Jump to content
FAS Goran
ogre280

Fiat Stilo - crkla svetla

Recommended Posts

Sad slucajno primetih,ipak pokazuje neku signalizaciju kad ne rade sijalice.Ne pokazuje na displeju porukom ali

ne svetli lampica za kratko svetlo,samo za dugo.

P.S.Dugo mi radi nisam dobro video danas.

Nisam znao da kad pustis dugo u isto vreme rade i jedno i drugo a vozim kola vec osam godina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je najčešće kod svih automobila sa razdvojenim grupama. Nema nikakvog razloga da gasi kratka svetla zbog dugih, samo bi kvario ukupnu performansu snopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubih se pokusavajuci da vratim osigurac na sijalici i nema sanse,pokusacu jos par puta ako ne idem kod Ivana u Dr.Fiat.

Ne mogu da gubim zivce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su bile samo sijalice?

Imaš kukicu iznad rupe gde se ubacuje sijalica, prvo to zavuci. Jeste pipavo, ali može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da sijalica.

Ubih se pokusavajuci,izgulih ruke sve ali sam ipak uspeo.

Mislio sam i onu jednu poziciju da zamenim ali nemam volje,drugi put.

Hvala za savete u svakom slucaju,pomogli su mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pravom si mestu.

Kupi one gumene rukavice što u paketu imaš desetak pari, sigurno će ti pomoći da sačuvaš ruke kada ih zavlačiš oko sijalica. Džabalesku su po hipermarketima, a odlično dođu u kolima. Ja sam opterećen da su mi uvek čiste ruke i uvek imam takve rukavice u gepeku (i par onih radničkih, obavezno). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice xenona, kako stojite sa policijom, ne smaraju jos zbog one "automatske regulacije", i sta je jos bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla kratka svetla. Oba. Večeras. Da se nije smrklo k'o zna kad bi primetio..

A prošle nedelje sam prvi put čitao 'o sijalicama' na Forumu..

I kupio u Merkatoru H7 i H1 po 1kom, Autopraktik, Made in Bulgaria čini mi se, oko 170din/kom, da imam da pokažem.

Sad, sutra sijalice vaskrsnuti neće..

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem sa desnim dugim svetlom...osigurac je bio pregoreo, medjutim i posle zamene nema struju,....levo dugo radi ..

mislio sam na relej ali kontam da je jedan reler za oba svetla...?

ako je neko ima slican problem ili neko resenje, sladje ovako preko foruma......

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

levi ksenon se ugasio , osigurac pregoreo 15a mini , zamnenjen je i opet je pregoreo cim se pali svetlo , desni radi normalno -- jel moze balast to da napravi. unaped hvala na odgovorima ........... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze. Jesi li probao da nakacis obicnu sijalicu na fabricku instalaciju (da izbacis levi balast i levu xenon sijalicu iz price)? Odmah ces znati da li je do instalacije ili xenon seta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam probao na fabricku nemam je - to je super ideja ali jbg.-a. idem za par dana da menjam nosac motora taj ispod akumulatora i sve se vadi pa cu ja zameniti balast (imam jedan nov dc u kuci) kao i 2 ksenon sijalice u gepeku , jer je lakse 100 puta nego ovako. sijalica je ispravna - zamenili danas drugu isto h7 6000k , nece ni ta druga da radi. ako i onda ne proradi pravac elektricar - nema druge - onda je negde instalacija u problemu na toj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

 

što se tiče svetala moj je slučaj da ako mi jedna sijalica ode na jednom faru i zamenim je, obavezno druga sijalica rikne posle nedelju dana. Sad iz mog iskustva na mom Stilu kad jedna pregori obavezno zamenim i drugu, tako već dva puta i evo drži već skoro godinu ipo. Obavezno kupujte malo bolje sijalice  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili kvalitetan xenon set, od 2009. sam samo jednom otvorio poklopac prednjeg fara da zamenim pregorelu T10 poziciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6.

