Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - naknadna ugradnja MF (sa dugmićima) volana

Recommended Posts

Na cn+ na mestu za sat pojave se 0 sto pretnodno nije bio slucaj (bile su samo crte).

Normalno je da je vreme resetovano. Ako su ti ranije bile samo crtice na CN+ za datum, vreme itd., znaci da nije nije bilo nikakve komunikacije.

Da li ti se sada poklapa vreme na boardu i vreme na CN+ (ili na CN+ stoje samo nule)?

Pokusaj da izmenis datum i vreme na "My Menu" panelu (levo od volana) pa vidi promene na boardu i CN+.

Ali ako ne mozes to da izmenis sa navigacije pod kontaktom, definitivno ti je ili problem na CAN mrezi ili u samoj navigaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na cn+ i dalje stoje nule i sa nje nemogu da promenim podesavanja vremena i datuma.Takodje ne pokazuje podatke u trip modu.Na tabli pokazuje trip podatke normalno sem vremena i datuma koji trepcu i odbrojavaju vreme od prikljucena akumulatora.

Na meniju sa leve strane imam prilaz samo za speed ogranicenje i nista vise,doduse tako je bilo od kako je auto kod mene samo stelovanje speed limita sve ostalo je bilo na cn.

Sta dalje? Imam staru navigaciju kuci da li sa njom da probam stelovanje datuma i ostalog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno je da CN+ ne moze da pristupi Body Compu i ocita te vrednosti iz nekog razloga, takodje ne prima komande sa volana koje idu isto preko BC i CAN.

Mene malo buni sledece - da nema nikakve komunikacije, CN+ ne bi ni mogao da se registruje na mrezi, odmah pri paljenju bi ti trazio Master Code za uredjaj.

Ostalo ponasanje board-a je normalno, prikazuje ti samo skraceni meni jer je vozilo opremljeno fabricki sa Connect-om, ovo ti je iz korisnickog uputstva:

 

zza6383.jpg

 

U svakom slucaju mozes vratiti staru monohromatsku CN za probu komunikacije mreze na vozilu (ili neki fabricki Visteon CD/kasetas) - ali pod uslovom DA IMAS CODE za taj uredjaj. Takodje, ako to radis i testiras, da znas da ces po vracanju CN+ opet morati da uradis flesovanje na 9.8 (ili uneti Code CN+).

 

Meni na pamet pada i sledece:

- ponovno gazenje firmware CN+ sa verzijom 9.8

- poravnavanje Proxy-ja dijagnostikom (gde ce sada ukljuciti i MF volan i CN+, pod uslovom da imaju komunikaciju).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod za staru navigaciju imam.Strah me je da ga ubacujem posto mi ne radi cd plejer ni na jednoj navigaciji (zbog kasnijeg gazenja firmvera 9.8 na cn+).Da li bi mogao firmver da se upise pomocu mikro linka koji sam narucio? mada ja licno sumnjam u tu mogucnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu ti je onda prilican zajeb, da izvines (moras da ucitas firmware da bi pregazio Code ako vratis CN+, a ne radi ti citac). Ja ne znam za drugu mogucnost ucitavanja firmware, mozda bi to mogao da odradi neki servis. A realno je to najlaksa mogucnost da laicki proveris da li je nesto do auta (Body, CAN mreza) ili do samog CN+.

Nevezano za ovo, za Code pored firmware 9.8 postoji i mogucnost nabadanja od 0000-9999 (nema pauze izmedju pokusaja, ali prilicno mazohisticki nacin) ili dobijanje Code od ovlascenih, sto kosta.

Sem zamene uredjaja, flesovanja (oboje otpada zbog neispravnog citaca) i poravnavanja Proxy-ja dijagnostikom, ne pada mi na pamet sta bi jos mogao sam da probas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usao sam u skriveni meni na CN+ i tamo prijavljuje da je can network inactive.Da li to suzava listu mogucih kvarova?

Usao sam u skriveni meni na CN+ i tamo prijavljuje da je can network inactive.Da li to suzava listu mogucih kvarova?

Da li se firmver 9.8 ucitava samo u CN+ ili se ucitava i u body comp?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je i za ocekivati da prijavi u servisnom meniju, to sam ti prvo rekao:

Prsla ti je komunikacija preko CAN magistrala od Body-ja

Ostaje da se vidi da li je do mreze vozila ili samog uredjaja, ali na zalost ne radi ti CD na CN+ kojeg posle moras da vratis. A reci mi, pretpostavljam da si prvo ucitao firmware pa ti je posle citac otkazao? A da probas da skines i ocistis citac (laser i mehanizam), to ti je jedno satic posla?

