Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

10 minutes ago, Smireni said:

Ja nemam neko misljenje, bas zato sam i postavio pitanje na forumu, da vidim sta ljudi kazu.

Francuze nesto nisam uzimao u obzir kad sam kupovao auto, pa se nisam raspitivao.

PSA i Renault su dve različite priče, ne generalizuj Francuze. Pežo je sličan Fiatu i VW-u po izdržljivosti i pouzdanosti motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne generalizujem, jednostavno mi se (licna stvar) nisu svidjali, pa ih nisam uzimao u izbor. Stoga se nisam raspitivao.

Ne kazem da su dobri ili losi.

 

Matori je gledao i C3, a 208 mu se ne svidja. Nema averziju prema nekom brendu, niti da je fanboj nekog drugog. :D

 

Recimo da bi najradije uzeo Corsu, 1.2 benzin. Ali to je zelja, ne moranje.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, The Punisher said:

Ljudi, zaboravite na dci motore. To radi super dok radi, kad krene da se kvari psujete i Boga i Reno i Nissan i Denso i onoga ko vam je prodao auto i sve one što vam se ne javljaju na oglas kad ga prodajete.

ovo je delimično tačno

 

ukoliko ima Siemens sistem ubrizgavanja, može bez brige da se osloni na dCi

ukoliko ima Delphi sistem, e ondak znaju da se jave problemi

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja imam dilemu... Fiat Punto Sporting 1.2 80hp 2001 ili Fiat Punto 1.2 60hp 2005 koji je skuplji...

Evo oba oglasa:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11957457/fiat-punto-sporting

p1.thumb.jpg.c4b7eb02be593a30c96489071dd2bb1b.jpg

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11974104/fiat-punto-12

p2.thumb.jpg.9e572e9caf0750d943039cd2a7105021.jpg

 

Moze neki savet, za sta biste se vi odlucili? Za ovog skupljeg bih morao da se snalazim za jos koju stotinu, za Sporting imam odmah pare, vozio sam ga, auto mi deluje super, jedino sto su mu zadnji tabaciri malo losiji i gori mu check engine, navodno zbog lambda-sonde, ali je jaci motor, lepsi je... Koji bi bio vas izbor?

 

 

Edited by Ivan
Dodati PrintScreens oglasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, djomla said:

Grande Punto? Panda? Fabia?

Sent from my 3310
 

Fiata ne bi. Vozio 14 godina, pa bi malo da promeni. Ne bezi od njega, ako naleti neki veoma dobar, verovatno bi uzeo.

Ali u opciji izmedju dva auta koja su oba dobra, a jedan je Fiat, verovatno bi uzeo drugi, promene radi.

 

Fabiu je takodje gledao (sto je meni nejasno). To mi je katastrofican enterijer, i bio bi mi problem da sam svaki dan u njemu.

Ne bih da uvredim nekog, ali to je (za mene!) bas onako kanta sa enterijerom iz osamdeset i neke.

Matori nema problem. :D Sve moze.

10 minutes ago, srdjos said:

ukoliko ima Delphi sistem, e ondak znaju da se jave problemi

E sad, jbga... Kako to da znam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Smireni said:

E sad, jbga... Kako to da znam?

Mora se podici hauba i pogledati, razlikuju se valjda po pumpi.

Siemens sistem je trajniji i manje problematican ali su dizne skuplje za popravku.

 

Majstora pod ruku i na plac

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, po ko zna koji put molba da se uz eksterne linkove koje komentarisemo postavi i PrintScreen oglasa/strane.

Dobar deo price u ovim temama oko kupovine bi nam bio za bacanje, cim citirani linkovi isteknu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni promena uvek valja
Neka Fiesta? Doduše, ne znam cene kakve su, oma ni pada na pamet od tih manjih automobila, npr.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

@akiro

Zavisi od coveka do coveka i za koje potrebe ti treba auto :) Sporting definitivno bolje ide a potrosnja mu nije puno veca od obicnog po meni neka tamanica je za punta,80 konja sve ispod je mucenje.Odrzavanje je skuplje,sigurno kroz istoriju tog automobila ne spadaju babe koje idu do pijace nego pretezno mladja populacija koja ga nije nesto milovala itd.Zato treba dobro pogledati i pregladati auto. Opet ovaj ima 5 vrata,mladji i u vecini slucajeva ga voze prosecni vozaci koji nisu nesto zahtevni u smislu performansi,tako da ti obicni 1.2 u prinicipu ne bi trebalo da budu "kidani" a i jeftiniji su za odrzavanje. Da sam ja na tvom mestu pre bih uzeo sportinga ako je u dobrom stanju nego tu vucibatinu 1,2  8v :)  i kad se snadjes za neku kintu uradices veliki servis ;) .. Opet kazem sve je stvar ukusa,kapiram da si mladji lik pa bi ti sporting vise i prilicio nego ovaj obican. Tako da moja odluka bi pala na sportinga ali samo ako je u pristojnom stanju. Edit: kakav god da je taj sporting vise od 1400 do max 1500 eura ne bih dao za njega.

