Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pada taksa preko 2000 kubika?

Recommended Posts

Ovaj zakon je usmeren ka novijim automobilima koji placaju smesan porez. Takvih kola je mnogo vise nego ovih starih o kojima mi pricamo, tipa 2.4JTD i 2.5TDI. To se i vidi u prilozenoj tabeli. Ja iskreno navijam za AMSS katalog jer je to najrealniji parametar za placanje poreza, mislim da su druge opcije, po snazi, kao za osiguranje ili po izduvnim gasovima za nas neprihvatljivi, a njima manje puni budzet, sto je u sustini i presudan faktor za izmenu zakona. Primera radi, za 30 godina star Porsche od 3000 kubika ne moze ni u kakvom snu da bude isti porez kao za recimo Opel Omegu istog godista koja sada nema cenu.

I da malo isproveravaju ove registracije na invalide, vecina se zloupotrebljava, cak i ovde javno predlazu.

Sta smo mi svi ovce sto vozimo 1200 kubika a oni placaju istu regidstraciju za 5 puta jaci auto?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko puta sam postavio onako usput pitanje "…iz kog razloga je bilo kom invalidu (uz sav naklon na njihovu tragediju) potreban auto jači od 2000 kubika…"?

Da je to regulisano kako treba (da im se sa tim ne izlazi u susret) već da im se za "normalne" kubikaže odobri neki popust koji zaslužuju više bi se na sakupilo u budžet nego na svo ovo dranje sirotinje!

Ali pošto su oni to napravili za sebe (kao i svaki zakon) ne interesuje ih što na konto toga država gubi enormne novce od ovih ostalih što tu situaciju koriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kod nas ko god je ziveo na posteno ispadao je ovca ili debil ko sto si reko,, tako da, i jesmo :D

Ja recimo imam dozvolu za uvoz 100% koju nit sam iskoristio nit prodao, pa debil sam nego sta sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekoliko puta sam postavio onako usput pitanje "…iz kog razloga je bilo kom invalidu (uz sav naklon na njihovu tragediju) potreban auto jači od 2000 kubika…"?

 

Moj auto je u Austriji vozio invalid 1200 ccm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se neki ljudi čude kao što vozis 1300cc kad imaš popust a meni dosta i ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam ja jednog koji bi te posavetovao da nekom registrruješ neki 5.0 motor i uzmeš pare, a za Punta punu cenu platiš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru su za 3.2fsi tražili 500e + 150e za registraciju da mu prebace na invalida.

A ovako mi se čini da je oko 200 000 dinara registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto imam osecaj da ce sad da zakolju do 2000 ccm

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam što si tako nepoveljiv prme našoj državi :D

 

Ne bi me čudilo da uvedu sada porez da je sve preko 100ks luksuz (što možda i jeste, ail ajd' da vidim kako će neko da vozi Duster ili C-Max 1.4).

 

Sve u svemu sa ovim cenama održavanja, registracije i goriva 1.3mejt mi deluje kao bestbuy u nekoj manjoj karoseriji i sa dužim menjačem.

 

Mizda za prvu inace produzetak je po 50e

 

Bila je prva, ali je odustao i od nje kada je čuo sve opcije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, uzeo 2 komada, neregistrovan odmah stavio na oglase, a registrovan terao 10 000km i sada i nejga prodaje da ne bi raido mali servis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivo me zanima kako bi funkcionisalo kada bi cena registracije zavisila od kolicine izduvnih gasova. :D

Mislim da je najrealnije da cena bude vezana za AMSS katalog, uz odredjene izmene.

A za inavalide bih dozvolio preko 2000 kubika, ali samo za neke mini vanove kako bi sluzio nameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko Pixijeva žena kad je registrovala Ferari na invalida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je koska kao i do sad...a mozda i stvarno rade na tome, ako je to istina onda ocekujte malo pojeftinjenje za starija vozila, a veliko poskupljenje za novija - sigurno ce projektovati tako da bruto porez bude veci nego sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se neki ljudi čude kao što vozis 1300cc kad imaš popust a meni dosta i ovo

Vec 3 puta sam platio punu registraciju na svoje ime preko 80 000 za kola koja vrede 3-4-5 000e, znaci nisam 'presao drzavu' i sta sam dobio? Dobio sam da cena goriva stoji dok je svuda drasticno pala, dobio sam skuplju polisu itd...E ovoga puta ako ne naprave realan sistem naplate, imas moju JAVNU ponudu da ti placam tu uslugu koliko te kosta registracija na punutu svake godine. Iako sam placao sve regularno, nemam nista protiv ljudi koji registruju na osobe sa invaliditetom u drzavi Srbiji i ja cu to uraditi ako ne dodje do neke promene.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi celokupna ova priča je krenula na osnovu teksta na sajtu polovni automobili gde su oni rekli da bi bilo dobro da se smanji, ukine itd porez na luksuz kako oni to zovu. Zbog tog teksta je pokrenuta priča opet ali ja mogu da garantujem da neće biti ništa od toga a iako bude biće da ispadne skuplje za sve druge automobile a malo jeftinije za ove od preko 2000 ccm

Edited by havijer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...