Skidao sam branik i farove da bih izvadio motorice za nivelisanje farova jer su neispravni. Sve sam vratio kako je bilo, bez motorica, jer ih nisam do tada nasao, a morao sam da osposobim auto za voznju. Sada mi ne radi srednje sa jedne, dugo sa druge i levi zmigavac u faru. Proverio sam sijalice i osigurace i sve mi deluje ok. Da li ima neko neku sugestiju u vezi ovoga? Hvala.

 

20180726_201117.jpg20180726_201201.jpg

20180726_201219.jpg20180726_201226.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice hoce da crknu kad se skida far, od treskanja.
Ali pogledaj i da li si lepo vratio dzekove, da nisi neki pin iskrivio ili zalomio, ispitnom lampom proveri na dzeku, pa tako znas da li je problem do fara ili u faru, isto tako da ne menjas sijalice mozes ispitnom lampom da proveris i na sijalici...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sibonios

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom ;) .

Apsolutno se slazem sa postovanim kolegama, nema tu mnogo mudrosti, jedino da krenes da proveravas jedno po jedno, od najlakseg za pristup. Osiguraci, konektori (samog fara i svakog pojedinacnog za sijalice), kao i same sijalice. Sto se sijalica tice, nadam se da si unimerom/probnom lampom proverio i dolazni napon i sijalice. Posto moze da se desi da sijalica/vlakno vizuelno deluje OK, a ne radi. Ako zatreba, imas na forumu semu sa osiguracima, a za ne daj Boze mislim da sam ostavljao i pinout ulaznog, okruglog dzeka fara iz eLearn. Posto si cackao motorice i farove, obavezno proveri kakva je situacija sa nivelacijom snopa ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema nekog namernog unakrsnog vezivanja odredjenih grupa sijalica, da se ne gube kompletno grupe osvetljenja npr. srednja, vec jedno srednje i jedno dugo ili slicno, i ako motorici nemaju veze sa napajanjem sijalica, onda je napon negde u prekidu jer na tim mestima koja mi ne rade nema ni napona. Mozda se neki pin iskrivio ili sta znam. Provericu opet. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ti i sema sistema nivelacije i farova, koju sam kacio:

 

nivelacija.thumb.jpg.580316c08b1363dbdfa4bbaf2263f709.jpg

 

A u ovom postu sam ostavio detaljan opis komponenti sa slike iznad i pinout glavnog dzeka fara:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi 

Nov sam na forumu, a i od skoro imam stila, pa sam se i upoznao sa ovim nekim "standardnim problemima" kao sto je cesto menjanje sijalica oborenog svetla i tezak pristup istoj, do sad levu nisam sam menjao ni jednom, ali ovog puta sam morao, prvo je crkla desna, nju sam zamenio obicnom h7 sa pumpe, posle toga par dana naravno da je i leva crkla. Tu presecem i reko neces vise, i odem lepo i kupim Osram night breaker laser po preporuci a i sa citanja na forumu iskustva drugih clanova, i odusevim se, namučio me Stilo dok sam ih ugradio, al tesio sam se sa saznanjem da na svim novijim vozilima takodje moras kod majstora na zamenu sijalice, tako da sam zamenio nekako i tu famoznu levu sijalicu tako sto sam namotao desno tockove, i skinuo plastiku iznad njih, tj. samo sam odsrafio 2 srafa i progurao ruku, da znaju ljudi da nije teško... Uglavnom skrenuh sa teme, preporucio bih svima koji voze stila, jedino resenje ako se ne ugradjuje ksenon, je neka od ovih osramovih sijalica, skupljih, ali isplati se jer smo Stilo i ja progledali, inace imate ih na oglasima za 1500 din da znate, ja sam platio duplo u Kit komercu... I da, odlucio sam se za ove zbog jacine takodje, zbog toga sam se najvise odusevio, i traju mi preko 6 meseci, prethodno mi do tad obavezno rikne jedna

Edited by Stilojl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...