Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

8 minutes ago, bane1321 said:

Drugo Multipla nema model iz, bar, 2016.

Nema, tacno... Ali imas 500L, i to sa motorom koji leti do Grcke.

Utepasmo totalno moje prvobitno pitanje sas zelje, cestitke i pozdravi :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Flex said:

Je l' to onaj motor sto mami osmehe i lepi za gepek?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 

Baš taj! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Ivan said:

koji leti do Grcke.

A šta da radim zimi? :stuart:

 

Sad bez zahebancije, Volvo deluje bruka! Dizajn, enterijer, ma sve - sem održavanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lep volvo, samo da je onaj malo jači :) na faceliftu su uveli Torov čekić u far kao dnevna svetla, posle preneseno na ostale modele i focus iskopirao :)

 

@Ivan jel ovo gsp validator?

image.thumb.png.f733022e8049231939d2c00526097fa8.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa njim kasko je must have. Doduse ni on nece biti bas jeftin. Meni se svidjaju duzi modeli V60 sa D4 motorom i oko 140ks, premda i D2 radi posao sa 120ks. 

Svedski celik, top sigurnost i dobri motori ako su odrzavani. 

 

V40 sto si postavio je vrh. 2 cevke su 2 cevke pozadi.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

@Ivan jel ovo gsp validator?

image.thumb.png.f733022e8049231939d2c00526097fa8.png

Tu su negde dizajnom, jedino je na Renolu veci ekran :lol: . Grozim se od tog trenda, iskreno.

Srecom, postoji i manja varijanta za GSP ridze :) . Meni se licno cak i vise svidja - posto em ne volim ekrancine, em mi je zgodnije kada ima vise fizickih dugmica za direktnu komandu, a ne da za sve moras da skreces pogled na ekran i tipkas po njemu:

 

IMG_8699.thumb.jpg.faf9b8f47962bdcf905574c286967bb0.jpg 7a9cd7db83ac-1920x1080.thumb.jpg.b93db209a30181be902f9f292536b7ac.jpg 1ab5b53a319c-1920x1080.thumb.jpg.e697a90a63c8d381dae71272a164cbdd.jpg ecf6e04a5f14-1920x1080.thumb.jpg.c384ac29731ee31163c5b91f24ea3bdc.jpg

 

A ima i onaj uzas od ustede u najnizem paketu opreme, sa sve plasticnim volanom, manuelnom klimom i obicnim cajgerima:

 

maxresdefault.thumb.jpg.e66f76c5ed13f7c6b5273010a3845baa.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako planiras ovog Megana da uzimas, navikni se na retardirano kvacilo i svaki put kada otpustis kvacilo cuje se tup udarac, isto vazi i za kocnicu.. Veliki minus pogotovu kod benzinaca koji su dosta tihi pa se jedino to cuje. 

Ostalo moze da prodje, naravno nikako najveca navigacija nego ova srednja verzija (zbog pristupacnosti klime) 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Francuza, kod vecine sam primetio upravo to, tj. "problem" sa noznim komandama. Pogotovo kod velicine, rasporeda i razmaka i pogotovo kod PSA (kao i "supalj" zvuk zatvaranja vrata).

Mozda ja imam problem, posto nosim obucu 45/46, sve je to dosta komotnije sa prostorom kod Zabara (kada pricamo o istoj klasi, naravno).

Ako odaberem, valjda ti zvukovi nece smetati, navikao sam na tisinu kod Fiata :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

cesto vozim tog Megana, ne mogu da ti opisem koliko me to izludjuje :D
ali ima zanimljivih stvari, prvenstveno digitalna tabla sa listovima :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za velicinu i tip multimedije se apsolutno slazemo ;) .

Na te novokomponovane table se takodje ne lozim. Stari dobri cajgeri u dubokim hromiranim kucistima su za mene neprevazidjeni. Da vidim kako masina dise, a ne da vozim video igricu na jos jednom panelu. Naravno uz neki manji ekrancic sa osnovnim informacijama izmedju. Svako ima svoje ludilo :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da samo pljujem Megan - to je najtiši auto koji sam vozio. Unutra je tišina, kao da ničeg nema napolju. Ima baš na nekom testu, čini mi se CarWow, primeti se baš ta tišina!

