Jump to content
FAS Goran
danijel88

Fiat Bravo 1.6 / 1.2 - curi ulje iz menjača

Recommended Posts

e ovako...ako neko ima pametan predlog ili resenje da mi pomogne...menjao sam ulje u menjacu..i na iznenadjenje majstor mi je rekao da nije imalo svega pola litra ulja od ukupno 2 litra koliko inace treba.pa mi je rekao da kad vozim da vidim da li ne curi negde,kad sam parkirao stavio sam neku hartiju ispod i video sam da curi...to je po jedno modza 4-5 kapi i to skoro stalno...da li i ma sanse da se to sredi,ako ima molim za savet?! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima . Skine se menjac rasturi i predihtuje zelenim ili narandzastim wurth-om i nema da slini .to ako curi na spojevima ...mozda je na manzetnama ..biracu...ispuskiraj u nekoj perionici de su voljni da sacekaju da skines akumulator i digni na dizalicu i kad bude tako opran provozaj malo taman se osusi i pocne da curi a ti pravac majstor i lepo ce videti de slini pa shodno tome i popravka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Goran, mora da se prvo opere da se vidi odakle tačno curi. A, onda SVE može da se sredi. :thumbup:

Samo, znaj da te intervencije nisu baš jeftine jer najveći deo cene otpada na ruke, na skidanje menjača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,ljudi mislim sta reci osim hvala :) , stavio sam hartiju ispod motora a i video sam da na jednom mestu visi kapljica od ulja do levog tocka malo pre njega i na jos jednom mestu...kad sam menjao lamelu tad mi je majstor rekao koliko imalo malo ulja,a on mi je rekao ako curi da tu ne moze nista kao da mi pomogne!? zato mi bilo cudno pa reko da pitam ovde da li je to stvarno tako...nisam vam rekao da je bio auto udaren sa cela pa je malo pogurao menjac nazad...pa mislim da je verovatno zbog toga...aha a koliko obicno bude rad tj. ruke?

samo jedno pitanje a sta ako je u pitanju na na manzetnama ..biracu? jel ima leka za to? bilo bi dobro da ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da te pitam ja ovako jedno glupo pitanje a da se ne naljutis...kad odes u salon da gledas nova kola jel ima papiri ispod da ne kaplje neka od 5,6 raznih tecnosti iz auta po onim lepim plocicama ? :whistle:

Naravno da ima pomoci. Sve na autu moze da se popravi ili zameni novim i resi problem , a tvoj majstor ili ne zna ili nece ili misli da mu se ne isplati a ti izaberi sta je .

PS ruke su ti 60-70 e da se skine menjac ..isto toliko da se rasturi..al to zavisi od-do...a manzetne ,semerinzi ,poluosovine 15-30e , birac mala verovatnoca ali i ona postoji a za to ne znam tacno da li moze spolja da se menja semering...

Edited by Goran a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha u pravu si :) sto bi se ljutio,lepo kazes :) ... u pravu si 100% majstor misli da mu se ne isplati...

pa dobro nije bas mnogo para imacu za toliko :) ....u pravu si za sve postoji resenje... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao istu situaciju. Radi se o dihtovanju menjača i to se rešava sa dihtunzima koji su nešto smešno jeftini tipa 1000-2000rsd, problem je samo što neko reče ruke za skidanje menjača koje su u poslednje vreme 60-70€, a ja sam plaćao 50€ pre 3god... verovatno skočio evro u odnosu na dolar pa zato :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo off na temu cene rada ...na bravu jtd se menjac po normi skida i vraca za 8 sati rada. Ovako kad se naplacuje sat obicnog mehanicarskog rada to je 800-1000 din sat . Za krupnije poslove tipa generalne majstori to malo redukuju . Za neke druge specificnije je drukcija cena .

Ali 50e za 8 sati posla..600 dinara sat...a zamena ulja i filtera je 400 din i uradi se za 15 min i zamena plocica 500 po tocku isto se uradi za 15 min ..gde je tu racunica ?

I ja npr da imam majstora kojeg placam 20% i on je zaradio 1000 din da srafi ceo dan bez pauze i da ode kuci mrtav i ukocen ..pa bolje mu da ode na gradiliste i za istu muku da uzme 2000 din danas

JA bi veruj mi ceo dan samo menjao ulje i plocice a ostalo bi slao musterije negde okolo ...al ne moze tako. Ima majstora koji bi obarali cenu do besvesti samo da bi naplatili nesto danas....ja takav nisam , postujem svoj rad i auto koji radim ...ne brzam ne fusarim i ne osljarim i to ima cenu (ne neku specijalnu) a i svoje kupce...

