Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - naknadna ugradnja MF (sa dugmićima) volana

Recommended Posts

Velike sanse da vec imas ozicenje kao i ja sto sam imao na stilu 2004.godiste a imao je isto integrisani ablender bez mf spulne

Share this post


Link to post
Share on other sites

2006 dynamic oprema i imam izvucen kabl za tempomat pa  se nadam da cu i za mf imati... povratio si mi nadu za volan :D
cekam jos Ivan da mi potvrdi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ga zvao zato sto mi nije odgovarao na poruke na KP i pricam sa njim i lik samo sto se nije naljutio zato sto sam ga pitao za volan i jos se izdrao kao nemam..

jel isto cena 30e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

po onoj slici volan izgleda kao nov.. samo pazi da ti ne uvali neki drugi (jer je meni rekao da ga je prodao)

 

On 6/13/2015 at 0:03 AM, jure said:

Moj konektor ožičen fabrički!!!.

 

gde se nalazi taj "oziceni" konektor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore sto ga pola reci preko telefona nisam razumeo kaze da je u guzvi i da zovem sutra ,a ni meni ovo nesto nije sigurno lik ne zna da ide razlicita spulna za mf i obican volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje ti je godiste auto? OBAVEZNO ide druga spulna, a ako ti je auto mladjeg godista onda moras i drugi ablender (kao u mom slucaju) jer su ablender i spulna povezani  :realmad:  :realmad:  :realmad: 


jos jedno pitanje, da li moze da se skine rucica sa ablendera? jer kod mene nisu izbledele rucice nego su bas tamne, a ne bih stavljao one starije izbledele..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skines volan imas konektor koji je ukljucen u spulnu i u njemu treba da budu can linije koje su potrebne za mf spulnu tj volan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se za licne poruke koje se ne ticu ostalih clanova foruma koriste privatne poruke, u pitanju je tehnicka tema o ugradnji. Ako se navodi eksterni link, potrebno je ostaviti PrintScreen oglasa, kako bi sadrzaj FLCS foruma samostalno funkcionisao i kada citirani oglas bude izbrisan. Takodje, imamo i odgovarajuce teme za kupovinu.

 

On 12/21/2015 at 8:13 PM, Stefan95 said:

Stilo je 2003 godiste tako da mi treba samo spulna.

 

Pre bilo kakvih zakljucaka i kupovine, savetujem da lepo skinete oblogu volana i proverite. Tri imbusa, par zabica i neki minut posla - lakse nego da bacate pare.

Pogotovo sto sam svasta vidjao u praksi - svakakve kombinacije, pogotovo u prelaznom 03/04 godistu. Drugo, ko garantuje sta je sve prckano po autu pre nego je stigao kod vas? Ovo gde je "visak" kablova, uglavnom se ispostavi da su kupusali auto.

Krenem coveku da ugradjujem navi umesto Visteon CD - iza kompletna CN+ instalacija. Pogledam na krov, original GPS/GSM antena -na placu raskupusali navi koju ce posebno prodati. Desavalo se isto sa volanom, drugim komponentama.

Kod drugara na 2002. Stilu ugradjujem upravo MF volan - na autu novi integrisani tip spulne. Iz nekog razloga menjan ablender pre njega.

Milion primera, savet iz iskustva - proverite instalaciju pre bilo kakve kupovine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stefan95

Mislio sam na 3 imbusa plasticne obloge volana, dole kod poluge za stelovanje visine/dubine volana. Odatle ces prici i konektoru spulne, a i da vidis da li je integrisana.

Kad krenes u radove, onda kupusas volan i bag.

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo raskupusao sam onu plastiku oko volana kao sto je rekao Ivan, ali sam se izgubio skroz :D
nista nisam uspeo da procenim, ovaj konektor sto ide u spulnu ima 6 zica jedino sam to video.. vadio sam i neke konektore da kazem blize cajgerima (sa zadnje strane ablendera)
evo slika, ako moze neko da mi nesto vise kaze bio bih mu zahvalan :)
 
zza6392.jpgzza6393.jpgzza6394.jpgzza6395.jpg

 

evo i konektora koji ide u spulnu


zza6396.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vidi da li ti je konektor popunjen sa zicama

Ako jeste onda je to to .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepotrebno zbuniste coveka.

Gledas iskljucivo konektor koji sa donje strane ulazi u spul (on vodi linije napona, airbaga, sirene i MF komandi i omogucuje njihovu rotaciju zajedno sa volanom), ne interesuje te konektor koji ulazi u ablender. Tu treba da imas dodatne linije za napon i CAN magistrale.

Pogledacu ti ove slike ujutru na kompu da cica ne cori na telefonu i dacu ti pinout.

Po boji bih rekao da je spul integrisan.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...