Jump to content
FAS Goran
mitja

Stilo - ne radi svetlo u gepeku

Recommended Posts

Lagano se menja.
Otvoris onaj dzep sa strane u gepeku,skroz ga otvoris dok ne vidis lim,karoseriju.
Zavuces ruku do stop svetla,imas tri ili cetiri srafa,mislim da su 10 kljuc,odvrnes i sa spoljne strane izvuces ceo stop,e onda sednes za astal i menjas sijalice.
Ako nesto nije jasno,slobodno pitaj.

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43903-stilo-promena-sijalica-na-zadnjim-stopajkama/

 

 

A evo i teme vezano za to.

Edited by Sale Fiat Stilo 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi drug sutra cu to da skinem ;)

Sad jel zna neko sto me ovo u gepeku zeza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi prekidac da pogledam mozda se zalepio pa nece da radi lepo :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidac ti se nalazi u samoj bravi a imas dzek ispod tapacira ispred same brave, pa te mozda tu zeza.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite, jel moze neka slika gde se nalazi taj dzek i dalje ga nisam nasao :( Hvala unapred !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam sliku, kad skines plasticnu oplatu sa gepek vrata, vidis bravu i iz brave izlazi kablic i posle 10cm stoji dzek, znaci jednostavno je nemoguce ne videti ga, uostalom skines dva srafa skines bravu i onda ces videti sta ti smeta da bravu odvojis od vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, a dva mikro prekidača služe:

 

- donji, koji stoji horizontalno, služi kao signal da li su vrata zatvorena ili ne i daje signal da se staklo na petim vratima može ili nemože da otvori (na karavanu).

          p.s. meni je spao onaj metalni deo koji pali prekidač, namestio i sve radi kako treba.

- gornji, koji stoji vertikalno, služi za svetlo u gepeku, i on najčešće ode i treba ga zamniti a ne prevezivati.

 

ovih dana menjam taj mikroprekidač pa stižu i slike :)

          

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto imam problem sa tim svetlom u gepeku, sve sam prekontrolisao (osiguracii, siijalice, mikroprekidac) sve ispravno samo ne radi sijalica i dalje. Izvucem onaj deo gde stoji sijalica reko da proverim dal stize struja uopste to sijalice i tamo primetim ovo (slika dole). E sada dal je to mozda neki osigurac ? Mozda on pravi problem ?

 

http://www.dodaj.rs/f/3O/Oa/4K194GNS/img20141220130707.jpg

Jel zna neko ulogu ovog (pretpostavljam osiguraca) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije neko možda slikao sve to o čemu pričate, nekako se bez slika ne usuđujem da krenem u takvu avanturu. Neko bi rekao lažna sigurnost, ali bolje ikakva nego nikakva :)

Ako je neko napravio slike a zaboravio da ih postavi :), sad je trenutak. Jer bi voleo i to svetlo da osposobim, menjao sijalicu jesam, sijalica nažalost nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radim i svetlo u gepeku, i juce sam probao lampicom kad stavim negde na sasiju lampica sija, plus imam, ali minus nemam. Na FB grupama sam citao da je problem mehanizam bravice u kom je prekidac, ima li neko ideju ili da se menja ceo mehanizam? Takodje sam mislio da uzmem minus sa sasije negde i da iskoristim plus sa sijlalice i da stavim prekidac na neko pristupacno mesto u gepeku pa da palim po potrebi. Sve ideje su dobro dosle. ;)

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...