Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

E kad napisu bez dinara ulaganja, a ono ima preko hiljadu evra ulaganja samo u potrosni materijal, a uvek fali jos nesto.

 

A tek kada napisu motor, kvacilo, turbina sve perfektno, a dodjes uzivo turbina zvizdi kao luda, a prodavac, ma to je normalno, to je neki vakuum, nije to turbina, turbina se ne pali pre 2000rpm, mora da je nesto drugo.

 

P.S. takodje sve im je 20e, cak i kada je zapravo 200-300e, ali boze moj nemaju vremena da srede.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i najbitnije je kvacilo, menjac i turbo, ostalo su sve sitnice. Koje na kraju izadju skuplje nego to isto pomenuto kvacilo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, igor0511 said:

Nemoj gledati svaki post kao atak na tebe i nemoj stalno svaku pricu navoditi na svoju vodenicu, poceo si kao onaj sto hvali prenabudzenog Stila, ili smo sa tobom ili protiv tebe...

Pa nikad nisam govorio samo u svoje ime. Nisam ja jedini koji bira kola i ima jo dosta ljudi ali hocu da kazem da sve to stoji sto ti pises ....ali...

Ono sto ti pretpostavljas se preko ne radi. 
Lista mogucnosti koju si naveo je nebulozna za njihove pojmove i to sve vazi ali ovde u Srbiji. 
Ako auto trosi ulje on ce da dimi i nazad ce se osetiti sagorelo ulje, ako trosi vodu opet ce da dimi beo dim i nema tehnike koja to moze da sakrije, zamajc preko se ne reparira nego kupi nov originalni, turbine takodje kupuju nove...jednostavno oni imaju pare i njima je mnogo lakse. Znaci da za auto treba imati nos. Neko moze da ga vozi i 50 km i nece znati da li je dobar jer se ne razume dovoljno i nema “nos” za auto. 

To se tako kaze ali gledao sam svasta u zivotu i na neke atraktivne primerke za prodaju mene nije drzao osecaj da je to ono pravo za mene i nisam uzimao ta kola. Kadnije cujem od kolege koji je uzeo taj auto da je ima finog ulaganja u auto. O tome pisem. 

Edited by igor0511
Marketing deo uklonjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Dule voli malo da troluje :D 

 

lepo se pusti nerealna prica (kao npr. da se auto rukom bira sa kamiona koji je savrsen) i onda krene rasprava kako je to netacno, 500x (ne Fiat :D) se ponovi kako su Duletova sva kola odlicna i marketing za dzabe odradjen.

 

Sad ce prosecan kupac da izgugluje “Dule021” i nadje na 100 mesta da je Dule prodao odlicna kola (jedino je na 99 mesta Dule sam to napisao, ali da ne sitnicarimo).

 

Smatram da je neposteno sto ovo radis i bilo bi lepo drzati se teme, a ne praviti svastaru od foruma zarad licnog marketinga po ko zna koji put. Lepo dogoovri sa Nesom partnerstvo, daj 5% popusta za clanove kluba i otvori svoju hvalospev temu negde.

 

Uzdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cilj ne biti slatkoreciv,tj opisom privuci.Evo primera:bmw sa 177ks,uradjen je veliki servis i mirni ste,dok recimo mehanicar sto radi samo bmw 17god,uvoze auto sa istom motorizacijom i kad zameni lanac auto vozi 30-40km da vidi kako se ponasa.Znaci za neke stvari ipak treba auto provozati vise iako znas recimo u prste taj auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, igor0511 said:

daj 5% popusta za clanove kluba i otvori svoju hvalospev temu negde.

Ma sta 5%, bez 20% ne bih ni pregovarao. Znas li ti kako se ti preprodavci ubijaju od kesa?! Barem duplo zaradi na autu, jos to sa kamiona rukom... Samo gleda koliko kila ima, vidis da je svaki sa opremom tanak. 

 

27 minutes ago, Dule 021 said:

Eto vidis ja sam 12-13 godina na forumima i prodao sam destine automobila. Ima li negde da je neko napisao da je nezadovoljan dobijenim? 

