Jump to content
FAS Goran
bockojagodina

Fiat Marea / Bravo 1.6 & 1.8 - zamena motornog kompjutera

Recommended Posts

Joj, totalno sam pogubljen

Majstor kaze da bobina I cilindra ne dobija neki signal od 1-5 V i da je crkao taj izlaz na kompjuteru. Danas sam ga konacno natjerao da ga priključi na dijagnostiku i kaže da ne pokazuje nikakvu grešku. A za ovlašćenog servisera treba da ga šlepam 150km do Podgorice.

A prethodni majstor je rekao da je senzor na radilici ispravan, odnosno to je 6 nekih metalnih zareza

Share this post


Link to post
Share on other sites

nek poveri zicu kojom taj signal putuje...

nije moguce da neme ni jedan auto mehanicar malo obrazovaniji na celom potezu berane b.polje mojkovac.

ne znam da se raspitas u mojkovcu postoji slavenko rakocevic tj u stevanovcu valjda znas dje je to pa njega da pitas da ti preporuci majstora on je inace mehanicar...

ali ne znam da li radi te nove tetrise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taj kompjuter je za ovih mjesec dana već par puta skidan i mislim da se nije resetovao jer kad god bi ga vratio pokazivao bi istu pređenu kilometražu

Provjeriću i tog Rakočevića, u svakom slučaju hvala

Molim Vas, dajte mi još ideja i nade

Share this post


Link to post
Share on other sites

kilometraza nije merodavna za reset ona se cuva u drugom cipu...

stavrno ne znam koga bi mogao da ti preporucim jos mozda da bi bio siguran da sednes u autobus i kompjuter pod misku ap u ovlasceni servis da oni ispitaju taj izlaz...

al meni vise to mirise na senzor polozaja radilice jer kompjuter ne salje signal ako nema taj podatak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno nisam se susreo sa njim barem jos... ali sam saradjivao sa japancima tj hitacistima u drugim poslovima i u principu vaze za vrlo pouzdanu fabriku koja ne fusari bilo sta na svim svojim uredjajima... tako da sam skoro 90% uveren da nije u pitanju kompjuter posto je to jedan od dosta izdrzljivih delova auto sklopa...

moje misljenje je da gresku treba traziti na drugom mestu...

da citiram jednog mog prijatelja

``majstor ne sme biti bandoglav mora da menja ritam...``

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav clanovima, posedujem fiat bravo 1.8 gt 2000god

on ima ovaj racunar 

 

4394533_0_z.thumb.jpg.8a6eab73556203c6182d34ffc78a9514.jpg

MFI 155

 

Takav racunar ne mogu nigde da nadjem, nude mi isto od fiat bravo 1.8 1999god

ali ovakav

 

IMG-bf62662084dee53a9078074e38356c77-V.thumb.jpg.3f7e138679e7d930882680d2f158589e.jpg IMG-73ccf3797294842530089d524d45a08b-V.thumb.jpg.1a75250fa4f5581371b3768eb031523c.jpg

 

e sad sam u nedoumici da li mogu staviti ovaj, takodje mi nude od fiat stila 1.8 on izgleda isto kao moj ali su druge oznake.. 

evo kako on izgleda

 

Screenshot_2022-01-13-16-13-53-517_com.facebook_orca.thumb.jpg.1d06aa28927cf14968e1381154b5ecae.jpg

 

Pomoc sta da radim....?

 

IMG-0579fd93129b41523d1933d4e243e57a-V.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dragan5557

 

Hitachi MFI155.

Što uopšte moraš da menjaš svoj komp....zar ne može da se popravi? Probaj popravku kod njih - AutoElektronika. Čini mi se da je popravka bolje rešenje (a, skoro sve može da se popravi) umesto traženja onoga čega nema jer nijedan drugi Bravo nije nosio Hitachi komp.

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...