Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

19 minutes ago, ISV_01 said:

Nisi kolekcionar, al covek koji zna sta trazi, dovoljno receno emoji23.png
GT line je super...al ja ne videh skoro isti sa 5.vrata (ne kazem da ne postoji ali 3V je cesci) a da nije karavan.

Odakle ti Megane sa troje vrata, jedino ako znas nesto sto ja ne znam :) ? Pricamo o Mk4 od 2016. naovamo - tu je klasicni 5v hatch (koji mene zanima), karavan i sedan (Grand Coupe). Cak je i "pravi" GT u petovratnoj verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault-Megane-2016-ig.jpg

 

Da, Ivan misli na ovu gen (2016 - ), tu ne postoji trovratna verzija uopste... Cak ni Clio IV (2012 - 2019), ne postoji trovratan... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji servis za Volvo je kod Ace u Kraljevačkoj.

Apropo Megana... mene malo od Renoa odbija to što su nekako "najsocijalniji" unutra u odnosu na većinu konkurencije.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ccccc sta vi ljudi radite... pa kad ne znate sta hocete gledajte lepo nemacku trojku i cao. Kakvi bre megani i 308-ice.. Vidis da 3 dana nemozete da nadjete motor koji moze da potraje jedan v.servis, pa vam se unutra ne svidja nista, pa je mali ali sta? Sta onda tu ima dobro? Cena!?


Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja!? A4 diodu '08 S line, fokusa '06 tdci karavan, bmw e90 163ks limuzina, e46 dizel 150ks karavan '05, bmw5 f10 '010god, e39 tds limuzina i ima jos svasta kod drugara, Q5, g6, g7 i sl. :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi jasno sto potenciras svabe...bas su ti pune ruke svaba...buba

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisu moji a nije ni njihova ciljna grupa :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Koliko sam ja istrazivao za 1.6 dci problem su bili pogonski lanac koji je zezao na jako malim km , dihtung glave i lanac pogona uljne pumpe.

Problem sa pogonskim lancem je navodno sredjen mada opet se preporucuje zamena do nekih 200k plafon. Obavezno je uraditi i zamenu lanca uljne pumpe. Pre je to bilo dosta skupo mada opet jeftinije od Opelovog 1.6 cdti i bmwa. Sto se tice dihtunga glave odgovor koji sam cuo je " losa konstrukcija motora" kao i 1.4 TCe

E sad ja sam se raspitivao za Megane 3 ne znam kakva je situacija u cetvorci. Svi serviseri su mi preporucivali 1.5 dci ili ako hocu snagu dci 160 koji vazi za jedan od najboljih dizelasa do 2 l.

Edited by Boris90

Share this post


Link to post
Share on other sites

dCi 160 je vec Twin Turbo, cini mi se? Tih "pouzdanih" 1.5 dCi 110 ima kao blata u trenutnoj ponudi, a ovo ce mi iskociti da pogledam i u malo boljoj opremi, zato sam pitao...

22 minutes ago, MS PK said:

Ja!? A4 diodu '08 S line, fokusa '06 tdci karavan, bmw e90 163ks limuzina, e46 dizel 150ks karavan '05

Uvek sam voleo ove Micine konstruktivne predloge. Jos samo fali da mi predlozis "nepoderivo auto" Passat B5 1.9 TDI 130 lubenicar, aka "srpski san" :P . Pricamo o izboru u Compact klasi, najklasicniji moguci 5v hatch ;). I valjda podrazumevam da necu uzimati auto nekoliko godina stariji od trenutnog. Nego za toliko mladji, znaci pozeljno 2016-17.

Prava premium trojka koju stvarno postujem je za mene od klase iznad, tj. Midsize: A4, C-Class, BMW 3 (mada ljubitelji kazu od pe'ce). Njihovi manji modeli (BMW1, A3) su mi se em retko kad svidjali, em nikada za njima nisam "sekao vene". Btw, u Merc su isli upravo Renoovi 1.5 i pomenuti 1.6 dci :lol: (160d, 180d i 200d) . Vagenove benc/dizel turbake tek da ne pominjem, pomenuh gore da cituckam oko TDI/TSI, (tangira me jedino Leon FR) - i sto vise istrazujem bolje da ne gledam. Nesto kao moj voljeni 1.9 dzetede i slicni motori drugih proizvodjaca se vise nece pojaviti. Jednostavno se moderni motori tako prave i moracemo kad-tad da se pomirimo sa tim, trenutno slatko vozim jedan takav. Dok nas ne prebace na struju :lol: . Ni meni se ne svidja u kom to smeru sve ide (motorizacija, konektivnost, autonomna voznja), ali nazalost tako je.

