Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Svaka cast za Indjica :D 

 

A sto se tice sajma, ne moz ozbiljne analize u onoj guzvi. Barem mi sto dolazimo sa strane, pa moramo vikendom, kad se pola Srbije slije :) Jedino da nam kazes posto je pljeskavica ove godine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, horvat said:

Barem mi sto dolazimo sa strane, pa moramo vikendom

Uzmi remote dan :P a i nisam mislio na sajam sajam vec kod indjica na sajam. Ne znam kakve su pljeskavice u Obrenovcu

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, andreja.micovic said:

Taman sajam polovnih automobila. Odes, probas pa koji ti se svidi.

To i kazem :thumbup:. Otvorih model koji me zanima, a posto znam da generalno (kao i onaj "Stars" plac) imaju neobicnih autica - reko' da vidim i ostatak ponude Compacta... Pa videh da ima i vasih predloga ;) .

 

A Horvat je mislio da ove polovnjake poredimo na sajmu kao nove :D . Salim se, ali vidis nije neizvodljivo za neke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Amo ti treba društvo za razgledanje zovi, znaš broj!

Inače ovaj Megan izgleda odličz, sem one ručke kočnice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

308 smo svojevremeno imali identičan, samo plus sa panoramom i polukožom.
Ono što ti mogu reći iz iskustva je da je ova alu kugla na menjaču smrt leti

A ručna na Meganu je idealna za zaboravne i one koji ne ebu zvučne signale da nije spuštena

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moram da pitam, sta vam toliko smetaju manuelne rucne? Meni je bas obrnuto. Vozio sam par auta sa rucnom na dugme, i meni je to toliko islo na zivce, da mislim kada bih kupio takav auto (npr zbog ostale opreme), ozbiljno bih razmotrio da retrofitujem tu konzolu sa klota, sto ima manuelnu rucnu. Ono mi je skroz nepotrebno komplikovano, zasvetli kada povuces, ali ne ostane upaljeno, i nikad ne znam jel stvarno 'povucena'. Da ne pricam da moze da crkne, i da ne mozes da napravis okret pod rucnom, po snegu recimo :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciji je to/taj motor u Volvooououou? Taj 2.0...isto FRA kao i 1.6 ili ne?

Trebalo bi da je njihov petak

Nenormalno je kako dobro ide sa njim.

Skoro kao Tipo 1.6 Mjet

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je krenuo, uskoro ce poceti da postavlja nerealne uslove poput: Nema dovoljno brzina, pa rucna nema neg elektricnu, gume i felne nisu niskoprofilne, pa odnos u menjacu mu ne valja, pa aerodinamika mu ko u cigle....
A onda cu mu ponudim ovo pa nek razmisli
IMG_20191017_193318.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, totti said:

Trebalo bi da je njihov petak emoji7.png
Nenormalno je kako dobro ide sa njim.

 

Aaaaaa vidi vidi, odjednom je -to- postalo zanimljivo vozilo :)

Da ne kazem - konacno nesto zanimljivo na prethodne 2-3 strane  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par puta sam ga vozio sa automatskim menjačem. Znaš onaj osećaj kad se tebi kao vozaču dižu creva kad ga nabodeš... Ako se dobro sećam, u pitanju je 400 ili nešto malo više Nm.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam siguran u tom godištu. Da je 2.0 u '11, '12 ili '13 bio bi petak, za ovaj u '14 sam zato rekao "trebalo bi" . Zaboravio sam kad se to menjalo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, totti said:

Par puta sam ga vozio sa automatskim menjačem. Znaš onaj osećaj kad se tebi kao vozaču dižu creva kad ga nabodeš... Ako se dobro sećam, u pitanju je 400 ili nešto malo više Nm.

 

 

 

Fino, fino. Znao sam samo da imaju 1.6 i 2.0 varijante ali bas nista nisam znao o 2.0.