 

 

Edited by Ivan
Skinut dupliran post i nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji benzinac do 1700e da nije nizak da mu je cak i trotoar problem, da je limarija dobra, trapovi da su izdrljivi kao i motor?

 

Ono sto sam u pocetku razmatrao je dacia logan i fiat pandu, ali sam odustao jer logan dosta trosi i korozija je skoro na svakom, pandu sam nasao jednu perfektnu 2002 za 1100e i to sa plinom ali mi je bila daleko.

Video sam da dosta hvale i twingo, clio, i jedan perfektan clio 2003 sa letnjim i zimskim gumama, klimom, mi je pobegao i on je bio 1700e. Od francuza sam razmatrao i megan 1 koji je lep, vidim da i njega hvale, visok, izdrljiv, posle 2000-e i limarija je extra ali bez plina se ne isplati jer dosta trosi i registracija nije mala a sa plinom tesko se moze naci za ovaj novac.

Gledao sam polo, ibize, fabie ali vidim da nisu nesto hvaljeni automobili, ford fiesta takodje retko koja ne truli a lep je i visok auto, opeli su uglavnom niski i nisam fan tih vozilla ko i njegove nove brace pezoa i citroena i na kraju sam poceo da gledam puntice i lancia y.

 

Sta je po vama bolji izbor fiat ili lancia ili pak nesto trece? Hvala unapred.

 

Screenshot_21.jpg

http://www.najboljiauto.com/lancia-ypsilon-1-2-ili-fiat-punto-1-9d-2/

 

Screenshot_20.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11879929/fiat-punto-12-hdi

 

Screenshot_28.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11527391/fiat-punto-12-8v

 

Screenshot_34.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11997181/lancia-ypsilon

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen-ove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polo?

Kod mene su pre neki dan momci sa ovog foruma kupili Stilo i  pricali kako su zadovoljni kvacilom jer je mekano a onda sam im pokazao i ostali vozni park i sedali su neke mladjane automobile  i onda sam im ja rekao da si zaobisli najbolji. :lol:

Oni se zapitali koji je to i ja im pokazem na Pola kog imam  a koji je presao 100000% citavih 35000km a iz 2004 godine je i kazem ovom jednom da sedne i stisne kvacilo. Seo on i stisnuo i razrogacio okice  a nda prosaltao menjac i brze bolje kaze ovom drugaru  da sedne i on pa da proba.

Sutradan kad je dosao po auto  rece mi da su  na poslu samo komentarisali o tom mom Polu.:D

Unaci,Polo je vrh u ponudi  tj u klasi ali je i najskuplji a za to ima razloga i  neki od njih su upravo ovakve stvari gde je menjac  daleko bolji od konkurencije pa tako i voznja i prostor i td.

Ja sam ovog  zaista uzeo za zenu ali pojavio se i Punto koji je dosta jeftiniji bio i zena se odlucila za njega  a Polo sad trazi novog vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, sedeli smo i u Pasatu 2015 i u BMW 1, i u svaki auto smo seli jer su bas bas dobri komadi :) ali Polic je zaista u vanserijskom stanju. Evo ja sam pre nekih 2 nedelje prodao Fabiju 2009god sa pravih 61000km, i nije ni blizu Dueltovog pola. Kvacilo mi je bilo mekano, al ovo na Polu je kao da ga nema :) menjac mi je bio na Skodi kao dzojstik , ali na Polu je kao da je sad sastavljen. Ko hoce Pola da bude kao iz fabrike, stvarno sve preporuke za ovog kod Duleta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj zeli neki jeftin fiatov auto kojem bi dodao plin i vozio se za male pare,sta vi kao strucni preporucujete,ja sam mu nasao neki prelep palio 1.2 s petoro vrata i manuelnom klimom 2001 za 1300e i lanciu y 1.4 manuelna klima 1997 za 1100e.

Unapred sam zahvalan na pomoci.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,naci ce se neki 1999-2003 za taj novac,mislio sam da ga preskocimo jer koliko znam hoce elektrika da brljavi po njemu ali se ce naci neki odrzavan.

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto 1.2 8v sa plinom je majka... Jedina da kazem "mana" je city servo koji hoce da otkaze,a koji to auto nema neku manu? best buy punto 1.2 8v ;) Kao drugo mnogo je lepsi od tog "zastarelog" palia a o pandi i da ne pricam :) 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Max82 said:

ja sam mu nasao neki prelep palio 1.2 s petoro vrata

Prelep i Palio mi bas ne idu u istoj recenici :stuart: .

Nepotrebno otvoren topic je spojen sa postojecim, sa identicnom tematikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,mislim a i moj prijatelj,da je palio lep i ok auto,samo je pitanje delova,ali ipak je to fiat.

A sta mislite o nekom drugom vozilu,zajednicki prijatelj je uzeo cordobu 95 sa plinom,pa razmatramo mozda neku ibizu,golf 97-99 ali mislim da 1.4 su losi motori i da je bolji izbor 1.6?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...