Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - naknadna ugradnja MF (sa dugmićima) volana

Recommended Posts

Danas  završena montaža i pušten u probni  rad mf volan na stilu jtd sw .Posle iznenađenja od prošle nedelje kada mi je posle skidanja starog volana iskočilo ovo:

 

zza6370.jpg

 

koje je zamenjeno sa ovim:

 

zza6371.jpg

 

i onda pošto sam poznata picaizla lepo izvadim tablu dabi provukao žice za can magistralu do connect navy+.Tada hvatam konektor kod špulne otvorim ga da uvučem pinove od novih žica,i onda samo što se nisam šlogirao .Nemam gde da uvucem dodatne pinove!

 

zza6372.jpg

 

Moj konektor ožičen fabrički!!!.Ovu temu sam pročitao nekoliko puta i nigde nism naišao na  taj slučaj,ožičen fabrički a nema beli konektor za tempomat sa žabarima nikad nsi načisto.

 

zza6373.jpg

zza6374.jpgzza6375.jpg

 

Pošto sam već raspremio za svaki slučaj provučem te dve žice do connect navy jednu smotam i ostavim kod kontakt brave .Namontiram volan,fercera ko lud samo kad sam startovao motor poče kilometraža da blinka,stavim ELM kd ono šipak ELM ne radi.Pošto je već pao mrak to ostavljam za drugi put pa neka blinka koliko hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor spulne nema veze sa konektorom tempomata, sve je zavisilo od konkretne opreme za naruceni primerak. Ubedjen sam da je sa tvog auta skinut MF volan sa 11 dugmica za navigaciju (posto je imas kao i kompletno ozicenje) i posebno prodat, a stavljen obican volan. Iz prostog razloga sto je Stilo posle restyle (a prepoznajem ga po integrisanoj spulni i belom enterijeru) imao gotovo nikakvo predozicenje (pripremu), kao sto su to imali modeli pre restyle. Otanjili su ih i sa fabrickim pripremama i sa opremom zbog gubitaka koje je Stilo vec uveliko poceo da belezi u prodaji.

 

Inace, pravilo foruma je da od tema posvecenih konkretnoj problematici ne pravimo svastare, gde cemo pitati sve sto nam padne na pamet. Pre postavljanja pitanja ili otvaranja nove teme pomocu Search proveriti da li takva tema vec postoji. Kao sto je to u ovom slucaju, pitanje o neiskoriscenom konektorima prebaceno u odgovarajucu temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42815-fiat-stilo-slobodni-konektori-za-sta-sluze-nepoznat-prikljucak-dzek/?p=1230577

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/14/2015 at 7:28 PM, Ivan said:

Konektor spulne nema veze sa konektorom tempomata, sve je zavisilo od konkretne opreme za naruceni primerak. Ubedjen sam da je sa tvog auta skinut MF volan sa 11 dugmica za navigaciju (posto je imas kao i kompletno ozicenje) i posebno prodat, a stavljen obican volan. Iz prostog razloga sto je Stilo posle restyle (a prepoznajem ga po integrisanoj spulni i belom enterijeru) imao gotovo nikakvo predozicenje (pripremu), kao sto su to imali modeli pre restyle. Otanjili su ih i sa fabrickim pripremama i sa opremom zbog gubitaka koje je Stilo vec uveliko poceo da belezi u prodaji.

 

Mislim da kod žabara nema pravila .Pošto trenutno tražim temu o fabričkim park.senzorima i još je nisam našao :2guns: ,samo ću reći da sam juče pronašao kompletno ožičenje za iste i još par nekih drugih konektora.

Povodom mf volana i blinkanja kilometraže da li to blinkanje bezbedno tj nepravi probleme drugim stvarima. E jes mi glupo pitanje !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori ;) .

Blinkanje kilometraze ti signalizira da se CAN konfiguracija (tj. Digital Network Nodes, cvorovi) na tvom vozilu ne poklapa sa konfiguracijom u tvom Body Compu.

