Jump to content
FAS Goran
Daki

VW Golf VIII / Golf 8

Recommended Posts

vw%20golf%207%2011.jpg
 

Volkswagen je objavio da će najkasnije do 2020. godine proizvesti serijsku verziju Golfa koji će trošiti oko 2.3 litara na 100 pređenih kilometara. Praktično, radilo bi se o osmoj generaciji Golfa sa "blue-e-motion" tehnologijom, koji bi pored niske potrošnje emitovao samo 75 grama CO2 po km. Volkswagen je, kao uostalom i svi proizvođači, primoran da prosečnu emisiju štetnih gasova do 2020. godine svede na 95 grama po kilometru, a štedljivi Golf će koristiti i dosta rešenja preuzetih sa futurističkog XL1, odnosno takozvanog automobila jedan litar. Inžinjeri očekuju da će u narednim godinama dobiti novi materijal koji će omogućiti da se stvore izdržljivi i snažni motori koji pri tome neće biti previše "žedni".

 

Naravno, to nije sve, jer niska potrošnja podrazumeva i bolju aerodinamiku i manju težinu. Plan je da se što više koristi lagana ali i izdržljiva plastika "ojačana" ugljenikom koja je još prilično skupa za visokoserijsku upotrebu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koliko zna ni jedan golf nikada nije trosio vise od 3.5-4 kile nafte :):D :D

Od keca, preko popularne dvojke pa na dalje... Kad mi kazu, 84. godiste dizel, ocuvan ko casa u extra stanju, ma ne sme da predje 4 litre ... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos vozih svog Puntodzeta do CG.

Evo klipova o potrosnji.

http://yfrog.com/bcvideo0002pz"

Do CG, na oko 530km puta potrosnja je bila 3.3L!!

A evo klipa za povratak.

http://yfrog.com/cbvideo0005uz"

Uspeo sam da oborim sve moguce rekorde!

3.0L prosecna potrosnja za +500km puta. :thumbsup:

Morace Golf 8 da se pomoci za tih 2.8L/100km pored Fiatovog multijeta! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne lažemo, meni je Pasat B2 '86 1,6TD trošio oko 6ice do 6,5l... Golf je i manji i lakši od njega pa je logićno da potroši manje... naravno, 4l su naučna fantastika, ali definitivno jesu malo trošili... sad je teško naći dizelaša i sa manje od 1600 kubika da troši ispod 6 ;)

Stevo, pravili su nemci one neke vožnje sa 20 Audija A3 1,9TDI i takmičenje koji manje potroši i svi su bili oko 3,5l neki za 0,1 manje neki za 0,1 više ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio do Cacka i nazad Golfa 1.9tdi 105ks, penzionerski, lagano, kao i Punta.

Prosecna brzina mi je bila 55km/h, a prosecna potrosnja 4.0-4.2.

Bilo je bez potapanja gasa, sa odmerenim preticanjima.

Vecina auta se moze spustiti na "neverovatni minimum", ali uslovi moraju biti idealni: neopterecen auto, cisto gorivo, dobar motor, bez vetra, bez uspona, dobre gume, konstantna voznja be zprekida i oscilacija ...

Citao sam u auto magazinima da se potrosnja moze smanjiti i za 0.5-1L ako se na auto putu vozi iza vozila koje bi sprecavalo udar vetra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golfovi, bez obzira koja generacija su najbolji automobili izmišljeni ikada, nikada se ne kvare, troše minimalno, udobni maximalno. Kad nemac napravi to je to, ne mož da bude loše. I šta se sada vi svi koprcate sa tim italijanima kada ja sa mojim japancem ne mogu da im priđem!!!!! GNOJF RULES :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to da se golfovi nisu kvarili je izmisljotina!

cinjenica je da su pouzdani i dobri automobili bili(mislim na g2)

ali je isto tako cinjenica da nisu mogli da predju vise od 270.000 km

a da ne radis generalku.Tako je i moj g2 koga sam kupio 91 u Sarajevu u fabrici isao.

e od tada pa do sad presao je jos 300.000 km ali sam mu radio jos 3 generalke zbog dobrih delova

i jos boljih majstora.(jos je u familiji,vozi ga moj otac) :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio do Cacka i nazad Golfa 1.9tdi 105ks, penzionerski, lagano, kao i Punta.

Prosecna brzina mi je bila 55km/h, a prosecna potrosnja 4.0-4.2.

Bilo je bez potapanja gasa, sa odmerenim preticanjima.

Vecina auta se moze spustiti na "neverovatni minimum", ali uslovi moraju biti idealni: neopterecen auto, cisto gorivo, dobar motor, bez vetra, bez uspona, dobre gume, konstantna voznja be zprekida i oscilacija ...

