

zunto 01.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15534298/ford-mondeo-business-20-tdci

 

 zunto 07.jpg

zunto 02.jpgzunto 04.jpgzunto 03.jpg 

zunto 05.jpgzunto 06.jpgzunto 08.jpg

zunto 09.jpgzunto 10.jpgzunto 11.jpg

zunto 12.jpgzunto 13.jpg
 

 

zunto 20.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15786856/ford-mondeo-20tdci-titanium

 

zunto 21.jpg zunto 22.jpg zunto 23.jpg

zunto 24.jpg zunto 25.jpg zunto 26.jpg

zunto 27.jpg zunto 28.jpg zunto 29.jpg

zunto 30.jpg zunto 31.jpg zunto 32.jpg

 

U igri je bio w211 fl ali za sada je ostao jedan.

 

 

Kupio drugar ovaj iz Šapca. Kaže da ajde zadovoljan, videću za koji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Dobro je, pomislio sam da ces mi pustiti jos nekog rovca za Compact segment ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

KUPIO !!!! Evo konacno, sto rece pre neki dan kolega ovde,ako ti je pobegao,naletece bolji.E to se i dogodilo...bar se nadam.:rolleyes:Plac u n.Sadu,nadjem i decka koji ide po placevima sa dijagnostikom sve dogovorim i danas u 14h iznenada odem sa zetom.Tamo me docaka i drugar iz vojske da bude sve komplet.Okreni obrni po dijagnostici sve OK i EGR i DPF i dizne i puna klima.I za divno cudo sve ima od opreme sto je cekirano da ima.Ali ne lezi vraze,oglasili na 2015 godiste,kad ono prva reg.31.12.2014.I krene gombanje sa cenom.Prvo su trazili pre 10ak dana 5750,pa volsebno spustili na 5350??Ja ponudim 5200,kaze lik moze 5300 sa sve probnom tablicom.Auto toliko dobro izgleda (opet beli) kao nov iznutra.Ima cak i el.podizace na zadnjim vratima.Ne mogu da ostavim link i slike jer su ga vec skinuli dok sam ja dosao iz n.sada.Zato saljem odstampan oglas sa PA,cisto da vidite.Sutra moram da registrujem,jer probna vazi 24 sata.Dok sa vozio do Bg jedino mi svetlelo upozorenje o pritisku u gumama,dopumpao sam ,ali i dalje svetli,mozda treba vreme da odradi senzor:lol:.Ne znam kako cu proci sa prebacivanjem premije osiguranja,jer jos nisam prodao svoj auto.Eto toliko,agonija zavrsena.

IMG.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Giulietti ima dugme za setovanje pritiska. Kada se napumpaju gume zadrzi se to dugme i on upamti vrednosti i reaguje kada pritisak opadne. Kontam da mozda ima dugme za resetovanje/setovanje pritiska.

 

Btw, baci neke slike zanimljivo deluje bar ovo sa papira i naravno cestitke :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, dekirs said:

 Btw, baci neke slike zanimljivo deluje bar ovo sa papira i naravno cestitke :)

Mislio sam da skinem slike sa oglasa,ali nisam bio siguran da cu ga uzeti,oni ga odmah skinuse sa oglasa,sad je u garazi,nije zgodno za slikanje,jedino kad 1.put budem izlazio,jer ne znam kako sad ide za novu saobracajnu i tablice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, dekirs said:

U Giulietti ima dugme za setovanje pritiska.

Nema u svakoj lol :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dekirs said:

U Giulietti ima dugme za setovanje pritiska. Kada se napumpaju gume zadrzi se to dugme i on upamti vrednosti i reaguje kada pritisak opadne. Kontam da mozda ima dugme za resetovanje/setovanje pritiska.

 

pff to na pravim autima preko dijagnostike jednom podesis i nema tu sta vise da se stiska :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/13/2020 at 8:17 PM, mitros said:

Evo umalo da se nakanim,toliko sam danas pop...eo:rant: da moram da podelim sa nekim tj vama,sve mislim bice mi lakse.Vidim ovaj oglas u utorak i dogovorim se sa covekom da pogledam u subotu.(kakva greska ,reci ce neko).Danas ga zovem da se dogovorimo za tacno vreme i lik kaze,prodat juce.A imao sve sto trazim i registrovan skoro jos godinu dana i nove zimske,uradjen servis...sad me psuju i zena i sin,u fazonu,samo ce tebe da cekaju da se nakanis.A samo sam hteo da pogledam po danu,jer dok bi dosao sa posla,vec bi se smracilo.Sad mi se smrklo...e zivote,lutalico.:rant:

Beleška 2020-03-10 224833.jpg

Beleška 2020-03-10 225000.jpg

Beleška 2020-03-10 224934.jpg

3fc2325c6a72-1920x1080.jpg

4539a5b0d2a1-1920x1080.jpg

5d282b9cf855-1920x1080.jpg

a2c920c35d39-1920x1080.jpg

cad4e7052893-1920x1080.jpg

de52046c34ed-1920x1080.jpg

eb3cb2037d3d-1920x1080.jpg

c43eec7464c8-1920x1080.jpg

0a14635100c8-1920x1080.jpg

@mitros

 

Eto ga.

20200319_063439.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupio drugar ovaj iz Šapca. Kaže da ajde zadovoljan, videću za koji dan.
hvala, bas me zanimaju utisci kakav je auti ali i kakav vozila prodaje Holidej.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komsija je uzeo pre godinu dana C4 2015o kod njih. Nije imao nikakve kvarove ni ulaganja od kupovine do danas. Auto deluje ocuvano bas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, mitros said:

KUPIO !!!! Evo konacno, sto rece pre neki dan kolega ovde,ako ti je pobegao,naletece bolji.E to se i dogodilo

krstise.gif.9cd6a21a9e8cf9a8193a6e07d0feb041.gif

 

Zavrsismo i ovu sagu :D , secam se samo da se kuckamo 100 godina u vezi kupovine ;) .

Prvo da ti cestitam :thumbup: , da te autic lepo sluzi, puno bezbednih kilometara ti zelim! Kada, Boze zdravlja, ova muka koja nas je zadesila prodje - dokotrljaj se neki vikend do Intera na skup, da se ispricamo i vidimo kako izgleda taj dugo cekani Mr. Special ;) .

Kao drugo, kao sto ti i rekoh - kada ispred nosa pobegne lep primerak, uteha mi je da nikada nisam kupio slabiji ili manje opremljen. Taj dobar a propusteni uglavnom bude reper da trazis jos bolje.

10 hours ago, dekirs said:

Btw, baci neke slike zanimljivo deluje bar ovo sa papira

Ne mora covek da se muci. Sto se nas tice, dovoljan je i VIN da ga raskupusamo u sitna crevca i steknemo utisak :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...