Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

29 minutes ago, neshaoct said:

Ako se gleda cenovnik po kome je Tipo hatchback PoP (početni paket) opreme 1.4 16v 15k evra, a takav isti u Lounge paketu 17.100...a, koliko ga ljudi u praksi plaćaju?

Tipo hatchback 1.4 16v Lounge je plafon 13k ''na akciji'' samo što ta akcija nikako da se završi... :) Znamo da ne treba slepo verovati cenovnicima novih automobila nezavisno od marke...

I sta sam rekao drugacije :) ? Upravo to isto, sto je opste poznato. Covek koga znam je u praksi uzeo hatch Lounge 1.6 MultiJet, za manje od "zvanicne" cene Lounge atmosferca. Inace je taj auto 20.700 EUR "zvanicno".

Eno ti upravo predstavljen i Ljubetov 1.6 sedan iz Stojanova, on zbog opravdanih razloga nije napisao cenu (licno znam koliko je placen) - ista prica.

Poenta onoga sto sam hteo da kazem je da ce cak i low-budget Fiat, sa pristojnom opremom i motorizacijom (citaj turbo motorom) uveliko pregurati 13-14k budzeta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, mora ispod 18-19k nesto da “fali”.

 

Ne moze bas full. Ko hoce entry opremu i manji motor, moze za 15-16000e da bira nov auto. Za 13-14 ne bas.

 

Tako sam i ja svojevremeno gledao. Nova kola krecu od 13-14 000 u C klasi, ali ovom nedostaje jaci motor, ovaj halogenke ima (necu iz principa na novim kolima) i kad se sabere ode cena na 20ak hiljada.

 

Kada to pogledam ja sam dobro i prosao s obzirom da sam dobio 2.0TDI mrcinu, panoramu, LED, 18” i jos stosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, igor0511 said:

Da se razumemo, mora ispod 18-19k nesto da “fali”.

Ne moze bas full. Ko hoce entry opremu i manji motor, moze za 15-16000e da bira nov auto. Za 13-14 ne bas.

Apsolutno se slazem i o tome i pricam. Dodao bih i ako neko gleda mlad polovnjak za 10-ak hiljada EUR, isto to novo (u toj motorizaciji i opremi) kosta duplo vise :) . Bar ovo sto mene zanima i sto pratim u Compact klasi.

Kome je auto za od A do B, a bitno je da je nov - evo iz nase grupacije ima Tipo sedan, Pop, sa 1.4 atmo, za 10.5 soma.

Niko sigurno nije blesav ili neinformisan, pa da za iste pare gleda nesto 3-4 godine staro, ako mu nisu daleko bitniji motorizacija, oprema, dizajn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tim kriterijumima bih gledao Ford Focus facelift ili Peugeot 308 II, sa 1.5/1.6 dizelima. 

 

Megane bih izbegao samo iz razloga sto mk4 uglavnom ide sa 1.5 dci ili 1.6 sce motorima, a ne prijaju mi u voznji ni jedan ni drugi... Inace je i on odlican auto, ali trenutno kako vidim, jedini 'dobar' motor ispade ovaj novi 1.3 tce... 

 

O Opelu generalno ne mislim nista :) 

 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma neka kupi Deltu dobru,a za ostatak para neka ode u Antaliju na letovanje

a od ponudjenih 308 po meni i sto kaze Totti, Fokus turbo benzin sto se i meni veoma svidja auto

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, silenci said:

ma neka kupi Deltu dobru,a za ostatak para neka ode u Antaliju na letovanje

Ako uzme dobru Deltu, moze da uzme jos jednu dobru Deltu i da mu ostane za Antaliju :D .

Koliko vidim, najpametnije je ne slusati nikog, svako ovde tera svoje :D . Neka covek uzme sta mu se svidja, a sa bilo kojim novim malolitraznim turbakom ce se ionako zaje*ati :lol: ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

bacim pogled i na DS4 (obican C4 mi je umrtvljen spoljnim dizajnom). Moze da se uzme bas lep autic za 8.000-9.000 EUR (2012-2015). Noviji pod DS brendom su naravno skuplji. Mana im je sto su kao i 308 malo tanji sa prostorom (DS4 je i kraci od prethodnih) i jedino sto mi bode oci je sto je fabricki izdignut.

DS4 je Citoren,to sam shvatio..ali to je poseban model od C4?
Edit:pronasao sam na PA..vrlo je atraktivnog izgleda..

Edited by Decak Iz Vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 2015. DS4 je model Citroena. U osnovi je C4, ali daleko atraktivnijeg dizajna. Ima povisenu suspenziju (koliko god to ne volim, nazvali su ga Compact SUV), specifican je po sakrivenoj rucki zadnjih vrata da bi se dobio izgled kupea, recimo stakla na zadnjim vratima su fiksna, itd...

