Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

punto 1.2 16v kao moj trosi 7,5l+ pa do 9l,dok 1.4 16v trosi oko 9-10l,moj na magistrali oko 4-4,5 dok na auto putu 5,5-6 (6l na brzini od 140)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak na prvom mestu je Stilo, pa ako nema ni jedan dobar pimerak onda Punto 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

citirao bih cileta: Vreme je kratko, previše kratko da bi se trošilo na ružne devojke i automobile sa malom potrošnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih 1.6 motor, u opticaju je 1.8 u Stilu, 1.4 u Puntu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Stilo 1.8 ne trosi bas malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbolje da ne kupim kola uopste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate moj,ako budes previse razmisljao,neces ih ni kupiti...

Zato gledaj da bude u sto boljem stanju,sad dal je zeldi ili benzinjara,ma ebes ga,zar je bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se čini kao da se Ciletu više vozi benzinac, jer hoće malo da promeni. ;)

 

Moje mišljnje je da u startu cena nije toliko drastično različita kada pričamo o automobilima do 3500e, da bi zbog toga preferirao benzinca. U svakom slučaju, onaj ko planira da prelazi fine kilometraže sa automobilom, od dizela dobija najbolje za uložen novac. 

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 2000e teško, ali ajde..

Kupio je Vicentov sin lybru 1.9JTD SW za 2100, ako se dobro sećam, intensa. Naravno da treba da imaš za veliki servis i sređivanje stvari koje ne rade kako treba, za registraciju i prenos.

A što se tiče Stila 1.8 kičerica je jedan od retkih koji su zadovoljni (čovek to tera na čorbu, a ne na butan, i stilo mu je kao praćka). Ako hoćeš da stila 1.8 teraš na butan pročitaj: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45250-stilo-18-16v-eksplodirala-usisna-grana/?hl=%2Beksplodirala+%2Busisna+%2Bgrana Tu sam pomenuo slučaj mog drugara kome se takođe to desilo.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez plina, samo hocu cistog benzinca. Prelazice se dosta kilometara, ja sam za nedelju dana presao 790km, pa vi racunajte. Pa hteo bih iskreno da se malo promenim, u mesto dizela benzinca, vozim dizelasa vec 4 godine i prezadovoljan sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, taj 1.8 motor ima mnogo problema i nije žilav kao 1.9JTD, i izgleda nije za svakoga. Voli da popije i čorbe i ulja, ali ti ga pretera.

 

PS

Samo za PeruZ: Neka si kupi Lybru 2.0 20v :D, al da je tera na čorbu.


U duhu novih sugestija ekonomicnog auta predlazem alfu 156 2.5 v6, na ime i bez plina, jer plin je za sise :p

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2

Komšija od drugara sa Banjice ima AR 155 2.0TS, pa je ubacio naknadno 2.5V6 sa 12 ventila, tipa ima nešto ili 154 ili 164ks. Nema butan, i kaže da mu troši 12L pri veoma laganoj penzionerskoj vožnji. Registrovana je na 2.0, ali mora tehnički da prolazi na neviđeno :p

Ako si zainteresovan mogu da ga pitam da li će da prodaje. Inače ortak ga dere ko musa jarca sa Gnojem 2 GTi 2.0 16v, znači odvaljuje ga :p

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko nisam znao za Intensu. Mada treba uzeti u obzir i sa kolikim znanjem VIcent pregleda auto, a sa kolikim Cile. Mnogo su veće šanse da Ciletu promakne neki kvar..

 

Inače, ja mislim da je za Cileta idealan 1.6 motor. Može da počupa fino, a manje troši od 1.8  i jeftniji je za vožnju od jtd. 

 

Nadam se samo da ovo neće završiti kao jedan moj drugar koji je hteo što jači auto i kada je uzeo kuka da troši 12l i ne pali ga uopšte  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se i moj mladji naslednik pravio pametan, samo AR 145 1.4 TS, kao, Alfa je to,zvuk,osećaj,ležanje i ostale gluposti. Vozio je svakog vikenda,jer za hijadarku, ima jedan izlazak (vožnju). U gradu ispod 11lit. nema teorije. Pa počeo varijator da kucka,pa juri svećice kod prijatelja (jer nove koštaju čitavo bogatstvo)!

Ma samo kad smo je udali.

Uvek i svima kažem: Najlakše je kupiti auto, treba ga održavati,i za to se ostavlja kinta po strani. Kupuješ ga da bi ga vozio,ne da ti stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi nazovi pametni (+ tvrdi na ušima) kupuju auto da stoji. Uvek su puni teorija koje u praksi ne funkcionišu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je daleko veći luksuz voziti auto nego kupiti.

Zato treba biti realan koliko god je to moguće. Meni ovaj drugar voli da izvodi računicu koliko me je koštao auto od kad sam ga kupio. Po mojoj računici je daleko veće bacanje novca uzeti auto i preći sa njim 3-4000km godišnje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, ja jednom u 2 nedelje (a mozda i 2 puta, ali da racunamo jednom) idem za Majdanpek, to ti je 180km u jednom pravcu, X2 to je 360km. Svaki dan se vozi u jednom smeru (15km) x2 to je 30km. Dakle ja za jedan dan predjem 30km.

30km*5dana=150km

Ne racunajuci voznjice, tamo-vamo, ne planirani odlasci za Mpek i ne voznje vikendom.

Cesto mi se nesto otkaci u glavi pa zavrsim u Rudnoj Glavi ili Donjem Milanovcu (mesta/sela kod Majdanpeka), sve u svemu, da kazemo grubo da za vikend predjem 50km, dodamo na onih 150km, to je 200km za 7 dana.

200km I nedelja, 200km II nedelja+odlazak u Majdanpek i povratak (360km) +voznja tamo ( to je jos 40km) dakle ~ grubo receno oko 1800km mesecno (naravno to je da svugde, ali bukvalno svugde idem kolima, skola, izlasci, da se vozikam, da kolima idem za Majdanpek, bukvalno da ne izlazim iz njih, sto ce se vremenom smanjiti, racunaj oko 1000km na mesecnom nivo u normalnim uslovima) da kazemo da mi benzinac trosi u proseku 8L-9L ali mi cemo racunati 10L to je MNOGO para na gorivo. Kudikamo je izplatljiviji dizel na potrosnji.

Recimo da je 900km mesecan nivo, godisnje je 9000km.

Ovo gore nemoj da uzimas zdravo za gotovo zato sto sam bas bas uzeo velike vrednosti, ali recimo da cu jedan mesec mozda 500km, drugi 800km, treci 1500km...tako da u proseku moze da se kaze oko 400km van gradske voznje oko 500km gradske u toku jednog meseca, ovih 500km je da se svuda ide kolima. Naravno, necu ici svaki dan kolima u skolu, ali na pocetku cu ga bas drati, zas i sam kako je kad se uzme nesto novo :D vremenom ce dosaditi...

Preterao sam malo, ali ne mari, da znas neki prosek barem :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov, polovan, benz, dizel, mali, veliki, svercovanje u grackom - glavobolja je garantovana i jednaka.
Jedino u prevozu gde ja nemam glavobolje je polovan bajs od 170e, abus lanac od 30e, po gradu ga vezujem uvek i svuda, ako i uspeju da ga ukradu, glavobolja ce proci sutradan.
Ako neces glavobolju, nastavi da vozis bajs ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...