Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest Neshone

Beograd-Budimpesta-Bec-Milano-Sirmione-Mestre(Venecija)-Beograd

Recommended Posts

Guest Neshone

Odusevio sam se kada sam ugledao ovaj podforum pa da pocnem sa mojim piskaranjem.. Mislim da je najbolje da moj putopis pisem iz vise delova, jer necu imati ni vremena da ga pisem odjednom, a ni ljudima nece biti zanimljivo da citaju romane ovde..

Sve je pocelo od moje lude ideje proslog leta da na letovanje krenem preko Hrvatske i severne i srednje Italije sa kracim zadrzavanjima do Napulja, da bih kasnije produzio feribotom iz Barija u Grcku na jos par dana kupanja u boljem slucaju ili na Bar-Bari u losijem.. Posto sam sracunao da je za to planinarenje potrebno dosta vremena za planiranje, a onda i da se obidju sve lepote usput, o novcu da ne pricamo, ostavio sam to za neku drugu priliku ali mi djavo nije dao mira..

Non stop sam razmisljao gde bih mogao da krenem iskljucivo kolima sa devojkom, da izadjemo van zemlje i obidjemo interesantna mesta, da to ne traje 2-3 dana ali ni predugo i na kraju smo utanacili rutu koju vidite u naslovu, s tim sto je sirmione kasnije dodat.. Svi ce, kao i moj otac reci da je ludost ici iz Beca u Milano kolima, putovati u novembru, ali upravo taj put je nas dvoje ocarao, kasnije cete procitati i zbog cega, a novembar je bio jedini mesec da smo oboje imali vremena..

Planiranje puta je krenulo nekih mesec dana ranije nakon sto smo odredili mesta gde cemo nociti, a to su bili Bec, Milano i Mestre kod Venecije.. Odlucili smo da usput posetimo i Budimpestu, Bratislavu, Bergamo, Sirmione i Veneciju a da ''obidjemo'' i Pandorf, Seravale i Palma Novu(Outleti).. Izracunali smo da nam je za tako nesto potrebno bar 10 dana, pa smo u Becu rezervisali stan na 7 dana, u Milanu hotel na 3 i u Mestreu na 1.. Priprema je pored svih informacija o saobracajnim propisima, cenama putarina, vinjeta, goriva, kulturnim znamenitostima, vadjenja potrebnih papira, sadrzala i pripremu automobila i rezervnih delova za 'ne daj boze' za ovaj ne tako kratak put pa se tako u gepeku nasao stari alternator, sajla za kvacilo, ulja, antifriz i jos neke sitnice..

Edited by Neshone

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

1. dan

Beograd - Budimpesta - Bec

oko 8h ujutru izlazimo na autoput, i uz kraca zadrzavanja za dopunu naseg goriva i pis pauzu, prelazimo i granicu gde smo cekali oko 45 minuta.. odmah iza granice uzimamo najkracu vinjetu(cini mi se 4 dana i placamo 7e) jer samo prolazimo kroz madjarsku..

oko 13-14h ulazimo u budimpestu i nailazimo na neku guzvu koji je prouzrokovao neki maraton (nemaju kud, nego bas po ulici da trce :lol: ).. nakon krace neplanirane voznje po centru zbog pregrst radova, zapucujemo se po ranije odredjenoj ruti ka citadeli sa predivnim pogledom.. tamo nas je zadesio problem sa parkingom jer nismo razmenili evre, a isti moze da se plati samo forintama.. verovali ili ne, menjali smo evre kod djubretara zbog nepostojanja menjacnice, i to po dobrom kursu.. nakon zadrzavanja od nepunih sat vremena se zapucujemo ka zamku koji se nalazi nedaleko.. prelepo utvrdjenje izdignuto iznad grada koje je koliko-toliko zadrzalo svoj nekadasnji izgled.. Nakon zamka se zapucujemo ka trgu heroja gde se zadrzavamo tek toliko da opalimo koju sliku i nastavljamo ka parlamentu, odakle se zapucujemo u potragu za garazom u samom centru.. GPS me odvodi u fenomenalnu garazu gde auto ostavite parkiran na nazovi sinama, i kompjuter ga odnese na svoje mesto.. nakon sto smo zbrinuli ljubimca se zapucujemo u potragu za hranom i kracu setnju vaci ulicom gde nas vec polako hvata mrak.. nakon punjenja stomaka u burger kingu se zapucujemo ka Austrijskoj prestonici.. Ocekuje nas jos oko 250km voznje..