Citao sam u auto magazinima da se potrosnja moze smanjiti i za 0.5-1L ako se na auto putu vozi iza vozila koje bi sprecavalo udar vetra.

Ljudi dobri, kako vama uspeva da vozite bez potapanja i cimanja? Mislim, nisam klinac, imam skoro 35 godina, imam sada brava 1.9JTD, pre njega Sporilaka Felaciju 1.9D, itd, i ne ide mi ta ekonomična vožnja. Vozim 2 dana kao penzos, bez cimanja, laaagano ubrzavanje, kočenje, bez naglih preticanja, i onda - paf, kvrcne mi nešto u glavi kada se idiot ispred mene vuče 30km/h, pravi kolonu, a ispred vozila u susret kolko hoćeš. I šta onda nego gas u patos, pa kočnica, pa gas itd. Ili na otvorenom, išao sam u subotu do Opova, pa do Banatskog Karlovca i nazad za BG. Aj do Opova polako, ne preko 100, pa onda do Pančeva opet lagano, ali nisam mogao da odolim da ne ispreskačem neke gnjavatore između Vladimirovca i Banatskog Karlovca, i eto ti, 163km/h po GPS-u (po cajgeru cca 180km/h).

To je moja tužna priča, morao sam da se izjadam. Inače, naravno da su to sve bajke o potrošnji od 2.8l. Možda - na otvorenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf III je chist promashaj koliko ja znam... Golf II je neprikosnoven auto!

@marko:

Nekima to uspeva ali kolija vidim tebi i meni ne,ja moram da nekad zalepim gas i to mi je :D

A to da ce troshiti 2.8l je smejurija,kao shto drugov bmw po specifikaciji troshi 5.2 litre,a ono troshi 12.2 litre po gradu kad pipne gas,a to je da shalta na 1500 rpm (automatik je u pitanju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf III je chist promashaj koliko ja znam... Golf II je neprikosnoven auto!

@marko:

Nekima to uspeva ali kolija vidim tebi i meni ne,ja moram da nekad zalepim gas i to mi je :D

A to da ce troshiti 2.8l je smejurija,kao shto drugov bmw po specifikaciji troshi 5.2 litre,a ono troshi 12.2 litre po gradu kad pipne gas,a to je da shalta na 1500 rpm (automatik je u pitanju)...

E da, to za BMW mi je najjače :wallbash:

Negde sam nabasao na fensi BMW časopis, ispada da novi M3 (onaj sa V8 motorom) troš po gradu nešto tipa 10-11l, a X6 3.0D troši valjda 8l dizela po gradu. Dajte bre :realmad:

Inače, moram malo da oftopičarim, ako mene pitate Gnojf 3 je sasvim ok auto, u odnosu na Gnojfa 2 je kvantni skok. Naravno, dosta je komplikovaniji, a samim tim i "zajebaniji" za održavanje, te nije mogao svaki majstor Pera iz komšiluka da ga popravi. Pa pogledajte koliko se samo Gnojeva 3 kotrlja! Pa 1.9TDi u Gnoju 3 je bio čudo. Lepo mi je to objasnio jedan ortak koji je devedesetih vozio malo dorađenog juga (1.3 motor, imao je tipa 80-ak konja), spušten, koskiran, mogao je da opegla dosta kola po gradu u to vreme. I tako ti on vidi Gnoja 3 1.9TDi, i pomisli, vid traktora, ima da ga pocepam, ali mu je samo gledao u auspuh. Pa 1.9TDi od 90ks ide ko mećava u Gnoju 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja kapiram da na radnom stolu taj golf trosi vazduh a ne gorivo... mislim golf je chudo... najbolji sprski auto...Da mi ga pokone i da me juri bezao bi od njega jer je toliko ruzan da to prevazilazi mashtu....moze da trosi vodu ne bi ga vozio... toliko o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko:

Ma ne veruj nikako tim specifikacijama... Kad ga normalno vozi,da ga shtalta izmedju 2300-2700 rpm troshi oko 15l po gradu!!!

