Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Ide zima, nesto mi se ne daju pare za "zimske" kramponke, imam neke gume za asfalt, skripr kao lude, na pesackom kada nabijem prednju hoce i ona za zacvili, nisam mogao da verujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da sumiramo malo. 

U proseku ćeš prelaziti ~9000km godišnje( valjda si se za ovo na kraju odlučio :) ), od toga 60% po gradu. Hoćeš jeftino održavanje i da bude jak.

Ja bih isključivo Punta 1.2 16v gledao na tvom mestu.

 

Možeš da ga parkiraš gde hoćeš(npr ja danas 4 mesta preskočio u Ušću jer je usko za Stila), ne troši mnogo, ubija kako ide i džabe je održavanje. Šta ćeš bolje od ovog?
 

+ uzmi još 500e na tih 2000e i imaš tip-top Puntića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, pre bih 1.4, nije neka razlika u potrosnji ali je jaci motor mnogo. Sta velis? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benzinac i nista preko 1400ccm. Nadji Stila sa 5 vrata 1.4 16v i ciao. Ili isti agregat u Puntu. O ova dva auta koliko se zna i prica na forumu ima i vic koji sam upravo smislio>

 

Lete dva goluba i kaze jedan> Jao brate sto sam se iskenjao na jednog Sportinga pre neki dan! Taman izlazi iz perionice, i rekoh sad cu da ti pokazem- i sve mu se iskenjam na zadnja desna vrata! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao neki 1.2?

Prvo probaj oba pa kaži da li ti je 1.2 malo. Znam da za moje standarde ide sasvim fino.

Uz 1.4 ti ide u startu barem 500e više za kupovinu, nešto veća potrošnja, održavanje, regstircija, možda malo veće gume i odosmo mi van tvog budžeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntisa u kolilo 1.4, Stilo ce biti mnogo tromiji. Cale se rastrcao malo kod svojih prijatelja, tako da mozda naleti i nesto drugo, ali je napomenuo da je na I mestu Stilo, a na drgom Punto.

Vozio sam ga, ide za ziv qurac po mom osecaju, terao sam ga par puta u crveno ili je sjeban (2010.) ili stvarno ne ide.

Nije problem, na pocetku bih za Punta dao max 2700-2800, sve preko toga idem na Stila.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet mi nisi odgovorio na pitanje. Jesi probao pa znaš da je tromiji ili misliš da će biti tromiji?

 

Po nekoj mojoj logici drugi auto treba da bude suprtonost prvom.

Evo ja sam imao auto sa 5 vrata i 1.4 motor i uzeo sam 3 vrata i 1.9. Ti već imaš veliki i jak auto. Sada gledaj nešto što će ići tamo gde Uliz ne ide. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

editovao sam gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo..
Ulysse     2.2 hdi       0-100    12.6s

Punto      1.2 16v       0-100    10.7s.

Stilo        1.9 jtd         0-100     10.3s.

 

Kako onda Ulysse ide ako Punto nije ni za .!.?

 

I nije mi jasno kuda ti voziš . Ja po gradu ne mogu 2000 obrtaja da uhvatim da prešaltam jer bih izgurao onog ispred sebe, a kamoli da imam priliku da stisnem auto. 

 

Pogledaj malo bolje specifikacije pre nego što nešto napišeš jer se onda čovek zapita da li si zaista vozio taj auto.

Punto Sporting je u startu jako blizu Stila i tek na međuubrzanjima i na većim brzinama ga jtd dobija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedjujes Uliza koji ima 1820kg i Punta koji ima 900kg....moj je namenjen iskljucivo za porodicu, a Punto je i za trke...vozio sam mnogo jace automobile i Punto je na poslesnjem mestu, ako sa 1830kg 2.2 motorom i 130ks ide za 12sec zamisli kako bi isao da je taj motor u Stilu, no to nema sada nikakve veze. U poredjenu sa Stilom 1.9 mjt je 0 pri medjuubrzanju, a da ne spominjem mog, mada opet ne mogu da uporedjujem babe i zabe ali opet bih i za prvi auto ako takvi glasovi budu bio zadovoljan i sa 1.2 motorom :)

Ne bih da budem surov ali koliko god stiskao Uliza vise lepi u sediste, jedino sto nema to je startnost za trke, inace sa 2300 obrtaja povlaci samo tako u skladu sa svojom tezinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ja cu da kazem surovu istinu.

Nece on skoro kupiti auto.

Imam ja tako ljudi na raznoraznim forumima koji pitaju mesecima i sta god da im nudim njima ne odgovara a pre neki dan je cak jedan bio da idemo zajedno po placevima i ja ga ispostovao i sta mislite jel kupio kola? :smoke:

A sto je najgore ja sam mu rekao da idemo dzabe jer nece kupiti auto  a on ipak dosao.

Nema veze jer smo se na kraju najeli i napili u jednoj kafani. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne zurim sa kupovinom, tako da moze da se desi da mi naleti nesto za 2 sata i moze da se desi da mi ne naletni ni za 2 godine, tako da to nema pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cekaj,hoces da kupis auto iji neces...ako neces,da ne tupimo slova po tastaturama i telefonima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja hocu da kupim kola ali necu SVAKA. Dakle vrebam dobru priliku, svi kazete da mi je Punto 1.2 16V za ono moje sto sam naveo...njega cu i gledati, ali opet moze i sve ostalo...gledamo sta je u najboljem stanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo moras da se odlucis za tip auta,pa za motor i na kraju to da juris. Ako gledas sve i na sve strane,od kupovine nema nista,apsolutno nista i nikada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam vremena da citam celo prepisivanje, ali ono sto mogu da naslutim je sledece. Covek hoce ekstra utegnut, sredjen, odrzavan, sto mladji auto (nebitno da li je Stilo ili Punto ili nesto skroz treve) po ceni nekog krsa. Mozda i uspe da nadje nesto takvo ako naidje na nekog kome gori pod nogama da proda kola....

 

Ono sto sam ja do sada naucio je da nema dobrog auta za malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stagar nas Dusana ima...ja za Punta dajem MAX 2800e, sve preko toga mogu da uzmem Stila Mjt...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare kupim fenomenalnog Stila sa 3V da ima 150ks.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god da je nov sa 50k km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...