1 hour ago, MS PK said:

Sta onda tu ima dobro? Cena!? emoji3.png

Znam da se zafrkavamo, ali da ne spustamo pricu na taj nivo - pogledaj samo sta od toga sto pominjes, moze da se uzme npr. u trenutnoj ceni Megane IV. Znaci u doplati 5-6 soma na Sporta. Apsolutno se slazem sa Tottijem, to smo vec i pomenuli ranije apropo enterijera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam i napisao da to nije vasa ciljna grupa, tako da, dzabe si pisao. Ovo je bilo zezanje na Dekijevo pisanje :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dci 160 koji sam naveo je 2.0 motor. Prvo izbacen iz upotrebe pa sad vracen u ponudi kod Talismana kada su videli da taj 1.6 dci bi turbo nije dorastao zadatku

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, horvat said:

Da, slazem se sa tobom, za Megane IV je mozda jos malo rano, ali cini mi se da je za Pug 308 II sada idealan momenat

Apropo danasnje price oko cena, Megane IV vs 308 II, pazi ovo.

 

"U britanskoj kompaniji ''What Car?'' su napravili veliko istraživanje u kome su istakli modele koji nakon prve 3 godine (odnosno 57.900 km) gube vrednost kao deonice za vreme epidemije koronavirusa, i kao takvi predstavljaju značajan finansijski gubitak za prvog kupca. Sa druge strane, svi oni koji ih kupuju kao polovne nakon 3 godine u finansijskom smislu će proći odlično, budući da će dobiti dobar automobil za puno manje novaca.

 

1. Peugeot 308 1.5 Blue HDi 100 Active - deprecijacija 78.1%

2. Fiat Tipo 1.6 Multijet - 77.3%

3. Maserati Quattroporte V6d - 76.4%

4. Peugeot 108 (1.0 Allure) - 74.9%

5. Fiat 500 c - 74%

6. Citroen C1 ( 1.0 VTi 72 Feel) - 73.7%

7. Mercedes AMG E53 - 73.7%

8. Mercedes S-klasa Cabriolet (S560 Grand Edition) - 73.3%

9. Fiat Panda (1.2) - 72.7%

10. Citroen C3 (1.5 BlueHDi) - 72.6%

 

Tipo je na 2. mestu po padu vrednosti, tako da se i po ovome za iste pare standardno najmladje vozilo uzima iz FCA/PSA. Taman se lepo drustvo udruzilo :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Delta je treći Stilo, ovo je druga Linea

Mislio sam po pitanju brzine i osmeha na licu. :D

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta ce mu treci Stilo u nizu?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Ovo si sad napisao - uporedio i nikad vise! :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo dilema iznad, malo listam oglase i natrcim na Megane koji mi zadrza paznju. Vidim da moze da se provoza do Obrenovca i na licu mesta probere i uporedi prilicno toga o cemu smo pricali, covek ima sve :D . Maltene u istom godistu i sa vrlo slicnom cenom, tj. potrebnom doplatom na trenutni auto:

 

Megane 1.5 110 Limited:

1.thumb.png.197d2fa6de2af64cbef828406371ecfd.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15971293/renault-megane-15-dci-limited

 

Pug 308 1.6 116 Allure:

2.thumb.png.53afd7dd137282385eef951a643b05be.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16003877/peugeot-308-16-ehdi-allure

 

Covek ima cak i predlog @andreja.micovic, V40 2.0 190 i to R-Design :) :

3.thumb.png.5a8e314c88178de3348ba9ce37e8d0f2.png   

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15971339/volvo-v40-20-d4-r-design

 

I to bi bilo to... Nevezno za ovu pricu, setih se da je imenjak kod njih trazio i prokomentarisao Giuliettu QV-Line:

4.thumb.png.7c4f2eef202bf83b56a0175222806da3.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15971264/alfa-romeo-giulietta-20-jtdm-qv-line

 

Naravno, imaju i Krankenwagen za Micu (pored B6 Passata :D ):

5.thumb.png.f5980bee1adfe11796e2deed47c27ee5.png

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15971350/volkswagen-golf-7-16-tdi-highline

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...