Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pada taksa preko 2000 kubika?

Recommended Posts

Pa nece moci tako, ako cemo u EU, morace dobro da razmisle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema nista od ovoga po ks, ja se nadam da nismo toliko dno dna :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nece moci tako, ako cemo u EU, morace dobro da razmisle...

Ulazak u EU ne znači racionalnije odluke, u Poljskoj je slična situacija kao kod nas, prodaja automobila preko 2 litra skoro da ne postoji zbog skupe registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porez na luksuz vuce tragove iz komunizma.

Razumeo bih da odrede registraciju prema co2 i tezini, tj. Direktnom uticaju vozila na puteve i zivotnu sredinu.

Ne moze recimo 156 ili pasat sa kraja proslog veka i 2.4-2.5 motorima od 140-150ks biti danas luksuz...

Komsija je godinama za prvog a6 (prepakovana stotka) 2.6 quattro od 150ks placao suludu registraciju, a kupio ga je novog i nije hteo da ga proda za saku sitnisa.

Znam jos par takvih primera gde im takvi automobili bukvalno trunu jer nece iz principa da daju 30-50% vrednosti auta na registraciju, a prvi vlasnici i odlicno stanje, pa voze nesto novije do 2l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ulazak u EU ne znači racionalnije odluke, u Poljskoj je slična situacija kao kod nas, prodaja automobila preko 2 litra skoro da ne postoji zbog skupe registracije.

 

Zašto u Nemačkoj nema tog ograničenja tj klepanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pitam ko čini EU :)

hoću da kažem da to ne zavisi od ulaska u EU ili nečeg drugog. To zavisi od odluka i zakona u dotičnoj državi iz raznoraznih razloga, EU je samo izgovor.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predložene izmene poreza na upotrebu automobila: nema promena za vozila s motorima preko 2.000 kubika

 

89782-Mercedes%20190%2011.jpg

 
Kako piše revija SAT Plus, ako predlog izmena i dopuna Zakona o porezima na upotrebu, držanje i nošenja dobara bude usvojen u obliku u kakvom ga je predložilo Ministarstvo finansija, vlasnici vozila sa motorima zapremine preko dva litra, još jednom će biti razočarani. Uprkos obećanjima nadležnih da će prevaziđeni način oporezivanja, koji kao kriterijum luksuza uzima zapreminu motora najzad biti promenjen, to se ni ovoga puta neće dogoditi, pa će taksa za vozila s motorima preko 2.000 kubika i dalje ostati skoro pet puta veća nego za vozila do dva litra. Što je još gore, zbog toga će se mnogi takvi automobili našim putevima i dalje voziti neregistrovani i neosigurani, čime se u znatnoj meri smanjuje bezbednost u saobraćaju.
 

mercedes%20w123%20111.jpg

 
U mnogim državama ovaj porez se obračunava na osnovu vrednosti vozila, snage motora ili ekoloških performansi, a u zemljama iz okruženja u kojima je kriterijum isti kao i kod nas, popusti i olakšice na osnovu starosti vozila su znatno veći, a razlike u stopama manje, tako da praktično nigde ne postoji ovako velika i nepravedna razlika kao što je u Srbiji.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nista specijalno se nije "spustilo"


hehehe bolje da kupimo camac... sa kabinom do 5m do 220KW  :D  28000din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad su bezobrazni, najvise se isplati neregistrovati auto , ja sam za proslu registraciju dao 700e, a zaustavili me 3 puta, da sam im dao po 50e pustili bi me svaki put...

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad su bezobrazni, najvise se isplati neregistrovati auto , ja sam za proslu registraciju dao 700e, a zaustavili me 3 puta, da sam im dao po 50e pustili bi me svaki put...

 

Verovatno si hteo napisati, kad im dozvoljavamo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...