Ne pravi problem, sve normalno radi (sem sto bode oci blinkanjem), a lako i brzo se resava peglanjem Proxy-ja.

Imas ovde temu o fabrickim senzorima, mada nije mnogo pisano: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43540-stilo-problem-sa-parking-senzorom/

Secam se da se o instalaciji i konektorima za parking senzore pisalo jos na jednoj temi, Kuvalja je kacio slike jedinice u gepeku (posto ima sve fabricki), mislim bas na toj temi o slobodnim konektorima. Ako nadjem, poslacu ti na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko dodje na ideju da, kao sto sam i sam uradio, zameni fabricke kontrole za CD/kasetofon sa kontrolama za navigaciju - sigurno ce mu znaciti info da je sve Plug&Play.

Sto znaci da nije potrebno uzimati Digital Network Node (centralnu elektroniku) sa volana koji ima kontrole za navigaciju, posto su identicni (cak imaju i konektore za tastere Selespeed volana). Sto u praksi dalje implicira da nije potrebno uzimati ceo volan, vec ako se negde natrci samo na komande - moguce je samo njih zameniti.

Postupak je jednostavan, podigne se airbag i odsrafe po 2 krstaka koji drze module (oznaceni crvenim). Zatim se izdzekaju konektori iz DNN (oznaceni zelenim), provuku ispod kontakata sirene (oznaceni zutim) i moduli mogu napolje:

 

zza6376.jpgzza6377.jpg

 

Komande za navigaciju imaju jos 5 dodatnih tastera u odnosu na obicne komande. To je izbor funkcija navigacije (Main, Trip, Audio, Navi), Voice Recognition (komandovanje glasom), taster za telefon i dugmici za prolazak kroz menije navigacije (Up, Down, Enter). Sve glavne funkcionalnosti su izvucene na volan i primetno lakse se radi sa navigacijom koja ima prilicno sitne dugmice, narocito olaksava mogucnost aktiviranja komandovanja glasom sa tastera na volanu.

Ja sam ove moje komande dodatno otvorio, sredio kontakte, ocistio, pa ce biti tutorial i za to. Kacio sam fotke i u predstavljanju Mambe, ali evo i neka ovde ostane poneka, kako to izgleda kad se namontira:

 

zza6378.jpgzza6379.jpg

zza6380.jpgzza6381.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ide bez problema. Da nije onaj sivi Stilo 5v RHD iz Sombora u pitanju?

A za sve sto nisi siguran, mozes da proveris preko serijskog broja dela ili preko VIN donora.

Uneses u ePer i proveris da li je kompatibilno sa tvojim vozilom, tj. VIN-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha bas taj Somborac, sad video slike pa mi se svideo volan, onaj sa 12 dugmica(nemam nav, al ko zna, nekad..), pa reko da vidim da li ima i spulnu i volan i koliko dengi trazi, stvarno nemam ideju ni okvirno koliko to sada moze da bude.

 

Vin je ono ispod suvozacevih nogu utipkano u sasiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, VIN je broj sasije, a nalazi se ugraviran kod nogu suvozaca. Vec znam i automobile po otpadima :D , tacno sam znao da si smeknuo tog Engleza u Somboru. Lik je mozda malo jaci sa cenama, meni je za plafonjeru sa mikrofonom uzeo 20 EUR. Za volan sa 11 tipki je trazio 60 EUR.

Ja se ubih kaceci brojeve ovih momaka sto drze otpad u Indjiji a vi bas zapeli za skuplje. Imaju ljudi sve zivo, smesne cene, korektni... Ja sam jurio da zamenim tipke na volanu za CD, sa tipkama za navi. Uzeo kod njih ceo volan, sramota me da kazem za koliko, prepakovao sta meni treba, prodao visak i bio u plusu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam obrnuo onu temu sa otpadima, nisam uspeo da nadjem, ako mozes ovde ili na pp da ostavis broj tog otpada?

Nije mi sad za sad, mogao bih i da sacekam kad im naleti takav volan pa da uzmem od njih kad su vec jeftiniji.

