Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

1 hour ago, bane1321 said:

Da sam na tvom mestu srce bi mi reklo C5, a mozak Skodu

To i jeste neka srednja struja, uobicajeno, ono cemu i ja naginjem. Mada imam sacuvanih 5 pretraga na PA. :D

Pa gledam sta ima u ponudi. Sto vise gledam Mondeo sve mi se vise svidja.

Ali je i trziste sad malo usporeno zbog zime. Uglavnom zivne na prolece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj još malo pa ga uzmi ;)

Послато уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam hteo da komentarišem temu ali...

 

On 24.12.2018. at 2:53 AM, Smireni said:

...

Ova Kia izgleda odlicno, bas je napakovana opremom. Malo je vise presla. Ne znam da li ti je drugar, ne bih da ispadne neki konflikt, ali cena je podaleko od realne.

 

5-6god star auto, prava i realna km, prepun opreme, dizel, automatik, nov plaćen blizu 30heur... Cena je OK. Baš me interesuje na koliko % su takav Mondeo i C5.

 

A Superb tsi je pobednik :D  Bela klotara, ogroman gepek, zadnja klupa kao dnevna soba, "izuzetno dobro ide a strašno malo troši". San snova  :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas samo wagen polovan ima neku ludačku cenu.

C5 ili Mondeo extra kolica,ni cene nisu velike. Tako da se ne može ni dosta izgubiti kasnije kod prodaje.

Zar je moguće da bilo koji superb bude klotara,ta kola nisu jeftina.

Dali neko zna nešto o novim plinskim uredjajima za tsi motore. Benzin i plin koriste istu instalaciju tj.fabričku,samo boca za plin i komp to je sve 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, PremieRacing said:

Bela klotara, ogroman gepek, zadnja klupa kao dnevna soba, "izuzetno dobro ide a strašno malo troši". San snova  :lol:

Nemoj tako, pa vidis da ima i ratkapne. A mogu misliti kako 200Nm (koliko mi se cini da ima TSI od 125KS) ide na autu od tonu i po. A i kako trosi na tu tezinu, pogotovo benzinjara po gradu ili kad ga zgazis. U stvari, zavisi ko i sa cim poredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je vozio Opel Insigniu 2.0 dizel karavan automatik, 4-5 meseci. Extra auto, ne znam šta nije imao od opreme,ali u BG. 11-12 litara nafte potrošnja,na otvorenom 6-7,ali on se 90 % vozi u gradu tako da mu nije odgovarao nikako 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod potrošnje stvarno postoji 1000 parametara i ja ne kontam kako naši ljudi samo to pitaju i samo to porede. Koji koliko troši  :sick:  Hebe mi se koliko troši kod nekog drugog...

 

A ti novi dizeli u gradskoj vožnji troše naftu i za dpf. Kontam da nije malo  :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ste spominjali, Superba kao jednu od opcija, pa da prenesem prve utiske.

Ja sam se vrtio izmedju Toyota Avensisa, Citroena C5, Alfe 159 i Škode Superb.

C5 mi je se svidjao i plašio me je zbog ogibljenja, ali me je i razočarao 1.6 HDI motor, jednostavno nije za taj auto.

Alfu nisam uspijeo naći dobru sa 2.0 JTD motorom (koji mi je najviše odgovarao).

Toyota je bila ok zbog udobnosti i očekivanog kvaliteta i pouzdanosti, ali nikako nisam mogao da prelomim na nju.

 

Za Škodu sam se odlučio zbog povoljne ponude od prijatelja, male potrošnje (4.4 l prema bordu, na putu od 360 km), dostupnosti dijelova i majstora.

Brzinu nisam ni očekivao, ali ide solidno obzirom na odnos snage 77KW/105 KS i 1518 kg.

Tih je i udoban, izuzetno stabilan, blago se njiše u krivinama.

Unutrašnji prostor kao da su pravili za košarkaše, pet dvometraša može stati unutra, sa familijom u gepeku. 

Dijelovi za veliki servis su od 85 do 130 evra zavisno od majstora i dijelova (Continental, SKF...).

Ako nekoga nešto više interesuje neka se javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, PremieRacing said:

Nisam hteo da komentarišem temu

Zasto? Niko ovde nikog ne napada, pricamo opusteno.