Otklonili su šupalj zvuk vrata, koji me na Scenicu izluđuje!

Malo su mu kičerica svetla, ali ako su LED onda to mnogo bolje izgleda.

Sviđa mi se izdignuti srednji greben - tunel, daje neki premium šmek!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio tog Megana u nekoliko izvedbi - 1.5dci, 1.6dci i 1.6 benzin.

 

Nekako mi je opsti utisak nista posebno.

Nit’ smrdi nit’ mirise.

 

Cajger bese ima ona 3 moda od kojih mi se samo onaj normalni dopao. Necu da mi kaze auto kada da saltam vec da znam da je to. 2/3/4000rpm, ali ljudi to vole iz nekog razloga.

 

Udobnost i vozne karakteristike isto nista posebno.  Nijedno nisam zapamtio da je bilo waoo.

 

Komande klime i centralna navi bas losi. Cesto se pri saltanju u 3.brzinu promene podesavanja klime ko ima vecu saku ili ne “stegne” menjac.

 

Po meni ni po cemu ne odskace od druge francuske brace, Tipa, C’eed i slicnih.

 

Golf mi je za njih ipak drugi nivo voznje, kao i Giulietta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na modernim kolima mogu da nabrojim X stvari koje mi se apsolutno ne svidjaju (pocev cak i od trenutnog auta, sa par totalno bar meni bespotrebnih funkcionalnosti). Ali na to se vecina "lozi" - a u sustini nebitne i zaglupljujuce stvari, kojima se maskiraju bitne. Pre svega vezano za motorizaciju i downsizing, dinamiku voznje, "podvaljivanje" sa platformama itd... Ali bitno je da je Crossover, da sljasti sto je moguce veca ekrancina dok se pored "zivog" handsfree mobilni drzi na uvetu.

To je moderna auto industrija i hteli-ne hteli, na to smo prisiljeni da se privikavamo, samo je pitanje sta je kom proizvodjacu od tih gluposti prioritet. A sta god neko pricao, kod mene generalno veliku ulogu u izboru igra i srce, kao i dizajn. Neke stvari se sredjuju u hodu, kod svakog narodnog Compacta moras da zasmuris na nesto - ali ako me ne tera da se jos jednom okrenem kada ga zakljucam ili da jedva cekam da se opet provozam, dzaba posao :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, u compact klasi se mora biti spreman na kompromise, samo je pitanje prioriteta...  :)  

 

@Ivane, evo mislim da je ovo taman za tebe :

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16060915/renault-megane-tce-140-gt-line

 

image.thumb.png.f360d591eebbfa6012af8b7a348a7c6d.png

image.thumb.png.b541a2c460376679362fcb3ef37174fc.png

image.thumb.png.0b4635f7155680ab739a6f2bdd455589.png

 

GT line paket, 1.3 tce 140 ks, srednja navigacija, lepa sedista :) 

 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, horvat said:

Tako je, u compact klasi se mora biti spreman na kompromise, samo je pitanje prioriteta...  :)  

 

@Ivane, evo mislim da je ovo taman za tebe :

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16060915/renault-megane-tce-140-gt-line

 

image.thumb.png.f360d591eebbfa6012af8b7a348a7c6d.png

image.thumb.png.b541a2c460376679362fcb3ef37174fc.png

image.thumb.png.0b4635f7155680ab739a6f2bdd455589.png

 

GT line paket, 1.3 tce 140 ks, srednja navigacija, lepa sedista :)

 


Meni ovo deluje skupo prilicno.