Pre neki dan sam cuo da ima majstor koji skida lamelu na jugu za 2000 din ...ima nas svakakvih ;)

Ps ja sam marinu za camac pre tri god placao 25e mesecno a sad 40 ...zamisli da je menjac 100 :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio auto pre tri i po godine odmah sam menjao set kvačila i ruke su tada bile 50€. Sada je došlo vreme za ponovnu zamenu seta kvačila i na istom tom mestu, na istom automobilu, isti menjač se sada skida za 70€. Ako je to posao od 8 sati, onda je to i tada bio posao od 8 sati. Ja nisam birao cenu ni tada ni sada, oba puta je majstor rekao svoje. Sa moje tačke gledišta, cena je skočila upravo iz tog razloga što je bolje (više se zaradi) menjati pločice i ulje gde generalno ne može da ispadne bilokakvo biiip, nego skidati menjač, drkati se i gledati u karte da li će nešto krenuti naopako pa produžiti taj posao od 8 sati na 3 dana. Sa majstorske tačke gledišta je to verovatno malo drugačije (a možda i nije), ali je istina sigurno tu negde između. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

sto se tice pranja auta odozdo, znaj da niko nece da pere na svoju odgovornost.. ne moras da skidas akumulator, dovoljno je da ga ne puskiras pod pravim uglom vec pod sto manjim, kako voda ne bi dosla do gore..

meni je ulje curilo na manzetnama do tocka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi hvala vam svima za savet...sta drugo reci nego hvala....a ne ko pojedini samo svrate na forum kad im treba nesto i nema ih vise... :)

nista lepo kod majstora pa popravka.. :)

@ Neshone

i meni curi do levog tocka a i izgleda pomalo i po sredini... moram to sredim sto pre... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz nisam imao vremena da svratim na forum sredjeno je sto se tice curenja ulja iz menjaca....zamenjene manzetne i stavljeno novo ulje u menjac i sad je sve ok :):thumbsup:

Edited by danijel88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ................u pitanju je fiat mare 1.6 imao sam curenje na menjaču i to na spojnici gde se kači set kvačila.Tražili su mi 150 evra za reparaciju menjača + 50 evra za skidanje istog,odustao sam od te varijante jer su mi reklii da to nije trajno rešenje.Kupio sam polovan menjač za 100evra na otpadu u čačku a za razliku para sam zamenio set kvačila. Jednom kad se menjač otvori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A meni curi ulje kod leve manžetne, menjao sam nju nedavno ali i dalje je problem ostao, curi na delu manžetne do točka tj. onaj manji otvor na njoj, majstor mi rekao da menjam ležaj poluosovine? Ne znam šta da radim, jel moguće da je i semering oštećen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da li je moguce... :wallbash:

Promenio sam skoro manzetne curelo mi do levog tocka u pocetku bilo ok sad opet kaplje po malo...moze li neko da mi kaze neko sta bi moglo da bude u pitanju semering ili nesto drugo? sad sam resio da menjam amortizere prednje pa cu da vidim to uz put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok mi je majstor menjao amortizere prednje rekao sam mu da obrati paznju na ovo ..gledao je i kaze da nije nigde vlazno nigde ti ne kaplje manzetne suve ok sve al meni opet ista prica...da nije mozda moguce da kaplje od antifriza negde ili od serva ili nesto drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se pojavilo curenje ulja na menjacu (vozaceva strana). Sta se tu zapravo menja semering,manzetna. Da li je komplikovano uraditi sam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da mi kaplje na mestu gde je crevo spojeno sa posudom za servo :thumbup: pa klizi do dna..posto je sve suvo ostalo a tu je samo vlazno ...

I meni se pojavilo curenje ulja na menjacu (vozaceva strana). Sta se tu zapravo menja semering,manzetna. Da li je komplikovano uraditi sam?

ili je manzetna ili semering ma teraj to kod majstora moj ti je savet da se ne zezas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semering na izlaznom vratilu diferencijala (vozaceva strana) mere

spolja 56mm

unutrasnji 36

Corteco sifra B1BASLSFRSX7 Simmerring®

TECDOC je cudo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam pomenuti semering na diferencijalu menjaca . Uzgred sam primetio da je ulje curelo sa dekla biraca menjaca,tacnije na osovini samog biraca ispod one gume kao harmonika. Skinuo sam akumulator,nosac akumulatora,cilindar za kvacilo,poskidao zavrtnjeve i izvadio komlet deklo biraca. Na njemu je semering 20x30x7 koji kosta smesno,zamenio i sada je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima danas mi se desilo nesto cudno pa da podelim to sa vama i vidim sta vi kazete za sta da se se spremim...

U pitanje je fiat bravo 1.2 16v 2001god..

u voznji trecom brzinom oko 50km/h nesto se culo ko da se lomi ...odmah sam stao ugasio auto izadjem napolje sagnem se ispod auta kad ono ulje iz menjaca curi napolje po asfaltu.. :( doslepao sam kuci auto podigo na dizalicu zavuko se ispod probacu nekako da objasnim....

naime tamo gde ulazi leva poluosovina sa druge strane sam zavuko ruku i napipao rupu otprilike 2cm precnika is koje sam izvadio neke male komadice i na tu rupu mi je iscurelo svo ulje iz menjaca... :( jel imao neko slican problem zbog cega se to desilo? treba drugi menjac ili?? nisam jos stigo da odem kod mehanicara...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...