11 hours ago, PremieRacing said:

Cena je OK. Baš me interesuje na koliko % su takav Mondeo i C5

Na oko 9000. Mladji, sa manje kilometara.

Recimo. 8950, nije fiksno, dve godine mladji, 60 000 km manje.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13400598/citroen-c5-sw-20hdi

 

3d46c6798493-800x600.thumb.jpg.a929c884d34f028d83c479221aa4cd46.jpg

 

Ne kosta nesto koliko vredi zaista, vec koliko trziste kaze. A Kia u Srbiji tesko moze da nadje kupca, a tek po jakoj ceni....

Sama cinjenica, da ga covek prodaje od letos, bi trebalo da sugerise neke stvari. Ja mislim da on ako dobije ponudu od 9000 treba da se izljubi sa covekom, a kad prodje Nova godina, i 8500 je premija. Ali Boze moj, svako ima pravo da odredi cenu za svoje vlasnistvo.

 

Za superba i rekoh... nisu nasi kupci uzimali opremu, pogotovo ne ako su uzimali malog benzinca.

 

Sto se potrosnje sada tice, ja sma prezadovoljan Bravom. Snage ima, bilo bi lepo malko vise, ali nije trom auto.

Ne bih uzimao 1.6 dizel od 105 ili 110 konja u tezem auto, ili nekog malog turbo benzinca, pa da bude sa konja na magarca.

(generalno mi mali TB nisu jasni u velikom autu. Da bi to iole islo moras da ga nagazis, a onda je potrosnja....)

Sto se potrosnje tice, spreman sam na povecanje, sa 2.0 motorom, a bilo bi lepo da bude do nekih 1.5l vise.

 

9 hours ago, Dilema said:

C5 mi je se svidjao i plašio me je zbog ogibljenja, ali me je i razočarao 1.6 HDI motor, jednostavno nije za taj auto.

I mene isto, a opet me i interesuje zato. :) Drugar vozi vec par godina klot sa 1.6 motorom, i prezadovoljan je.

Jbg, nismo svi isti. Meni se to cini malo, iz ove perspektive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Težak je auto i jako je spor i trom, ali zavisi ko je šta vozio pre toga, posle stila jtd je mrcina, ali u odnosu na neke male benzince je ok pogotovo zbog obrtnog.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji kupuju neki auto za sebe, uslov je da bude mali, gradski auto, po mogucnosti cist benzin ili neki dizel motor koji se dobro kotira, dakle nije kvarljiv. Pozeljno bi bilo da nije stariji od 12-13 godina i da je do 3.000. Evra naravno, ne kubika :D

Za sada su gledali samo c3... Imate li neke predloge?

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se čovek odrekne svakog komfora i užitka u vožnji, i sve gleda isključivo kroz €, mislim da je Punto klasik best buy. 

Mislim da u tu kategoriju spadaju i Dačije Logan i Sandero, vidim da ih prodaju za kesicu kikirikija. E sad, ako neko ima jak stomak, zašto da ne.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da nema oni su daciju vec imali , nece da im smeta to verovatno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, delakroa said:

Moji kupuju neki auto za sebe, uslov je da bude mali, gradski auto, po mogucnosti cist benzin ili neki dizel motor koji se dobro kotira, dakle nije kvarljiv. Pozeljno bi bilo da nije stariji od 12-13 godina i da je do 3.000. Evra naravno, ne kubika :D

Za sada su gledali samo c3... Imate li neke predloge?

A što ne C1/C2 1.4hdi? Idealan za grad, još manje problema nego 1.3 mjtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

C1 nisu gledali, ali moze da dodje u obzir. Jedino sto ih je malo po oglasima, kao i 107ice...

Isto tako i c2.

Sa hdi smo se opekli jednom, zato vise insistiraju na cistom benzinu.

I Dacije je dosta, mislim na onu staru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uzi izbor usao i jedan 1007 iznenadno!

Sutra idem da ga pogledam. 1.4 benzinac je u pitanju, neki savet sta da gledam ili slusam? Za vrata vec znam, to su mi skrenuli paznju odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites



U uzi izbor usao i jedan 1007 iznenadno!
Sutra idem da ga pogledam. 1.4 benzinac je u pitanju, neki savet sta da gledam

Gledaj gde je kapija da pobegneš...


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...