Ja ne znam nekog u Srbiji da ce reci da se zajebao sto je kupio neki auto. Takvi smo, malo sujetni, nase je najbolje pa taman da turbina zvizdi i da trosi litru ulja na 1000 km. 

Pitanje je u rangu "Jel zna neko ko je dobio 7 na lotou"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bar uvek posteno kazem. Da je bilo uradjeno sve sto je sada onda bih rekao da se nisam zajebao. Ovako sa ukupnom cifrom mogu slobodno reci da sam se zajebao (preplatio).
Ali jbg, ne znam da zakljucim posle 10km kakvo je stanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam kupovao Scenica starog 3 godine zaista nisam ocekivao da ulazem u njega i bilo mi je dovoljno 2-3 km voznje da ga vratim na plac i kupim. I nisam pogresio.
E sad, kada sam kupovao 10 godina starog Stila ili 6 godina staru Cromu, ili 10 godina staru Astru, zagledao sam se sat vremena i provozao par km i opet bio spreman da ulozim do 10% cene auta na sve ono sto sam video i sto nisam.....i opet se nisam prevario
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako svi znaju da je Flexu riknuo plivajuci zamajac nedugo posle kupovine? 
Sta mislite da je kupio nekim slucajem auto od mene da li bi znali na forumu sta mu je crklo? 
Naravno da bi. 
Naravno da se mogu desiti neki kvarovi kroz eksploataciju ali vi ne razumete da ja ne sedam u jedan auto na svakih 5-10 godina i da znam kako treba da se ponasa dobar auto. 
To je otprilike kao kad bi fudbaleru iz prve lige rekli da ne moze biti siguran da ce da sutne loptu kad dodje do njega. 
Jel vi u vasem poslu znate kako nesto da odradite? 
Pa sto onda tvrdite da ja ne znam? 
Pogotovo sto me ne poznajete u vecini slucajeva. Eto kad sam bio na jednom skupu dali mi zadatak da pregledam kola da li su molovana i na svakom sam nasao nesto. 
Kako kad se ne razumem? :lol:
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, igor0511 said:

Ja bih uvek bio voljan da pretplatim automobil koji je vozen i odrzavan od poznate osobe dobro. Naravno, to ne bi znacilo da uzmem od poznanika auto iz uvoza o kome ni on nista ne zna.

Kako mislis da pretplatis? Das poznatoj osobi nesto para unapred i rezervises pa kada resi da proda, onda te ceka auto? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salu na stranu, stvarno bi bilo dobro imati nekog od koga redovno kupujute dobre automobile kako ih on menja :) Pretplatis se na prodavca, on ne mora da ganja kupce, ti vidis sta te ceka sledece, mirna glava svima! :)

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre da izaberem neki prosecan korektan primerak, pa da ukoliko je potrebno  sredim nedostatke. Ovako tacno znam sta je uradjeno i sa kakvim delovima. Eto imamo primer Flex-a na forumu, covek naseo na zvaku i debelo preplatio auto, pa posle treba da se nateze sa bivsim sto je ugradjivao kinesku multimediju sto nije radio veliki servis 12 godina i slicno, a verujem da kada je taj prodavao auto da je bila prica med i mleko: dugogodisnji vlasnik, odrzavan, mirise, NOV...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo prica da li je Tipo slab, nasao sam zanimljivu stvar sinoc:

 

Citam britanski autoforum o merenju Leona FR na valjcima i kako izbacuje uglavnom 160-165ks. Gledam komentare, kad tamo teska pljuvacina Leona da je slab?!

I to ovaj moj 2.0TDI koji je deklarisan na 150ks.


Gledam zasto i relativno razumljiv razlog: Ubrzanje sa 70mph (112km/h) je svima jako slabo u 6. brzini. Razlog za to je i razumljiv: auto je na 1500-1600rpm i ne moze da cupa iz najviseg stepena prenosa.
Ali dzabe, nece Britanac Leona jer ne cupa iz 6. brzine sa 110 :D Na kraju ispade Cupra najmanje prihvatljiv auto za kruziranje ili makar VW-ov 1.8 turbo benzin. 1.5 je isto proglasen za slabasan.

 

E sad prebacite ovu pricu u okvire nase rasprave o 1.4 95ks motoru i da vidite gde smo po razumevanju snage vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...