Jump to content
FAS Goran
ogre280

Fiat Stilo - crkla svetla

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu..kaop po obicaju svi smo tu kada nesto ne stima :))

Pa i ja sa problemom ovog puta.

Sinoc mi pri startovanju auta jednostavno crklo kratko svetlo..pozicija radi,duga rade,board comp signalizira da sam ukljucio kratka svetla...ali samo se culo ca i vise nisam mogao da upalim ..i to bas sinoc po mraku pa sam vozio pod maglenkama. Nisam toliko neuk pa recimo da smatram da je riknuo neki osigurac...ali pomoc bi mi trebala oko lociranja istog jer ne bih sve da preturam i rastavljam :)

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osiguraci su ti levo ispod volana, a imas i pored akumulatora relej koliko sam ja video mada ne verujem da je on crkao tako da nema nesto mnogo da se pretura :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pokloopcu imas semu ako se ne snadjes naj sigurnije je da ides redom tj vadis jedan po jedan,kada gledas u osigurace sa leve strane red uspravno su ti rezervni osiguraci

a evo ti UPUSTVO ZA STILA tu nadji semu ako ti je lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sada sam gledao..vadio sam sve one plocaste osigurace redom..te licne nisu bas tanke a i da se ne vide golim okom ako su pregorele..

sve deluje citavo...malo zaprljani kontakti ali to sam ocistio i nista..

postoji shema sa osiguracima ali nema na onom uputstvu koji osigurac za sta i gde je pozicioniran..sto znaci da cu morati opet jos jednom redom da pogledam.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispitaj svaki osigurač unimerom. Može da izgleda kao da je ceo, a ustvari prekinut. A drugo... nisam razumeo, jesi li proverio sijalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...postoji shema sa osiguracima ali nema na onom uputstvu koji osigurac za sta i gde je pozicioniran...

Postoje pozicije gde se sve nalaze table sa osiguračima. Postoji šema, Svaki osigurač je označen i za svaki piše za šta služi. :thumbup:

Objašnjenje za šta služi koji osigurač:

fuse3.jpg

fuse1.jpg

Right dipped beam headlight - F12

Left dipped beam headlight - F13

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam proveravao unimerom samo sam vadio i pomalo cistio redom..a nije poznata tacna pozicija tog osiguraca..?

pa pazi sijalice sam obe skoro menjao..u isti mah obe..i nema sanse da su one crkle u istom delicu sekunde..

jer kada sam sa pozicije prebacio na kratko svetlo culo se sitno cak i gotovo..

nisam mogao vise da ukljucim kratko..na boardu mi pokazuje ukljuceno ali na preklopniku kada prabacim mrtvo sve ostalo sljaka

verujem da je osigurac sta drugoi bi moglo biti....nego sada trebam da se guzim dole sat vremena sve da iscackam :) a rezervniuh plocastih nema..jutros sam zvao i AP sport jer znam da rade nedeljom i kazu nemaju plocaste..samo obicne..a ja imam u kompletu sijalica te valjkaste..neki zeleni i roze cini mise ali nigde ne videh na stilu da to pasuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao ti je Boki link ka uputstvu za Stila još pre dva sata. Skineš uputstvo i dođeš do ovih slika koje sam ti sada postavio.

Nije to tako teško. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis da oba osiguraca mogu da riknu u isto vreme..? neko mi je pomenuo da je levi red rezervni osiguraci???

ma skinuo sam uputstvo,...da hvala...imam to uputstvo je odavno..na srpskom :)

a posto sam pre dva meseca ugradio metan u stila i prezadovoljan sam..gde mogu da podelim iskustvo sa ljudima koje to zanima? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima na forumu i na srpskom...odmah sledeći post na toj temi čiji link ti je dat. :thumbup:

Svaka dalja priča je uzaludna i beskorisna dok ti ovde ne napišeš ''proverio sam F12 i F13 i nisu oni'' ili ''proverio sam F12 i F13 i oni su''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci skidao sam proverio i ocistio osigurace za levo i desno kratko svetlo sa sheme...Dakle F 12 i F 13 nisu u pitanju..nisu izgoreli

hm..da vidim da je napisano da proverim sijalice...jer prosto ne mogu da poverujem da obe riknu ali u istom momentu paljenja kratkog svetla!!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ti samo nisi video kad je crkla prva sijalica, možda dan ili dva pre druge. S obzirom da (kad ima gde da se kupi) kupujem kvalitetnije sijalice, menjam uvek obe, jer stvarno riknu jedna za drugom u roku od dan - dva.

Zameni ti lepo sijalice i ako nađeš neke kvalitetnije, a da nisu OSRAM jer sam sa njima zaratio, napiši molim te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

napisacu sutra sta sam uradio...uzecu druge sijalice..i zamenicu..

ako je to problem..to je najmanja stvar.. :) a ne diraju mi se farovi..svaki put se iskasapim dok zamenim sijalice..ali opet zato sto nista ne demontiram,vec namestim tako.. 'na suvo' :_)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hristos Voskrese svima!

Sinoc primetih da mi ne radi prednje levo kratko svetlo,rekoh ajde provericu sutra sta je u pitanju.

Danas vidim da ni dugo levo ne radi.Znam da su mi pre dva-tri dana radila sva svetla tako da su verovatno u toku jucerasnjeg dana crkla.

Na oko proverih sijalice i ne deluje mi prekinuto vlakno pa rekoh mozda su osiguraci a i ovo sto su crkla u isto vreme me je

upucivalo na osgurace.Medjutim proverio sam F13 i F15 i u redu su i jedan i drugi.

Interesuje me da li da pogledam jos nesto sto bi moglo da bude uzrok pre nego sto krenem u operaciju promene

sijalice koja je na levom faru dosta komplikovana?

P.S.Sinoc sam pri silasku s'trotoara malo zakacio ivicnjak jer je Stilo dosta nizak pa rekoh da nije to nesto ali nije mi

ni prvi a verovatno ni poslednji put da tako zakacim pri silasku s'trotoara.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni sijalice prvo. To što voziš auto bez svetala i što se nerviraš razmišljajući šta sve može da bude sigurno više košta nego da ih zameniš. Kupi ladno pivce i polako, lepo vreme je napolju.

Nisu crkle u isto vreme, verovatno samo nisi primetio da voziš sa jednim farom par dana. Obično sijalice iz iste serije i crknu u razmaku od dan-dva, zato se uvek menjaju obe, nikad jedna po jedna. Ja sam se smorio tom menjažom više i prešao na xenone, to i tebi toplo preporučujem. Halogene i tako na Stilu traju kratko, verovatno nešto nije dobro rešeno oko stabilizacije napona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetu,sutra cu pokusati da zamenim,valjda cu uspeti da zamenim bez skidanja branika i podkrila.

Na toj levoj strani mi je auto bio udaran pa je ono podkrilo "sklepano" iz dva dela,ako ga rasturim nema sanse da ga uklopim.

Jel' znas gde se nalazi relej za svetla da pogledam da nije i do njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...