Jump to content
FAS Goran
bglion

Lancia Lybra 1.9 JTD - provera cilindra kvačila / problem sa kvačilom

Recommended Posts

Pazi, ja ovo zapinjanje osetim bas na papucici. Da je u pitanju to na menjacu sumnjam da bi osetio na papucici?

Inace evo sad kad sam kretao na posao, papucica meka i ne trese pri polasku nista. Pa ti budi pametan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već viđeno i doživljeno

Trese od korpe kvačila. Vozi tako dok ima smisla, dok to trešenje ne pređe neku normalnu meru, po učestalosti pojave i po intenzitetu trešenja.

Onda, moraš da zameniš set. Ja sam bar tako rezonovao, i uradio.

 

Kad budeš menjao set kvačila, onda je pravo vreme za pregled, i eventualnu zamenu cilindra kvačila kod pedale. Ja sam kod Gorana pre pet godina zamenu cilindra (pojavili se tragovi curenja) platio 5.500,00 din, uključujući u tu cenu i cenu samog cilindra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ja mislim da je set.  Najvise primecujem razliku kad sednem u neki drugi auto. U subotu sam isao sa drugarovim e61 u Valjevo, takodje vozim sluzbena kola na poslu. Tacno mogu da primetim kako automobili krecu nekako lepse, glatko, ne znam kako da se izrazim ali shvatate poentu. 

Da preguram registraciju u martu pa cu videti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzgred bidi rečeno, ustaljena reakcija vozača kad auto počne da trese pri polasku je da sporije i nežnije pušta kvačilo.

Ali, kod problema ove vrste, treba zapravo kvačilo pustiti što brže i energičnije, naravno ne toliko da se auto ugasi. Čim primetiš da polinje da trese, daš mu ga malo jače po gasu i pustiš kvačilo.

Edited by Mihailovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Mihailovic said:

treba zapravo kvačilo pustiti što brže i energičnije,

Ziva istina, manje se osecaju vibracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, danijel55 said:

Treba da krene bez ikakvih trzaja i vibracija,ako su nosaci motora i korpa ok.Mada kad nosac ode on uvek trese.

Ma sto se tice vibracija tu nema nista, vise osetim vibracije na leru kod ovog drugarovog bmw-a nego kod mene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda mu je bmw u ocajnom stanju.U poredjenju libre i bmw,jedino je libra na leru imala blage vibracije na volanu,dok bmw apsolutno nista.Drugarova 156 ima vibracije i na volanu i pedali kvacila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na volanu ima i kod mene ali smo tu. Kod njega osetim vibracije ispod dupeta, na kocnici, kvacilu. Jednostavno se osecaju vibracije. Iskreno bio sam bas  iznenadjen. Takodje mu nesto vibrira pri zaustavljanu kad stisnes kvacilo, tu se bas oseti da nesto nije kako treba. Inace ovako auto kao casa, spolja i iznutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri zaystavljanju mogu biti diskovi,jeidno mi to pada na pamet.Kod mene na volanu apsolutno 0 vibracija.Na libri sam menjao gornji nosac,tako da je ostao onaj donji pa sumnjam na njega zbog vibracija.Ne proveri prijatelj nosace,remenicu radilice i zamajac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. 

Nadam se da će neko znati u čemu je problem. Prije otprilike mjesec sam imao problem kod mijenjanja brzini, rikverc i prva ni naopako. Odem kod majstora on kaže cilindar kvačila, zamjeni i radilo sve do prije dan/dva i evo opet isti problem s tim što mi je sad počelo tresti da se sve plastike u autu zatresu. Mislio sam da je set u pitanju, ali mi nije jasno kako je došlo do te mjere. 

Lp. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam set kvacila Valeo i planiram da ga zamenim ovih dana, medjutim. Kako je otoplilo zadnjih par dana (+20) kvacilo je drasticno mekse i vibracije su skoro pa nestele. Kao da mi je neko vec ugradio nov set preko noci. Da li sam dzabe kupovao set, da li  je mozda ipak problem u cilindru? Da je korpa dotrajala tresao bi i kad je toplo i hladno napolju. Nisam pametan, ne bih da bacim jos 60ak evra za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korpa kad pokazuje prve znake umora to je kad je sobracaj opterećen, pa ono kreni stani i kad se zagreje onda krene da trese pri kretanju.E sad toplo hladno,nema veze sa tvrdocom kvacila,jedino prvih 5-10min vožnje, ako je bas veliki minus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, danas je zahlanilo i odma tvrdje kvacilo, trese... Bilo kako bilo, ovih dana menjam set pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, pre praznika javio sam se majstoru reko daj da zamenimo. Kaze ostao sam bez radnika sam radim, imam coveka pomaze mi sa menjacima da se dogovorim sa njim pa ti javljam. Uhvatise praznici, spojio je nije radio i video sam to sam jer stalno prolazim tuda. Reko sl. dve nedelje sam na godisnjem pa javi i odma dolazim, tako da eto na cekanju je.  Jbg, cekam kao da cu dzabe da menjam :) Ali jednistavno u tog coveka imam poverenja i skoro 10 god odrzavam auto kod njega i iskreno ne pada mi na pamet da idem kod drugog.  Rekao sam mu ja da mi nije frka da vozim godinu dana tako, da je frka zavrsili bi najverovatije vec.

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra 1.8 , kvačilo odjednom prestalo da odvaja, kada pritisnem pedalu kvačila, nesto cvili/škripi, u brzine ide samo kad je auto ugasen.

Ulje ne gubi , cilindri ovako na oko suvi, da li uopšte da probam sa zamenom cilindara ili je set kvačila za zamenu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno zamenih set. Prvo da kazem, ogromna razlika. Kvacilo bukvalno mekse od gasa, hvata dosta nize ali ne grize jako, bas je kako treba. Primetio sam da auto i dalje hoce malo da podrhtava kad recimo vracam iz 3 u 2 da li je neki nosac ne znam i ne mislim da se prterano bavim time. Pri kretanju je ok, ali i pre zamene je nekad podrhtavao a nekad ne pri kretanju. Plivajuci su skidali i nosili na proveru i kazu da je kao nov. Javljam utiske kad malo set legne, bukvalno sam pre 2 sata uzeo auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj sve nosace motora, posebno onu "kosku", gornju, i proveri stanje desne poluosovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...