Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Hehe, i ja takođe sam hteo da kažem Marea, samo retko koja da je dobra sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećete verovati, i dalje primetim Mareu ako je dobra. Samo što su matore, mnoge su nastradale od korozije, dovoljno je pogledati sajtne. Naravno, Almera je neprikosnovena u displini korozija :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marko.jovanovic

 

@MS PK

 

Budžet mi se kreće oko 1500 ojra (€).

 

Marea... uzeTO u razmatranje!

 

Viđao sam lepo garažirane Almere, Opel Astre F (karavan), Toyote Corolle E100... Mada sam svestan da je svaki stari auto podložan korodiranju.

 

Opet, viđao sam i raspadAstre G 2001-2002 koje su trule.

 

Razum mi govori da je očuvana, starija Corolla bolja nego noviji palio ili megan, ali...

 

"Uzdaj se u Gospoda svijem srcem svojim, a na svoj razum NE OSLANJAJ SE " (Priče Solomonove 3:5)

 

Možda bi bilo najbolje da se strpim koji mesec, pa recimo sa budžetom oko 1800-2000€ da tražim...

 

(Privlači me i Dobló i Berlingo)

 

 

Hvala svima na odgovorima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doblo je grdosija, posebno ako se moze naci putnicka (Malibu) varijanta i da je fino ocuvan. Istina, u odnosu na ostale spomenute aute je vise limena kutija po izgledu ali funkcionalnost je ipak na njegovoj strani. Maree sto sam vidjao okolo..jesu losije odrzavana, sto godine sto nemarnost vlasnika i umetnost parkiranja, ali se kotrljaju i idu. Ne kazem da ih nema po oglasima da su dobre, ali samo treba probrati od svih par da valja, te moj glas bi ovde isao Doblu i Marei.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razumemo, Doblo i Berlingo nisu putnički automobili, ne znam kako to uopšte neko može da kupi za sebe u "putničkoj" verziji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, samo čoek želi Almeru i Palia, ili one rugobe od pikapova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postoje, sve je to ok, nego ja lično to ne bih mogao da vozim.
P.S.
Evo filtera sa cenom između 1000 - 1500€, sa 4 vrata, na benzin, benzin - plin, od 2000g. Ima šta da se probere.
Razumno, no ja kada sam video novog (mislim 2017-8) dobla malibu, neku duzu varijantu sa 95ks mjet, ja sam se zaljubio. Ono je ogromno, lepo i prostrano unutra. Naravno da bi neko uperio prst u njega i reko "Brateeee, di si nasao da kupis dostavno vozilo za 'leba", ali to je njegova stvar a moja da bih uzeo nesto sto izgleda meni do jojo i prakticno.
Treba imati i ovakve varijante za razmatranje, zavisno od potreba i kesha.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mareu uzeo sa 270000km, prodao sa 350000km. Korozija je malo načela. Redovno održavanje i po koja sitnica oko trapa. 1.6 benzin. Troši od 9-11 po gradu. Nije imala plin.

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam se u trenutku kakvog Stila savetujete coveku za 1500 EUR... Nisam pratio cene od kad sam ga prodao pre godinu i kusur, tada je za tu cifru mogla da se uzme samo neka lomina, dobri pre-restyle su kretali od 2200-2300 EUR, do 3000 EUR za mladja godista. Bacih pogled na PA, ostao sam pomalo u cudu koliko je jos (procentualno) ljosnuo sa cenom... Mada i ima ih stvarno dosta vise na oglasima, i iz uvoza i od vlasnika. Od oko 850 ukupno, nekih 650 komada su <= 2000 EUR (sad tek vidim koliko sam lepo prosao u doplati za cca 10 god mladji auto).

Tako da je mozda i moguce da se probere nesto pristojno, pogotovo sto i cena sigurno opusteno ide dole zbog ovolike konkurencije. Dolazi li u obzir dizel (posto sam u jednom postu video da se pominje potrosnja benzina)?

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stila uzeh u razmatranje isto, mada znam 2 slučaja kada je buknula vatrica ispod haube (doduše oba sa plinom).

 

Naravno Stilo bi značilo veći budžet, što opet nije toliki problem, jer mi ne gori pod nogama za novu taljigu.

 

Hoću što bolji best buy za skroman iznos (da ne propadnem kroz patos auta za 3 godine npr :-) )

 

Inače nisam vezan ni za jednu marku ni model, sviđa mi se Fiat, ali bih uzeo i nešto drugo...

 

Edited by cirmi

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Ivan said:

Dolazi li u obzir dizel?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji, ali bez turbine ne želiš zaista, a bez plivajućeg... Treba malo potražiti ali ima. Što manja snaga, to veća šansa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasam za Astru G benzin. Ako moze da se nadje nesto vise novca predlozio bi i  u toj varijanti pezo 307 sa 2.0 hdi ali od 90 konja.

Nema plivajuci koliko znam, i uzasno je izdrzljiv i prevaljuje puno. Proveriti samo turbo punjac i dizne. Ali generalno jeftin auto za odrzavanje i pouzdan s tim motorom jako.

 

Stilo 1.6 ok izbor, ali bez plina puno trosi, takodje u tom godistu motorcni ECU zeza i lajt sou na tabli ces imati vrlo verovatno :) air bag itd

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih pa imas ti fin izbor za 1500e. Mozes da nadjes i stila i astru g i pug 307 i xaru obicnu i pikaso, reno megan2, lagune..ima i g4 stariji..mozes da biras motorizaciju

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo Mico, i xsara je meni super auto, tako 2001.

 

A ovo za zamajac i turbinu ne znam sta reci, presao sam skoro 140000 km sa Mareom za 8 godina i nikakvih problema ni sa zamajcem ni sa turbinom. Pritom odradjen remap kod Protuninga.

 

A jtd, bilo u marei, bilo u stilu, malo trosi i isplativ je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nidza Savin said:

predlozio bi i  u toj varijanti pezo 307 sa 2.0 hdi ali od 90 konja

+1 , radna mazga kao i JTD 8v.

Malo starija konstrukcijski, ali odlicno i licno iskustvo sa Xsara 2.0 HDi 90 2003. (u break varijanti mesta koliko volis). Zato sam i pitao da li u obzir dolazi dizel.

Jedino proveriti kakva je situacija sa zadnjom torzijom kod njih, to zna da bude zez i relativan trosak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...