Jump to content
FAS Goran
Zlatara

Lancia Lybra 2.0 ; 1.8 / 1.9 JTD - check engine lampica

Recommended Posts

Imam problem sa librom 2.0

Juce je promenjeno ulje i filter ulja i vazduha i auto je normalno posle toga radio. Ja sam ga vozio bez problema.

Danas je auto vozen malo duze i odjednom se upalila lampica na instrument tabli, auto je poceo da trza i nije hteo da prima gas kako treba. U pitanju je ova lampica

lancia_problem.jpg

Jel to ima kakve veze sa promenom ulja i filtera? (prvi put vozim malo mladji auto pa nisam bas upucen u te stvari.. do sad sam vozio audi jaje 91 god). Da li smem da vozim auto iako ta lmapica sija ili ne?

I ako neko moze da mi objasni sta ta lampica znaci? Hvala unapred... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema objašnjenja preko foruma šta ta lampica u konkretnom slučaju znači, jer je to opšta lampica koja sija za mnoooogo različitih problema.

Zbog čega se konkretno upalila, mora da se poveže na dijagnostiku i očita kod greške.

Nije dobro voziti ni sa jednom upaljenom lampicom, naročito kada vidiš da imaš i problem sa ponašanjem motora.

Jedno je sigurno, a to je da se ova lampica ne pali zbog ulja ili filtera ulja. :thumbup:

Npr. meni se ta lampica palila kada je riknula bonbina. Ali, isto tako može da se pali i zbog mnogo drugih razloga i zato mora na dijagnostiku da se pogleda. :thumbup:

Imaš čoveka na forumu koji radi Lancie, a takođe je iz Šapca, kontaktiraj ga:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showuser=889

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda pitanje zvuci glupo :blink: i banalno :unsure:

ali da li su ti stavljeni odgovarajuci filter ulja i odgovarajuce ulje u pravoj kolicini :question:

nadam se da ces napisati resenje problema :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi :D Sve sam po manualu gledao i uradio sto se ulja tice....i kolicinu i tip ulja....Za filter nisam uspeo nista da nadjem u manualu ali sam u radnji trazio tacno za ovaj model filter i prodavac je rekao to je taj bas za benzinski 2.0 motor...to i nije neka nauka da mogu bas da promasim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi prethodni saveti su svakako na mestu.

Ali evo da nastavim tek diskusiju, u principu, ta lampica ne bi trebala da ima veze sa zamenom ulja i filtera. Jer, da je nešto oko ulja i / ili filtera svetlela bi lampica za ulje.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je resen....ispostavilo se da je neko oprao motor vodom jos dok je auto stajao na placu pa je ostala voda u kalemu na jednoj od svecica...skinut je kalem i izduvan i sad auto radi kao sat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako... Jednog dana, upalim ti ja auto, vozim se, kao po obicaju po gradu, i odjednom, osetim miris nafte. Odem do majstora, kad ona plastika na dizni gore (prelivna sisica), pukla, iscurela nafta, nakvasila sve. Zamenim to i sve super... E onda pocinju sra*nja... Upali mi lampicu onu kao cesma, greska na motoru, i auto nece da upali uvek iz prve. Nekad pali 100 puta normalno, i 101 put nece. Odem kod doktora, zamenim senzor obrtaja radilice, i sve super bilo, mozda 2 dana.. Pocne posle ponovo isto da radi, kad hoce da upali, kad nece. Na dijagnostici, pokazuje gresku "Polozaj senzora obrtaja radilice, greska u strujnom kolu - Povremeno. I kad se obrise greska, vise nista ne pokazuje. Mereni su svi parametri, sve je super. Juce mi je otisao MAF senzor, i sad kao da nekad nece da otvori EGR ventil. Je l je neko imao slican problem, da znam sta da kazem ovim majstorima, da odprilike pogledaju.. Hvala puno unapred!!!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo je u zadnje vreme da mi se desava cudna stvar na Lybri 1,9 JTD. Naime upali se lampica u obliku motora na delu gde je obrtomer i auto ne vuce i ne prima gas preko 3500 obrtaja. Kad se posle nekog vremena ugasi auto ide normalno. Primetio sam kad je pricepim (do 4500 obrtaja) da purnja crn dim pozadi. Nervira me to :question::realmad::rant::help: :help:

Ako je neko imao slican ili isti problem molio bih za pomoc. To je pocelo da se desava posle velikog servisa.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko se pali MIL lampica greska mora da ostane u memoriji gresaka. Pretpostavka da je vezano nesto za regulaciju punjenja turbine ili EGR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor kaze da treba ocistiti MAF senzor, EGR ventil, usisnu granu i turbinu posebno pregledati. Mada sam se setio kad sam kupio auto i poterao ga iz Novog Sada desavalo mi se isto. Zamenio sam senzor za turbinu onaj koji stoji iznad hladnjaka i auto je isao kao zmaj. Medjutim majstor kaze da nista nije crklo vec da samo ocistimo turbinu i usisnu granu kao i EGR i MAF i bice to OK. Mnogo purnja kad se pricepi. Videcemo sta ce biti kad to uradimo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam libru 2.0 vec godinu dana pojavila mi se neka lampica na km/h meracu onde pored 180km/h kao nekakav crveni krug sa tackicama oko njega jel znate mozda sta je to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ako mislis na plocice ne verujem koci mozes da izletis na soferku :D a moguce je da je stop svetlo ali danas mi se upalila na 1 minut i ugasile ne znam sta je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta lampica je indikator istrosenosti prednjih plocica.

Skini tocak pa proveri stanje plocica a ako su ok proveri kabl koji ide na njih.

A to sto koci , normalno je , pa ne mislis valjda da ostanes skroz bez kocnica kad se istrose plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam stavljao zimske gume sad bas sam gledao kad su skinuli tocak kakve su plocice i kakvi su diskovi sve je extra ne znam odma se lampica ugasila

ne znam plocice su extra gledao sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...