 

eHh6hh7y3E7JpQm2RFqNGe0eoMM.thumb.jpg.cfbe956a432853d121bc9f97e43e20b4.jpg

 

Od 2015., DS Automobiles je izdvojen kao poseban premium brand pod PSA grupacijom ;) .

Kod nas recimo lepo opremljen Sport ili Chic, 2015. ide oko 9 soma.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa većinom do sada rečenog, Astra K ili Focus deluju kao najbolja rešenja. Što se tiče ta dva, ovi konkretni primerci mi deluju kao dobra kupovina, i zaista odaju utisak da je kilometraža ta koja stoji:

 

Astra K 1.6 CDTI Innovation

1408538100_sshot-2020-03-01-04-26-12.thumb.png.05423ff80aae15129b4123109a9a5462.png696968078_sshot-2020-03-01-04-26-58.thumb.png.d028f3ee3d8e97fdb00ba44dd89f7c46.png

 

Focus 1.5 TDCI Titanium

1016543835_sshot-2020-03-01-04-27-30.thumb.png.2fb3927a1e53eff3fa116a61e6aec729.png1494558807_sshot-2020-03-01-04-27-52.thumb.png.cd8cd9733ed78a5af6753021bfe4f197.png

 

Focus je osetno jeftiniji, sa više opreme i godinu mlađi. Neznatno manje snage. Meni lično je Astra lepša, ne znam koliku ti to ulogu igra... Na njenoj strani je zapravo i udobnost (iako je Nemac), ali nisu i vozne karakteristike... Focus je zabavniji i precizniji za vožnju. Na ovom nivou snage i za neku "uobičajenu" eksploataciju, to ne bi zapravo ni trebalo doći do izražaja. Ostaje još pitanje automatskog menjača, i koliko to znači u odluci. Prostora ima otprilike jednako u oba, i za putnike i u gepeku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokle je Fiat dogurao. 
500L i Tipo. 
Koliko se secam moze i Oktavia ili Rapid da se uzmu za tu neku cifru a to su odlicni automobili. 
Sad u Martu je i AutoShow u Beogradu gde ce  biti popusti i snizenja. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam isto u fazi kupovine i bas sada gledam, c5 aircross i mondeo. Prvi bi sa 1.5 hdi upar dodatak izasao u najvisem paketu oko 28000 dok bi Mondeo u titanijumu sa dodacima izneo oko 27500.
Isto tako napakovan Mondeo, sa km ispod 100000 km, star od 3 do 4 godine moze se naci za 10000 eur manje.
Buni me koliko na cenu gore treba racunati troskove carine, poreza i uvoza.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

M, kojim GP? EVO, MY2012 ili gen 1. Grande Punto ?

Mislim da, u svakom slucaju, GP mi je vise 'naprzeniji' auto unutra...vise mladalacki, malo sportski nastrojen cak i sa klot opremom, dizajn mi je, u odnosu na ovu Corsu, do 00...3/5 porte...
Ovde mi je monoton enterijer do bola.
Ofc, sve navedeno je stvar ukusa, ali defakto on i u najvecem % utice na odabir auta.

Ovo je na placu Balkan-a, blizu starog sajmista ako se ne varam. Oni vrlo cesto imaju aute i od drugih na svom placu.

Neka me neko ispravi, da li Opeli sa ovom motorizacijom imaji plivajuci, za razliku od GP-ja sa istom ? (1.3mjet 75ks)


Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

M, kojim GP? EVO, MY2012 ili gen 1. Grande Punto ?
 

Pa poredim u istom godistu.

1 hour ago, ISV_01 said:

 Neka me neko ispravi, da li Opeli sa ovom motorizacijom imaji plivajuci, za razliku od GP-ja sa istom ? (1.3mjet 75ks)

Motor je potpuno isti,znaci ovaj od 75ks nema (ne bi smelo da ima) plivajuci.

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites



Motor je potpuno isti,znaci ovaj od 75ks nema (ne bi smelo da ima) plivajuci.


To je Opel, ume on da zagorca zivot . Cek neko ce da javi vec

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo pre, punto 1.3dizel nije imao a korsa C 1.3dizel je imala plivajuci zamajac i to poprilicno skup tako da verujem da su ih stavljali i u novije modele :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta Corsa se jednako lepo vozi kao i GP a sto se tice enterijera on je zdraviji i noviji a pogotovo u ovoj lak piano verziji. 
Da nisam imao oba ta auta u isto vreme pa da nesto bezveze pisem onako reda radi ali sam imao i vozio i jedan i drugi i meni se vise svidela Corsa ali je GP imao dosta bolju zvucnu izolaciju i bio tisi kad se vozi. Pogotovo sto je potedim sa Evo Puntom a ne obicnim koji je praistorija sto se tice izgleda kokpita. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, mitros said:

Kako vam se cini ovaj u poredjenju sa GP

Beleška 2020-03-03 201229.jpg

Ti si bas neki ljubitelj belih vozila, sa osnovnom opremom i najslabijom dizel motorizacijom :rolleyes: ? Cini mi se i da je onaj beli Clio koji si kacio bio slican, ako me secanje ne vara... Ili ti je auto za od A do B, pa gledas da je sto mladji i u sto boljem stanju? Ne zameri za pitanje, nema nikakve lose namere - jedino me cudi da toliko dugo trazis auto, a nemas neke specificne kriterijume (tipa nasvirane opreme, motorizacije, izgleda i sl.), pa da cekas nesto odredjeno...