GPS nas bez vecih problema izvodi iz grada i nakon dva sata dosadne voznje po mraku ulazimo u austriju gde uzimamo vinjetu na 10 dana.. nakon nepunih sat vremena pristizemo i u Bec gde nas hvata guzva na ulazu u grad.. Nekako se probijamo kroz istu i bez muke stizemo do apartmana koji se nalazi u cuvenom ex-yu reonu, distriktu 15.. U tom delu distrikta je vazila neka cudna zona za parkiranje od 18 do 23h uvece, pa je uspeo i 'ostrise' parking servis da mi napadne auto za nepunih sat vremena do kraja zone(srecom pa je auto bio pod prozorom), medjutim kad sam na englesko-srpsko-nemackom objasnio da sam malo pre stigao, zena je bez problema uzela, pocepala istampani papir i bacila u kantu..

Slike:

IMG_4309.jpg IMG_4314.jpg IMG_4319.jpg IMG_4327.jpg

IMG_4330.jpg IMG_4337.jpg IMG_4339.jpg IMG_4349.jpg

IMG_4351.jpg IMG_4356.jpg IMG_4357.jpg IMG_4361.jpg

IMG_4365.jpg IMG_4366.jpg IMG_4373.jpg IMG_4376.jpg

IMG_4377.jpg IMG_4385.jpg IMG_4386.jpg

Sto se tice slika, verujem da mozete i sami otprilike da zakljucite sta je sta.. Izvinjavam se na kolicini, verujte da jedva uspevam da proberem..

ps. ako nekoga interesuje izgled apartmana, i to mogu da okacim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam popizdeo u Palmanovi :thumbdown: guzva, sve vrvi od nasih hrvata i slovenaca (bog stari cuj uzmi to to ti je jeftino 800 kuna u zagrebu bi platil bar dvaput toliko :harhar: ) parking pun, automobili parkirani na zelenim povrsinama ko kod nas a roba onako sta nije moglo da se proda niza cena sta je dobro skupo. Mada ja sam navikao na USA cene profesionalna deformacija i nikada se necu prilagoditi.

Kakav je Pandorf? Neki se kunu drugi kazu :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, nije čovek još krenuo ka Italiji, reći će valjda kada stigne :D Inače i meni je Palmanova :thumbdown: Doduše, ja sam tamo stigao oko 19:15, a rade do 20h i nije bilo toliko gužve, ali ponuda = 0.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

da ne biste cekali odgovor posto sam u pandorfu bio peti dan puta, a u palmanovi pretposlednji dan..

Sve zavisi u kom se periodu ide.. januar i jul su u svakom autletu idealni meseci za kupovinu, a ostalo je sve na srecu da li ce se naci velicina, da li ce stici neke nove zalihe iz radnji.. ja u novembru apsolutno nista u palmanovi nisam mogao da nadjem osim eventualno patika, u pandorfu tu i tamo, dok sam u seravaleu kod milana pokupovao sto sta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam bio u januaru u palmanovi zato i jeste bila guzva sto su rasprodaje, barberino onako malo bolji od palmanove a serravalre ne postigosmo sa vremenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari planiram put do Budimpeste i Beca pa reko da priupitam neke osnovne stvari... :coffee:

Da li je potrebna medjunarodna vozacka?

Koliko su putarine kroz Madjarsku a koliko u Austriji?

Kako se krecu cene u Budimpesti za smestaj i kako je za parking jer sam cuo da se nesto placa tipa 15e na dan...i naravno da li ima policije na putevima i koliko su rigorozni, da li traze svu opremu i zimske gume itd... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.ne slusaj razne price vec izvadi...TREBA

2.vinjetu kupujes u madjraskoj cim predjes granicu imas neku kucicu,tu odmah mozes da kupis i za austiju,mislim da je za 7 dana oko10ak evra,madjarsku vinjetu ne lepis na staklo jer oni upisuju reg.broj i kamerama prate ,dok austrisku odmah zalepi

3.cene smestaja prvenstveno zavise toga gde si i nasta lici taj smestaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za rutu, kakav je Beč što se saobraćaja tiče i kakve su ulice? Ima li gužvi i jel komplikovan za vožnju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...