Jump to content
FAS Goran
jocifer93

Rezanje windows-a

Recommended Posts

Skinuo sam windows 7 i instalacija za 32 i 64 je u posebnim .iso fajlovima. Kako da na jedan dvd narezem oba pa da kad se instalira ponudi koji hocu? Jel se to radi tako sto .iso obe verzije ekstrakujem na dvd u istom ili posebnim folderima :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, cek cek... Nemoj tako da radis! kao prvo da bi pokrenuo instalaciju windowsa moras u biosu podesiti da ti sistem podize prvenstveno sa diska (cd odnosno DVD) Kao drugo ne mozes rezati dva sistema na na jedan DVD.

Odakle si skinuo te verzije, kakve su jesu li proverene? Ja sam licno za varijantu 64, osim kad instaliram na nekim slabijim masinama gde nema procesora sa dva ili vise jezgra i ispod 2gb ram memorije, samo tada stavljam 32.

Inace disk mora biti butabilan da bi sam pokrenuo instalaciju.

ISO nije isto sto i RAR, znaci samo je prividno prosto receno ikonica ista.

Najbolja varijanta, odnosno najlaksa da se ukapira i bez mnogo peripetija je da taj iso koji si skinuo ubacis u daimond tools. On ce sam simulirati disk i napraviti butabilan.

Onda otvoris program preko koga rezes i das mu zadatak da ti prekopira disk (bukvalno kao da imas citac i rezac) znaci onaj "disk" koji vidi imaginarno prekopira odatle na tvoj disk koji je u rezacu...

Eto nadam se da sam sto prostije moguce objasnio postupak

Inace pre nego sto bilo gde radis sistem prethodno instaliraj windows 7 upgrade advisor i on ce ti cekirati sve komponente i reci da li tvoj komp moze da podrzi sedmicu i koja je bolja varijanta 32 ili 64 bit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

terza mislim da nisi razumeo sta je covek hteo da pita,njemu treba da kada krene da podize sistem sa jednog diska da mu ponudi dve verzije tj da odabere hoce li 32 ili 64 nesto slicno kao sto postoji jedan disk sa recimo win7 gde imas ponudjeno vise verzija npr.home,ultimate...ako se ne snadjes ima da skines sa neta vec spakovane kombinacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao je kad se instalira ponudi koji hocu... Iz toga sam zakljucio da hoce da ga sa harda podize i da odatle pita koji sistem bi da podigne.

A te varijante kada ide boot sa diska iz biosa nema biranja, narezi koliko god hoces diskova koji moraju biti butabilni pa ubaci koji hoces...Ne verujem da covek hoce da ustedi DVD :)

U svakom slucaju nije nikakav problem, da mi ne lupamo glavu neka se covek ponovo javi, pojasni sta mu treba pa cemo mu sve objasniti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma masina mi je dovoljno jaka provereno 4gb ram-a intel procesor dva jezgra... Znam da nije isto sto i rar, i u neru moze da se to otvori i onda samo da se fajlovi narezu. Ovako izgleda folder i to nisu posebne verzije windowsa nego u jednoj intalaciji obe vrste i 32 i 64 bit i fora je sto su oba u .iso. Hteo bih to da imam na jednom disku da ne rezem na odvojenim zbog toga. To je na foru kad pokrenem instaliranje da mi on ponudi da li hocu da instaliram 32 64 bitni. Znam da moze jer sam se susretao s tim.

untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ipak sam te ja dobro razumeo,ti hoces da narezes jedan disk gde ces imati dve verzije...tj kada krenes da dizes sistem on da ti ponudi 32 i 64 bita pa ti da odaberes

Share this post


Link to post
Share on other sites

E druze ukoliko imas 4 gb rama ti ne mozes staviti 32 bit verziju, tj mozes je ti staviti naravno ali ce ti videti max 3gb ram memorije.

I koju verziju windowsa imas, savetovao bih ti prof ili ultimate. To su ujedno i najace verzije...

Inace to sto si hteo da uradis najbolje je bas kao sto sam ti opisao preko daimond tools jer si tako najsigurniji da ce biti butabilan disk :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci ipak sam te ja dobro razumeo,ti hoces da narezes jedan disk gde ces imati dve verzije...tj kada krenes da dizes sistem on da ti ponudi 32 i 64 bita pa ti da odaberes

E pa bas to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...