Jos kad bi imali i odgovarajucu spulnu to bi stvarno bilo super, sve od jednom da pazarim.

 

Pa jesu malo jace cene svih tih delova na KP generalno.

Auto star 13 godina, ima ga bas masovno u Srbiji i oni rebnu cenu 100e po volanu, ne ide bas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate politiku foruma, nismo partizani ni 'ajduci da se sakrivamo po PP.

Dozvoljeno je postavljati brojeve, dok takve informacije ne prelaze u reklamiranje.

Pedja, Indjija: 062/554380

Komplet volan sa spulnom je kod njih bio oko 20 EUR i to dobar.

Ja sam samo volan uzeo za manje, a krecu od 50 EUR, tako da vam je sve jasno... Plus se strucnjaci ugrade i za spulnu, pa izadje 70+ do 100 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, ima li ih na nekim oglasima ili nesto slicno (fb stranica npr)?
Vise volim kad pogledam slike i vidim sta sve nude, pa mozda pozelim nesto sto ovako napamet ne bih mogao da se setim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma za njihove oglase, a FB nalog srecom nemam :) pa takodje ne pratim. Nazovi slobodno i pitaj ih.

Ljudi imaju maltene sta ti padne na pamet, da ja sad ne reklamiram i ne opisujem kakav je i koliki otpad u pitanju.

Po cenama mozes da zakljucis o kakvom se prometu radi.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me ikad put nanese na sever moracu da svratim i odvojim par sati :D

 

Mi ovde u Nisu imamo jedan jedini koji blago receno dere, tako da se i ne trudim bilo sta da trazim kod njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, hvala za broj, posle posla cu da nazovem, bas me zanima da l' ima. To su smesne pare u odnosu na to sta ostali traze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na KP oglase koje postavlja Peđa iz Inđije


Sada sam mu pregledao oglase na KP i nisam primetio mf volan na oglasima ali posalji mu mail (autodelovi.fiat@gmail.com) a imas ga na viberu.Tako sam i ja dosao jeftino do koznog volana za stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pozovite, najsigurnije, ljudi se razbijaju od posla, sad ce bas da se kuckaju... Bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zvao ovaj oglas

 

zza6382.png

 

Cisto da vam pokazem u kako dobrom stanju je bio volan na slici.

Na zalost, vec je prodat.

 

Zvao sam juce ovog Pedju iz Indjije, nije sa javljao i nije planirao da zove opet, tako da nemojte kuckati mailove ocigledno su u poslu bas :D

Naravno, zvao sam ga danas opet, cekam da mi se javi da vidi da li ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam ja za taj volan kada sam hteo da menjam tipke, cena je bila 50 EUR fiksno. Pogledaj mu mesto na levom rukohvatu, na spoju koze.

 

 tako da nemojte kuckati mailove ocigledno su u poslu bas :D

Ma pozovite, najsigurnije, ljudi se razbijaju od posla, sad ce bas da se kuckaju... Bar iz mog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to, ali sam racunao da mu to umanjuje cenu. Mada svakako sam mislio da ga presvucem, zadebljam onako jos jednim slojem perforiranom kozom.

Onda me sramota da kazem koliko mi je Pedja rekao da kosta(bez spulne, ako bude nasao onaj sa 11dugmica) :)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno isto koliko je kostao i mene :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je bilo ranije, samo znam da sam zvao za volan i spulnu i rekao je decko iz indjije 20e.Otisao sam tamo i izabrao volan i pitam ga sta je sa spulnom? On kaze pa eto ti je tu. I pokazao mi je onu potkovicu za mf volan. A za ovu spulnu iza volana je rekao cenu jos 20e

Ranije je verovatno tek pocinjao pa su bile jeftine cene ali je sada vec slicno kao i na drugim mestima. U svakom slucaju su povoljniji nego na drugim otpadima, ali cisto da ne bude zabune, kad kaze volan sa spulnom 20e, naglasite da vam treba i ona spulna iza volana sto ide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...