Kada ucitavas firmware 9.8 ucitava se SAMO na navigaciji (ugasen je kontakt i oborena CAN mreza, nema veze sa BC) i to je verzija koja ne trazi Code.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cu probati sutra posto sam danas na poslu pa cu javiti rezultat

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kada mi djavo neda mira sada malo pre sam ubacio cd sa firmverom 9.8 u cn + pod kontaktom i dobio na ekranu cd eror,zatim sam iskljucio kontakt i cn sa njim.Posle par sekundi ukljucim cn i krene flesovanje firmvera,kada je izbacio poruki da je uspesno upisao firmver izbaci disk napolje.

Posle podizanja sistema meni na talijanskom,ja probam da podesim vreme i datum al ne vredi opet na cn+ stoje 0 a na tabli sat blinka i pokazuje neko svoje vreme.

Znaci da bih mogao ubaciti kod i staru cn za probu i posle vratiti cn+ jer cd citac ocito moze da procita zapis firmvera dok muziku ne cita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, onda mozes da probas da zamenis. Definitivno postoji neki problem sa CAN komunikacijom BodyComp - ConnectNav+.

Ja ti samo preporucujem da se sto manje igras sa ucitavanjem firmware, pogotovo ako ti je citac neispravan. Uvek postoji mogucnost da se proces "zabode" pre kraja i da navigacija postane totalno neupotrebljiva.

Prebacicu ove postove u temu o navigaciji, posto nemaju veze sa MF volanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok samo jedno pitanje:

Sta mislis da li bi bilo pametno i prvenstveno da li je moguce da omski proverim can linije od konektora na bc do konektora na cn+ , pa da na kraju probam sa starom cn,bas iz razloga koje navodis a i imam losa iskustvo sa flesovanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CAN A -> pin 3 na A radio konektoru, pin 7 na F konektoru Body Compa

CAN B -> pin 1 na A radio konektoru, pin 5 na F konektoru Body Compa

 

Kacio sam i ranije ovu svoju semu koju sam koristio za vise stvari, pored sam ispisao i imena komponenti iz eLearn da ne bih jurio sifarnik:

 

zza6384.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam ocekivao da se postovi prebace u odgovarajuću temu a još nisu pa da se nebi se gubila veza nastaviću ovde do prebacivanja u odgovarajuću temu.

Kupio sam elm od "prijatelj" prikacio ga na auto i osim greške egr ventila prijavio je i gresku U 1602 greška can linije(primljen ne ispravan signal od senzora).

grešku

Samo obrisao i nije se ponovo pojavila (za sada).

 

zza6385.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo 2006 godiste, dynamic oprema, razmisljam da uzmem MF volan, da li postoji sansa da ja imam pripremu za mf volan (spulnu za mf volan)? i kako to da proverim a da ne skidam volan.. procitao sam celu temu ali nisam ukapirao to u vezi pinova na spulni..

 

imam izvedenu instalaciju za tempomat, pa se nadam da imam i za MF 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ces imati pripremu, jer spulna pored 2 konektora za airbag (zeleni i zuti) ima jos jedan kabl.

Kod obicnog volana taj kabl/konektor vodi samo dve linije za sirenu, koji idu direkt u konektor sirene.

Dok MF spulna ima prosiren kabl/konektor koji prvo ide u Digital Network Node volana (koji obicni volan nema), a iz njega idu konektori za sirenu, MF komande, Selespeed menjac.

Drugi problem kod tebe je sto je Stilo posle restyle, tj. ima integrisanu spulnu i ablender. Tako da bi pored MF spulne morao da juris i odgovarajuci ablender sa pre-restyle Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. U principu, jedina razlika je sto su kod tebe spulna i ablender integrisani. Tako da samo umesto MF spulne, moras jos da zamenis i ablender.

Cene su sada smesne, pa ako ti se svidja nije razlog da odustanes, prodas posle svoj ablender... Imas negde na pocetku teme, davno smo Nole i ja bas na njegovom Stilu menjali kombinaciju kakvu ti imas, pa pogledaj ako te zanima.

Edit: Evo nasao sam ti link ;) : https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46448-stilo-naknadna-ugradnja-mf-sa-dugmi%C4%87ima-volana/?p=787993

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vidi kod Pedje u Indjiji i ja sam imao isti slucaj ablender i spulnu platio ispod 20 evra.Ti mozes ako vec imas pripremu za tempomat da uzmes odmah ablender sa tri rucice i zavrsis 2 posla jednim udarcem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmem mf volan, spulnu i ablender da li cu ja i tad morati da izvlacim one 3 zice za canA i canB ili je vec to u ablenderu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...