Jump to content
bglion

Lancia Lybra 1.9 JTD - provera cilindra kvačila / problem sa kvačilom

Recommended Posts

Kosku sam menjao cim sam uzeo auto,  ona guma je bila pokidana skroz u krug. Bukvalno sam mogao nosac da skinem sa jedne strane a da ne odvrcem sraf.  

Onda proveri donji nosac motora.Mada to kad se vraca u nizi stepen prenosa,ako podrhti zvuci mi kao lamela.To sto stavite novi set,ne mora da znaci da on nije do njega.Ja sam moj set na libri reklamirao posle 7-8meseci i 17k km,sve je bilo super,al je korpa otvrdnula da to jednostavno ne sme tako da bude.

Pozdrav svima ja imam sledeci problem,lybra 1.9 jtd 2002 dovezao se sa aerodroma papucica kvacila na podu.Vratio je ali sad uvek kad krenem u 1. ili rikvec trese kao lud dok ne "uhvati"

i jos pre par meseci sam primetio ako vozim 5. do 2000 obrtaja i naglo dodam gas prokliza,mora da vratim u 4. i lagano dodam gas.Sta sve treba da menjam iz vaseg iskustva set klipove kvacila... i gde bi to mogao najpovoljnije da uradim u Beogradu.Ninic(Crni ) mi odgovara i znamo se licno ali mi je radio neki skuplji auto pre godinu dana i nije uradio kako treba a bila je banalnost koju je utvrdio lokalni majstor u unutrasnjosti (zamena ventila za grejanje u kabini,kad je  prebacen na toplo ok je a kad ga prebacim na hladno iscuri sva tecnost iz auta).Ninic je menjao ko zna sta sve i vodenu pumpu i puno toga da bi na kraju zamenio taj ventil odnosno samo gumicu i sve je bilo ok,problem je bio sto je morao i motor da "vadi".Unapred zahvalan

Da javim utiske posle 400 km predjenih, nisam nesto mnogo vozio jer sam bio u selu ovih dana pa mi je auto uglavnom bio u dvoristu stajao. Definitivno neki nosac me zeza ili nesto drugo jer po nekad zna da zatrese malo pri kretanju, imam novi nosac kosku pa cu ga zameniti cisto da vidim sta se desava. Kvacilo mekano cini mi se kao i prvog dana posle zamene, barem po mom osecaju. Ma milina saltati brzine, prezadovoljan. 

Mile, sto se tebe tice nov set moras uzeti tu nema dileme. Ovo sto ti je propalo kvacilo moze biti cilindar, pogledaj da ti ne fali ulja za kocnice jer isto ulje koriste. 

2 minutes ago, kaskabgd said:

Da javim utiske posle 400 km predjenih, nisam nesto mnogo vozio jer sam bio u selu ovih dana pa mi je auto uglavnom bio u dvoristu stajao. Definitivno neki nosac me zeza ili nesto drugo jer po nekad zna da zatrese malo pri kretanju, imam novi nosac kosku pa cu ga zameniti cisto da vidim sta se desava. Kvacilo mekano cini mi se kao i prvog dana posle zamene, barem po mom osecaju. Ma milina saltati brzine, prezadovoljan. 

Mile, sto se tebe tice nov set moras uzeti tu nema dileme. Ovo sto ti je propalo kvacilo moze biti cilindar, pogledaj da ti ne fali ulja za kocnice jer isto ulje koriste. 

hvala ti ulje sam dosuo puna je posuda verujem da moram set da menjam poslao sam ti pm ako mozes odgovori mi gde si ti set menjao ,hvala

1 hour ago, kaskabgd said:

hvala puno za info