Jump to content
FAS Goran
Dfast

Štelovanje haube i krila

Recommended Posts

Po kom redosledu je najlakse ili bolje receno najpravilnije ustelovati zazore izmedju delova limarije?

U mom konkretnom slucaju zazor izmedju krila i haube nije bas isti na obe strane, a isto tako mi se cini da je hauba pobegla malo napred. Krila i hauba se mogu manje vise podesavati preko srafova kojima su vezani ali sta bi bio najpravilniji redosled? Verovatno da hauba ima neki osnovni (default) polozaj pa se krila podese prema haubi, a tu su i vrata :thumbup: . Verujem da ovakve probleme mogu imati samo auti koji su imali neka cukanja kao moj na primer.

Druga stvar su oni gumeni odbojnici za nivelisanje haube i gepeka po coskovima, onda ispada da se hauba ipak steluje po krilima :whistle:.

Jeste da je pitanje za iskusne limare ali, mozda se neko vec bavio slicnim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebao si da ukazes majstoru na propust koji je nacinio kad ti je radio limariju.

Moze da se desi i da su ti makaze od haube krive zbog tog cukanja sto si imao.

To je sad sve majstorska stvar (kako ko ulazi u problem stelovanja).

Nije varijanta za objasnjenja preko foruma. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha...lako je njima, prolazi im ko zna koliko auta po smeni, a verujem da je tehnologija ostala ista i danas. Cekic i pajser :rofl: .

Mada je Stilista u pravu, ipak je to stvar individualnog pristupa limara. Probacu to sam da namestim, popustim sve srafove pa polagano od jednih vrata pa do drugih u krug.

Takvog sam ga kupio, tako da moram to i sam da resavam. Nije da moram, niko to i ne primecuje ali mi smeta svaki put kad pogledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fabricka stelovanja nemoj da te previse brinu.

Koliko sam te skapirao tebe nerviraju luftovi posle menjanja limarije?

Samo da napomenem za sve nase clanove....

Bolje je kupiti i polovan a originalan deo limarije nego NO NAME deo koji ne moze da se upasuje

i da hocete. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Planiram da kupim brava u nekom narednom periodu i listajuci oglase sam primetio da skoro na svim ponudjenim autima zazori izmedju haube i krila nisu jednaki sa obe strane. I na ulici zagledam neki bravo kad naleti i u vecini slucajeva je isti problem. E sad znam ja da je ovo auto star preko 15 god. i da ne moze sve perfektno da bude, ali ovaj problem mi je bas zapao za oko posto nije moguce da su svi bas lupani. Jel ovo neki standarni problem ili? Nije da mi smesta, ali zeleo bih da se informisem pre kupovine. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam kupio 500L primetio sam isto to na autu koji je izasao iz salona. Hteo sam na prvom servisu da reklamiram, ali posle sam zaboravio,... I tako vec 5 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se sve nastelovati ako nije krivo odradjeno.

Razlog obicno postoji zasto je zazor s jedne strane drugaciji.

Srafovi haube i blatobrana  se odviju pa se polako namesta ali  ce se u tom slucaju primetiti da su dirani jer pukne farba na njima.

Naravno vec je to mozda dirano pa  je onda  lako a ja kad kupujem kola prvo to gledam  jer ne volim da vidim da je skidana hauba  ili da su i blatobrani menjani jer to znaci da je auto imao havariju. Mozda ne  neku jacu  jer to se lako ustanovi vizuelnim pregledom krakova i veznog lima kao i farova  ali opet ne volim kad je dirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...