Inache,ne znam,jeste golf 3 veliki skok u odnosu na dvojku ali nije to taj kvalitet kakav ima golf 2... Drug ima golf 3 2.0 16v benzinac,150ks,zaista lepo ide ali sav je tvrd i cvrchi unutra kao Florida xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta se sada vi svi koprcate sa tim italijanima kada ja sa mojim japancem ne mogu da im priđem!!!!! GNOJF RULES :harhar:

Nisu ni japanci daleko od te priče :whistle::whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo da golf dok ga vozis proizvodi gorivo, pa moras u kante da sipas iz rezerovara. I da ide malo sporije isao bi u rikverc. Pravi auto za Srbe, drugi ne postoji no svaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno. Svaki Bosanac će ti reći da Gnoj 2 1.6D troši 5l / 100km i to u gradu (Beogradu naravno). Ma muka mi je od takvih. Evo moj komšija iz zgrade je jesenas kupio takvog Gnoja, recimo 1989g., bez serva, s ništa, sa trulim zadnjim koševima i rubovima, belog, za 1900EUR, ej bre! A ja sam pre mesec dana jedva prodao svoju Škodu Feliciju 1.9D - 1999g, koja nije trula, motor naravno duva, za 1550EUR, koja je ipak bolja od tog Gnojfa. Al džaba nekome objašnjavati, ej, dizlo je to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jeeeesste, oni ce da spuste potrosnju toliko, a na komon rejl su presli tek pre neku godinu! toliko o tome :thumbdown:

to da se golfovi nisu kvarili je izmisljotina!

cinjenica je da su pouzdani i dobri automobili bili(mislim na g2)

ali je isto tako cinjenica da nisu mogli da predju vise od 270.000 km

a da ne radis generalku.Tako je i moj g2 koga sam kupio 91 u Sarajevu u fabrici isao.

e od tada pa do sad presao je jos 300.000 km ali sam mu radio jos 3 generalke zbog dobrih delova

i jos boljih majstora.(jos je u familiji,vozi ga moj otac) :clap:

golf 2 je objasnio sto se tice izdrzljivosti, ali isto tako su bile drtine teske kao sto su i sada! a inace ti golfovi iz TASA nisu bili klasa kao nemacki. znam iz prve ruke jer mi je cale radio tamo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace ti golfovi iz TASA nisu bili klasa kao nemacki.

Meni međutim neki bivši radnicu pričaju da je baš bio isti, da su šefovi bili Nemci, a kontrola kvaliteta rigorozna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre ovog fiata vozio sam golfa mk1, 1.6D. Ako me Fiat bude sluzio kao Golf bicu zadovoljan. Inace nisam strastveni ljubitelj ni jednog brenda, generalno. Da je bio jeftin za voznju jeste, da je mrcina jeste, ali odavno ga je pregazilo vreme i nema vise rezona ulagati u takav auto, a kamoli kupiti ga sada! Inace kec mi je trosio 0.5l ulja i oko 5l nafte na 100 km, imao je 30 godina u tockovima i ne zna se koliko kilometara. Nikada, ali bukvalno nikada me nije ostavio na putu, uvek sam stigao kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tdi motori trose manje od fitovih motora u rangu iste generacije :wallbash: to je istina,ali tvrdim da ce jtd vise preci od tdi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je golf II TD sluzio svaka cast, otisao do nemacke i nazad a vec je bio za generalnu, po tragu ulja koje je curilo mogao je neko lepo da me prati :) ja nemam sta da kazem sem da me nikad na putu nije prodao a sta je sve nosio to je bilo za pricu i kuda je sve prosao. Najjace odusevljenje je izazvao kada je nosio tri kompleta ronilacke opreme sa sve bocama, gumenjak, kanister goriva, cetvorku i nas troje po nekim gudurama u CG. U to ne racunam regularnu plaznu opremu i jos kojesta. I sto je najinteresantnije, nista posebno nisam izgubila na njemu. Maltene iste pare manje vise posle skoro pa 7 godina. Tu gde je taj prosao, cisto sumnjam da ce proci stilo. Toliko o tome. :whistle: i btw , manje je potrosio nego cale u tempri relacija bg-minhen. :whistle: nije mogao da veruje, ja jos manje, al zato smo ulje sipali svih 5 litara i po povratku pravac na generalnu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je to proceniti. Po mom mišljenju veća je razlika između navika vozača u vezi potrošnje nego između TDI i JTD. Sticajem okolnosti vozim oba redovno i ne primećujem razliku u potrošnji vrednu pažnje. TDI na bordu pokazuje manje, ali JTD u praksi potroši manje nego na bordu. Isto tako, JTD vrlo pesimistično prikazuje trenutnu potrošnju. Kada prebaciš na average prilikom vožnje na otvorenom putu, gde u instant consupmtion stoji oko 5ice, average će da ti prikaže oko 4.5. Takođe, meni i average na kraju laže dosta u plus.

Nemoguće je stvarno uporediti, tj. treba oba automobila napuniti do čepa i voziti potpuno istim putem, da ih vozi potpuno isti čovek, u istim vremenskim uslovima, itd, itd... To sve nema šanse da se uradi - možda na nekoj zatvorenoj pisti. Ovako su ti motori isuviše konceptualno slični da bi nekih značajnih razlika u potrošnji uopšte i bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...