Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Pozdrav.Čitam duže vreme ovaj forum.Vozim Opel astru G 1.4 hečbek, hteo bih da kupim drugi auto treba mi vaše mišljenje između Fiat 500l 1.4 2016g benzin cena oko 7.500 ili Peugeot 3008 2014g dizel 1.6 oko 9000 ,da li se isplati ova razlika u ceni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ako ti treba samo "auto" - sreestvo da te bezbedno preveze od tacke A do tacke B, ne isplati se nikako, a ako si neko ko voli da vozi i uziva u tome..tu nema opravdanja nego sta ti se vise svidja i vise lezi :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, PUG 3008 1.6hdi nije rentabilan. Pisano je i ovde po forumu, 2.0hdi mu je prava mera.

E sad... Na tebi je :) mislim da u poredjenju ova 2 PUG nudi malo veću dozu ozbiljnijeg auta (naravno 2.0) i meni je lično dopadljiviji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ukus je da je Peugeot ruzniji ali 500L je jedini dobar sa 1,6Mjet motorom jer jedino s njim ide kako treba dok sa ovim ostalim motorima se mora dobro gasirati da bi iole nesto ucinio a tad trosi. 

I da, prava mera za Peugeot je 2.0HDI koji je i bolja opcija od 1,6HDI zbog manjih izrazenih problema mada ko je upucen sta je mana 1,6 motora lako je resava i mora biti spreman na slabije vozna karakteristike mada je to bolje od 500L u svim opcijama sem 1,6Mjet. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima,nisam znao da  je PUG 3008 2.0 dizel značajno bolja kupovina od 1.6.Moja sumnja je da li se isplati u startu platiti više PUG 3008 to je oko 1500 do 2000 evra,i da li on toliko više drži cenu za kasniju prodaju od Fiat 5000l?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ti je jaci motor bolja opcija. Bilo bi lepo da probas 500l 1.6mjt. Meni je on u kombinaciji sa tim motorom i opremom ( obicno je bolja) super auto ali je i cena super, sa razlogom :)

 

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Pezo 3008 je mnogo udoban auto, sedi se lepo poviseno i super upija ove nase puteve. Generalno, spada kao u SUV, ali je vise monovolumen varijanta zapravo. Lepo se vozi taj auto, ko je probao zna o cemu pricam. Ali lepo se vozi i 500 L. Mislim da u kombinaciji s nekom ok motorizacijom u 500L, taj 3008, sem mozda estetski, ne vredi vise para. Moje skromno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cimnite brate Zlatka Testovi Automobila :D

Aj sada ozbiljno, nemam pojma, imaš za malo više para noviju Y ili punta 2. Najveći problem kod svih automobila je korozija, ja bih prvo to gledao, pa onda sve ostalo.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je i ova prva generacija (kao sa oglasa) simpatična, naročito ako je u dobrom stanju, sa lepim alu felnama i kožnim enterijerom. Provozao sam jednu 1.2 16v, ide pristojno, šta znam, ne bih se bunio za gradski auto, ako bi mi trebalo tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, rkoma1986 said:

Koliko mi je druga generacija Y-ke (a tek treca) lep auto, toliko mi je ova ruzna, :) totalno nesimpatican auto

U to vreme kad se pojavila bila je podjednako neobična i lepa kao kasnije generacije, sećam se kako smo balavili na jednu '96 blizu gimnazije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je u to vreme bila pojam za lepotu i originalnost, kao uostalom i svaka Lancia... Ali mi je iz sadasnjeg ugla Punto mk1 mnogo lepsi.

Opet, stvar ukusa

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar ukusa , meni licno kako koja, neka mi je lepa a druga ruzna. Iz nekih uglova je ne podnosim a iz drugih je odlicna :D Ali generalno se ljudima ne svidja nesto posebno. I kod nje je kao i kod multiple, ili im je najlepsa ili ne mogu da je smisle. Sredine nema :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, bane1321 said:

@marko.jovanovic

Nije Zlatko, nego Aca!

Aman bre Zlatko iz Leskovac, ima čovek youtube kanal. 

47 minutes ago, vagenovac said:

Lancia se opasno gubila sa dizajnom zadnjih 20g pre nego sto je pukla, kada pogledas starije modele i sta je lancia bila nekad, posle je sve tuzno.

Možda sam poremećen, meni je Lybra lepa, naročito karavan, Delta takođe, kao i Y druge generacije. 

Iskreno, multipla je simpatična u svojoj ružnoći, kao i Stilo SW.

Ja lično ne mogu da svarim: 

- stilo petoodvratni (pre bi vozio Multiplu nego njega) 

- KIA Rio recimo 2007 g

- Dacia Logan 

- Škoda Rapid 

- sve Korejeske Chevrolete (od Sparka, Matiza, preko Avea, pa sve do Epica i Captiva) 

... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se odustalo od passata jer se ne moze naci nista da valja i kako sam zamislio a da je realne cijene a ne pada mi na pamet da dajem 7k za pasata 10g starog :-)
Danas gledah jednog ford mondea 2009 2.0tdci automatik titanium i stvarno bijase u vrhunskom stanju(servisna i sve fakture i fiskalni za sve servise do 192k koliko sada ima). Da li neko nesto moze reci o ovom autu sa ovim mjenjacem? Potrosnja, odrzavanje, mjenjac itd?
Vidim da je motor ok, auto generalno ok, samo me brine automatik(klasicni) koliko trosi, kakav je za odrzavanje i koliko je izdrzljiv jer prelazim preko 15k godisnje a ovo bi uzeo da vozim narednih 5-6 godina...

Unaprijed hvala

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaj kola svake godine i nemas problem nikad :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam pre dve godine Mondeo 2.0TDCi 2008 sa automatskim menjacem i evo vozi se bez ikakvih problema. 

Moram da napomenem da je auto tad imao 270k km tako da ako je do tad  onda si ti sigurno miran tih 5-6 godina koliko planiras da ga vozis. 

Inace dize potrosnju i one lagarije kako je to vise pola litre ili je isto ne shvataj ozbiljno. 

A ovi noviji spomenuti menjaci kod Forda znaju da naprave problem. 

Uzeo je poznanik S-Max 2013 sa pravih 130k km i eno visi mu auto vise od godinu dana kod majstora i niko ne moze da mu resi problem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...