Jump to content
FAS Goran
Ivan

Stilo - naknadna ugradnja MF (sa dugmićima) volana

Recommended Posts

Hehe, satisfakcija :)

 

 

 

Malo sam bio lutao po yt-u pa sam se dodatno okuražio. Još mi je ćale pustio buvu o nekakvom flet kablu od starog štampača :lol:

 

No, hvala na savetima! Razmisliću još, ionako sad imam preča posla oko auta :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode za cega sluzi spulna. Nikad me nije zanimalo pa pitam. Hocu da stavim duboki omp volan jer mi ovaj bode oci. Jel moze da se skine spulna i volan i montira glava od omp volana. Znam da gubim airbag funkciju ali da li ima jos sta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam ne bi trebalo da imas problema.

U spulni se nalazi instalacija za mf komande, airbag, sirena i ne znam da li jos nesto ide.

Senzor polozaja volana valjda ide na ablender, bar je tako na alfi ako se dobro secam.

 

In vehicle steering systems a clock spring orclockspring is a spiral-wound special rotary electrical connector which allows a vehicle's steering wheel to turn while still making an electrical connection between the steering wheel airbag and/or the vehicle's horn and other devices and the vehicle's electrical systems.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spulna je kuciste u koje je namotan flet kabal koji se koristi za airbag, sirenu, komande na volanu i menjanje brzina ko ima automataki menjac i samaraljke na volanu.... senzor polozaja volana stoji na ablenderu kao sto vec rece Chobby.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iliti omogucava ozicenje i rad kompletne elektrike/elektronike koja postoji na konkretnom volanu i omogucava rotaciju komandi zajedno sa volanom :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistaj temu, sve je sazvakano jos pre par godina ;)

zza6292.jpg.b483ef444c72272f7e53f615199a865d.thumb.jpg.62a6b70baa0b90e6e5ae802c977fa624.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namestio sam mf volan i spulnu ,kupio drugi dzek spulne i prebacio pinove i sve povezao ,kada sam sve vratio izbacilo mi gresku airbeg-a .Da li je moguce da sam sprzio spulnu ,komande na volanu rade???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su neke linije nove MF spulne u prekidu (ako je sa starom sve radilo normalno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa starom spulnom je sve radilo ,nikada do sada nisam imao problema sa greskama oko airbeg-a.Moze li spulna da se popravi ili moram da kupim drugu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nisi zamenio mesta zicama u novom dzeku? A da nisi davao kontakt u nekom trenutku dok je nesto bilo razdzekano, nakacis na dijagnostiku pa vidi sta je i obrisi gresku......

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima danas stigao volan i spulna,bice ugradjeno po vasim semama.Sad me zanima jel ima neko iz NS od kolega da mi ugasi ono blinkanje km.A ako nema nikog od kolega onda da mi preporucite kod koga da odem da mi to resi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne javi niko od kolega, svaki krsten servis moze da ti odradi Proxy Alignment.

Nikakva nauka da bi ti trebala preporuka, nakaci se dijagnostika i par klikova misem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ako ides za BG ti se javi pa ce ti neko ovde odraditi...
Prodjes kroz Batajnicu i zavrsicemo to.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi moze neko pomoci? Dakle uspem da skinem airbag sa volana. Ali mi dalje nije jasno kako skinuti volan ? A zatim i spulnu koji alat  i to. Nigde nisam nasao o tome. Hvala unapred na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skines airbag imas u centru maticu 24 koji odvrnes i onda polako svlacis volan...
Kad skines volan prisao si spulni...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok . Danas bih trebao da montiram mf volan. Imam obican tako da cu morati i spulnu da menjam. Koliko sam razumeo ona se odsrafljuje ili kako? Tj ona ima lozu ? Kada ugradim . Postavljam slike .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li te je mrzelo da procitas temu od pocetka?
Ima sve lepo objasnjeno i slikano.
Spulna se drzi sa tri srafa.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda verovatno nisi obratio paznju, na Ivanovim slikama u prvom postu je spulna na kojoj se vide usice kroz koje prolaze srafovi, ako se dobro secam u pitanju su krstaci. 653de9da3521a660f7d28debe682d528.jpg5b55f9d3e6ecd64d78d81d0c6d6995c0.jpg

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to nisam obratio paznju. Sve u svemu . Danas namestio. I ako sam procitao da je obrnut redosled can  magistrli ipak sam pratio Ivanovu sliku pa sam posle prevezao kako treba. Nista tesko nije. Samo da se prati kako i sta da se radi.  Evo slike starog i novog. 

20180502_182426.jpg

20180505_172025.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...