Ako kolega gleda u slicnom godistu, naravno da otpadaju i Grande Punto (do 2009.) i Punto Evo (2009-2011). Ostaje samo Punto MY12, koga su pred kraj produkcije nagrdili, otanjili sa opremom i na kraju izbacili. U ovom poredjenju, licno mi je lepsi noviji enterijer koji ide od Eva, a eksterijer kod Corse (najlepsi mi je Evo Sporting, ali on otpada). U ovim godistima i do C klase, uvek bih se zbog odrzavanja, dostupnosti i cene novih/polovnih delova i solidne pouzdanosti opredelio za Fiat, koji opet i odlicno poznajemo... "Problem" nastaje ako se gledaju vozila od 2015., gde je vec od B i C klase pa navise Fiat ili u tehnickom/dizajnerskom zaostatku ili uopste nema modela. Ako se gledaju klasicne old-school klase (bez MPVSUVTRALALA vozila), jednostavno se bira druga grupacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nisam ljubitelj belih vozila,naprotiv,ali sta da radim kad se takvi najvise nude. :rant:Zasto mislis da je ovo osnovna oprema kad ima skoro sve (esp,asr,senzore...)Uvek sam uzimao auta stara 8-9 god,ali eto sad sam malo pojacao pa bih malo mladje 5-7 god,da ne menjam svakih 5 god.Krivo mi je sto je model EVO star vec 9 god i sto nema mladji ipak je najlepsi.Trazim samo da ima esp asr i maglenke,ali dzaba,nema pa nema.Zato sam i prosirio gledanje na Corsu,bar je motor isti.
Bila je pre neku nedelju emisija na NATIONAL GEOGRAPHY o Fiatu i bas o modelu Grande i kako ih je taj model spasio finansijske propasti.(a oni mu se zahvaljuju tako sto ga nagrdise na kraju.)Sjajna emisija.:thumbup:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, mitros said:

Zasto mislis da je ovo osnovna oprema

Pa gledam vecinu koje postavljas - manuelna klima, celicne felne+ratkapne, bela boja, bez podizaca pozadi, onaj Clio je cini mi se bio sa svim plasticnim spoljnim panelima, plasticnim volanom, ako se dobro secam...

Ne mislim nista lose sa gornjim pitanjem, nego mi je neverovatno da toliko trazis, nemas neke posebne zahteve, a takvih vozila nije da nema... Gledam po sebi, cekao sam neki napucan i sto mladji restyle Bravo Sport, Giuliettu ili restyle TT Deltu. A takvi primerci se pojave bukvalno jedan na ko zna koliko "standardnih" u oglasima. Pa je opet pitanje kako ce i taj sto jedva nekako iskrsnu biti sacuvan... Za svo vreme visemesecne potrage, npr. od FL vozila pojavila su se samo 3 Brava i jedna Delta koji su odgovarali zadatim parametrima i koje sam otisao da pogledam. Od kojih jedan i uzeh :) . Da je tako neka situacija, ne bih ni pitao zasto se toliko prolongira.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

Pa gledam vecinu koje postavljas - manuelna klima, celicne felne+ratkapne, bela boja, bez podizaca pozadi, onaj Clio je cini mi se bio sa svim plasticnim spoljnim panelima, plasticnim volanom, ako se dobro secam...

Mnogo mi je bitnije da ima ESP,ASR,maglenke nego auto klimu,ili sta znam ratkapne,i zadnje podizace,to je ipak samo šminka.

10 hours ago, Ivan said:

 

Ne mislim nista lose sa gornjim pitanjem, nego mi je neverovatno da toliko trazis, nemas neke posebne zahteve, a takvih vozila nije da nema... 

Ja ih nesto ne videh,a skoro svaki dan gledam.A prodavci lazu za medalju.Ne mili mi se da idem van beograda pa da tamo vidim da nema nista od onoga sto su napisali da ima.Npr,kad prodavac napise da ima maglenke a na slici se lepo vidi da nema,sta li je sve drugo slagao.
Castim svakog ko mi nadje ili ukaze na ovo sto trazim:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maglenke palis veoma retko a leti bez klime zna da bude prilicno neugodno.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...