Kada pogledam da je moj auto pre 3 godine kostao 1000e vise, a dobijas:

 

  • 2.0TDI za koji je doplata 2-3000e
  • Panoramu - dodatnih 1-2000e
  • 18" felne - 1000e
  • LED farove (nema Megane jos u ponudi)
  • Sportsko vesanje - 500-700e doplata

Jos za te 3 godine razlike, trebala bi nesto bolja ponuda da bude.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo love...ni 4Control, ni Bose... A ovaj GSP validator im se tako u***ro u dizajn, treba im dati nagradu.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovo su takodje 18' felne : 

 

image.thumb.png.7ad42e02a88d6903a8dc4cb25161e798.png

 

Ima Megane LED farove u ponudi, a ima ih i ovaj konkretni:

 

image.thumb.png.268ae8dc95ffe94730d7ca4c0134fe70.png

 

Ostaju objektivno panorama i 2.0 dizelas, a uzmi u obzir da su od pre 3 godine cene drasticno skocile, delimicno zbog strozih emisija (sada i benzinci imaju GPF, sto povecava cenu benzinskih motora i priblizava ih dizelima), a treba uzeti u obzir da je ovo trazena cena, pitanje koliko bi islo dole kada bi se uzivo pregovaralo... 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

ni 4Control

4Control ide samo u pravi GT, a rekoh da je to vec ozbiljna masina, sa ozbiljnom motorizacijom i naravno ozbiljnom cenom. GT-Line je samo paket. Vec i kod polovnih, ima Megana sa Pure Vision LED farovima i 18'' ;) .

Ovo sto se vidi na oglasu je "javna" cena, isto kao sto je Tipo MultiJet Lounge preko 19 soma. Ili atmo Tipo HB Pop/Street zvanicno preko 15 soma - a u praksi koliko? Cca 11 soma +/- , sedan krece maltene za malo jace od 10k.

Apropo najmodernijih turbo benzinaca - za mene ostaje jedino pitanje njihove izdrzljivosti, koja ce se pokazati u praksi... Pogledajte malo performanse, koje obrtne dostizu, pogledajte ubrzanja, medjuubrzanja... Dizeli i dalje imaju prednost sto se elasticnosti tice, ako se gleda npr. medjuubrzanje u istoj brzini. Sto je i logicno zbog veceg obrtnog (mada i FireFly vec ide do 270 Njutna). Ali kod prilicno rezultata gde se meri medjuubrzanje kroz brzine - dizeli gube prednost, negde cak i drasticno... Pricam naravno o slicnim snagama, verujte mi da sam mnogima srusio Sneska kada pocnu da pricaju o usisivacima :D .

Cenim kada vlasnik vodi racuna o vozilu i ne mogu ga nikada porediti sa nekim sa placa. Zato sam i X puta rekao da Igorova ponuda stvarno vredi ;) . I da prema nekome koga ovde licno poznajes i ko to ljudski odrzava, ne mozes da nastupis kao prema nekome ko od toga zaradjuje i koji cesto i ne zna sta prodaje.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova centralna konzola mi je kao busplus validator. Koliko lepo izgleda spolja toliko mi je ovo unutra.....

 

edit: sad sam skontao da vec pricate o tome, lol

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/5/2020 at 6:40 AM, totti said:

Pa kad si počeo da tražiš bio je model star 5 godina, a sad dok se nakaniš biće 13 godina emoji3.png
 

 

Evo umalo da se nakanim,toliko sam danas pop...eo:rant: da moram da podelim sa nekim tj vama,sve mislim bice mi lakse.Vidim ovaj oglas u utorak i dogovorim se sa covekom da pogledam u subotu.(kakva greska ,reci ce neko).Danas ga zovem da se dogovorimo za tacno vreme i lik kaze,prodat juce.A imao sve sto trazim i registrovan skoro jos godinu dana i nove zimske,uradjen servis...sad me psuju i zena i sin,u fazonu,samo ce tebe da cekaju da se nakanis.A samo sam hteo da pogledam po danu,jer dok bi dosao sa posla,vec bi se smracilo.Sad mi se smrklo...e zivote,lutalico.:rant:

Beleška 2020-03-10 224833.jpg

Beleška 2020-03-10 225000.jpg

Beleška 2020-03-10 224934.jpg

3fc2325c6a72-1920x1080.jpg

4539a5b0d2a1-1920x1080.jpg

5d282b9cf855-1920x1080.jpg

a2c920c35d39-1920x1080.jpg

cad4e7052893-1920x1080.jpg

de52046c34ed-1920x1080.jpg

eb3cb2037d3d-1920x1080.jpg

c43eec7464c8-1920x1080.jpg

0a14635100c8-1920x1080.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kola se kupuju odmah kao sto vidis :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...