Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
peretina

Stilo - problem sa ručicom za žmigavce

Recommended Posts

Isti problem imam od skoro. Problem je ona guma, dal je pretvrda ili šta. Pada mi napamet da je namažem nečim da smekša. Bez nje radi savršeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koincidencija slucajnosti ili... :whistle:

Evo vec par dana me drugar juri da mu pogledam tu rucicu sa istim simptomima. Nikako da stignem... Da bude jos dramaticnije danas primetim da kod mene ta

lujka nece iz prve ! :thumbup:

Sta je ovo ? Opet neka zavera ?! :lol:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zna da se vrati kada je baš mraz ujutro.

Dakle, lepo upalim žmigavac, a ona se posle sekunde (ili manje) vrati nazad. Ali, siguran sam da je to zbog hladnoće i krutosti gume u toj situaciji jer i u kolima nije mnogo toplije nego napolju. Već posle par minuta se više ne opire... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oba Stila sam imao taj problem. Tačnije još uvek je prisutan.

Problem je u tome što se guma nije ukrutila, i dalje je veoma je mekana.

Jednostavno mehanizam koji ručicu treba da drži u položaju je jako slab pa ga i takva guma vraća nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada nije ozbiljno vec u retkim situacijama se desava. Posto sam svojevremeno rasklapao sve da bih oslobodio sity-servo video sam da je mehanizam u dobrom stanju. rekao bih da je opruga oslabila pa je to uzrok problema. Naravno , nadam se da necu imati potrebe za tom vrstom gimnastike! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

izem ti gumu......dal bi pomoglo da je natopim glicerinom?

mada ja gledao...mekana je...

@zulurbr

izgleda da nas sve zeza ta opruga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno imam isti problem. Mazao sam je sa glicerinom i sa cim sve ne. Nista nije pomoglo dok jednom u nastupu besa na sred raskrsnice nisam hteo da je iscupam(gumicu) - tada sam je dodatno isteglio(valjda) i sada jako jako retko mi se desava da nece da se zadrzi rucica u polozaju upaljeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao glicerin, ali sam se setio da imam u gepeku silikon onaj u spreju za pranje enterijera. Natopio sam gumicu sa obe strane i prestala je da mi vraća ručicu. Možda kod mene nije bio toliko ozbiljan problem? Prsno sam i malo WD u zglob ručkice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio problem okretanjem gume za 180 stepeni(cini mi se)

Zezala je na levo, ja sam je vrteo dok nisam nastimao da radi i levo i desno bez vracanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to prvo probao i bilo je još gore, zato nisam spominjao. :D Očigledno je problem do gume.

Takođe sam juče bio dovoljno 'mudar' da okrenem migavac nalevo, i tako da ostavim auto celu noć po ovoj zimoći, tako da je od jutros otpor na levu i desnu stranu sada mnogo izjednačeniji, a ručica se definitivno više ne vraća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to prvo probao i bilo je još gore, zato nisam spominjao. :D Očigledno je problem do gume.

Takođe sam juče bio dovoljno 'mudar' da okrenem migavac nalevo, i tako da ostavim auto celu noć po ovoj zimoći, tako da je od jutros otpor na levu i desnu stranu sada mnogo izjednačeniji, a ručica se definitivno više ne vraća.

Hahaha!!! Kakva ideja! Svidja mi se kako razmisljas. Imam isti problem, moracu to da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem i kod mene.Znaci boljka sa gumom na skoro svakom stilu.Ali samo kada je hladno <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo okrenite ručicu nalevo kad izađete iz kola i neka tako stoji. Posle par 'tretmana' je ko nova. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam resio tako sto sam skroz izvadio gumu iz oplate, i kad je iskljucen migavac onda sve lepo stoji ali kad se ukljuci onda se vidi mala rupa izmedju oplate i gume, ali se migavac savrseno ukljucuje i ostaje u polozaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulaziće ti prašina i prljavština unutra, i lepiće se za mast kojom je podmazana šipka upravljača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jednom pohvala za forum od mene!!! :thumbsup:

i meni je pocela da se vraca rucica, mislio sam da je nesto crko ablender... :laughing: ali, malo pretrage i nadjem ovu temu, izbacim gumu iz lezista i migavci rade kao novi :) dobro, nece tako ostati, ovo je bilo prvo resenje, u voznji, smislicu nesto kad bude malo toplije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...