Odoh u istrazivanje...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam :) gledao sam bratovom drugaru jedno 3 komada ovde po Ns pa sam upoznao malo auto.
Cak sam im i slao link, ako se ne varam bio je kod tebe neki o onoj kao zuto-zlatnoj boji
, pre jedno godinu/godinu i po, ako se ne varam...oko boje mozda samo gresim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slao si mi onaj iz NS što je imao ispod 100.000 km, a nalepnica za veliki servis dve godine pre toga na 160, 70, 80 hiljada izbi oči

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15595914/alfa-romeo-giulietta-20-xenonbosetct

image.thumb.png.aee9dc1e070fd1589ea86ab953edb6a0.png

 

@Ivan Kupi si auto, nemoj da nas brukas sa onim 1.5 i ostalim sraljima :D

 

Evo sve ispunjava, dizlo, 2.0, 2016, crven. Ne moze bolje :D

 

Salu na stranu, Megan u GT Line izvedbi je lep na oko ali sa tom motorizacijom tu staje sva prica. Posle 1.4 140ks, nikako ici dole sa snagom, samo gore :)

Super je sve to, ali po meni najbitnija stvar bi bila downgrade..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako je krenuo, uskoro ce poceti da postavlja nerealne uslove poput: Nema dovoljno brzina, pa rucna nema neg elektricnu, gume i felne nisu niskoprofilne, pa odnos u menjacu mu ne valja, pa aerodinamika mu ko u cigle....
A onda cu mu ponudim ovo pa nek razmisli
IMG_20191017_193318.thumb.jpg.79549825d3ae72150d1b6e8b6b86887c.jpg

Sent from my S10 PRO using Tapatalk


Sjajan....svaka čast!e18a246a2d6649e0e74bfb2875c11656.jpg

Poslato sa JAT-L29 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

A moram da pitam, sta vam toliko smetaju manuelne rucne?

Ne smeta mi mehanička ručna, nego mi smeta njena izvedba (izgled) u Meganu! Deluje kao da je neko dete nakalemilo!:stuart:

Screenshot_20200310-142929.png

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dekirs said:

Evo sve ispunjava, dizlo, 2.0, 2016, crven. Ne moze bolje :D

 

Može da se uzme usis i twin turbo setup sa Insignie sa istim motorom i malo dotera mapa na 220 HP/480 Nm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Milutinac said:

Da ne kazem - konacno nesto zanimljivo na prethodne 2-3 strane  :rofl:

Lako je zaje*avati drugare... Cek' da te vidim ubrzo kada budes birao - ja l' ces turbo motorcic, ja l' ces crossovercic, ja l' ces nakalemljeni ekrancic :D ?

4 hours ago, bane1321 said:

Amo ti treba društvo za razgledanje zovi, znaš broj!

Inače ovaj Megan izgleda odličz, sem one ručke kočnice!

Hvala Bandzula, prisustvo poznavaoca RenoLa se podrazumeva ;) . Meni kao staroj gardi ic ne smetaju takve stvari, jedino sto elektricna rucna ide u visim paketima opreme. Giuliettu sam razmatrao u prethodnoj iteraciji, tako da 99% otpada, generacijski je tu negde kao i trenutni auto. Kao sto rekoh, nigde ne zurim, registrujem uskoro Sportaka i za 3. godinu kod mene... Tako da na tenane razgledam ponudu, sveo sam na 2-3 modela, a mozda iskrsne jos nesto interesantno. Evo ovo sto Andreja pomenu npr., ne bi mi bilo ni na kraj pameti, iskreno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to prvo na pameti :) vec vise od godinu dana (kao i XC60 zbog gdje). Bas mi se svidja i motorizacija i unutra kako je za vozaca, jos sto je V40/60 blize zemlji (sedi se nisko sto volim). Dobra tabla, materijali, displej taman da ne smeta i ne odvlaci paznju, gomila pratecih sistema... Gledao sam i odrzavanje koliko kosta, ali nisam cuo da se neko zalio sa Volvoom (ona prica kao za tojotu do kraja zivota), a redovan servis mislim da moze da odradi svako ko radi pug ili ford. 

Ali sam toliko razocaran prostorom unutra. Npr. u XC60 ima manje mesta na zadnjoj klupi nego u Delti kad ja sednem napred. A V40/60 su jos manji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...