Jump to content
FAS Goran
mareatd100

Marea / Bravo TD 100 / 1.6 - izduvni sistem

Recommended Posts

drugari javio mi se jedan probem u pitanju je sledece, odem u auspuh servis da odradim izduv da skinem katalizator da skinem granu da zamenim dihtung kad ono pogledam grana pukla na 5mesta, e sad sta je uzrok toga zapusenost katalizatora ili jednostavno kvalitet grane i sta da radim da varim ili da jurim drugu koja nije pukla???i jos nesto posto skidam katalizator i staavljam rezonator da li da zamenim i cevi da stavim nesto veci fi cevi od pocetka do kraja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

el planiras da se trkas ili da uzivas u voznji sa porodicom?


juri polovnu po otpadima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vidi ne trkam se ja toliko cesto koliko volim da imam lep zvuk na autu, sa jugom sam se mng vise trkao i bio je mng bucan....a i kad vozim bebbicu ne prelazim vise od 80km/h
 

koja je cena polovnih grana od prilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan problem,nije bas vezan za auspuh ali nisam nasao gde da pitam pa se zato unapred izvinjavam,auto mi radi na leru i prilikom rucnog prebacivanja sa benzina na plin iz auspuha se čuje dva tri puta pucketanje i prrestane pokušavo sam tako dva tri puta i uvek isto i kao da malo izgubi snagu tokom tog prebacivanja sistem je sekvent tomasseto

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je neko od vas pravio sledece: da se uzme grana od 1.8 gt da je isece tamo kod onih ploca sto se srafe na glavu, a da napravi plocu za 1.6 po uzorku dihtunga izduvne grane pa da se na tu plocu za 1.6 zavare cevi od 1.8? negde sam citao da je to mng dobra kombinacija jer je grana od 1.8 4-2-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...   Imam problem na marei 1.6 euro 3 motor, oko dihtunga na izduvnoj grani i ausphu, tj kod mene ih nema.

Sta sad? Skinuli smo da menjamo granu a ono nema nigde dihtunga, ni izmedju grane i motora ni izmedju grane i katalizatora. Pogledam lepo u eper a tamo sve ima, e sad ovaj dihtung na motoru moze da se nadje i nije skup 300din, ali ovaj drugi se tesko nalazi i kosta 1.800 din

To je taj od 1800 din 

 

1369386508_46829677.jpg

 

Pametno li je da se stavi bez njih kao sto je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko moze da mi kaze kako stoji gibljivo pancir crevo na marei 1.6 karavan, posto je kod mene nekako koso, od izduvne grane i katalizatora cev ide malo nize od auspuha

 

DSC01242hhhhhh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima,

 

odsvirao mi zadnji lonac na bravu 1.6 2001 god. pa razmatram opciju ugradnje prohromske cevke od katalizatora do kraja (znači, izbacio bih srednji protočni i onaj mali predzadnji) gde bih stavio jedan od nastavaka sa linka (umesto zadnjeg lonca koji je odsvirao)

http://www.kupujemprodajem.com/Auspuh-Sportski-4314863-oglas.htm

 

image006_15.jpg

 

Da li neko ima slična iskustva i kakav bi zvuk i preformanse dobio?

Standardne opcije (gde zadržavam fabrički izduv) su :

- cevka + zadnji lonac od alumiziranog lima debljine 1.5mm sa dve god garancije = 6000rsd

- cevka + zadnji lonac imasaf ? cena

 

Dajte predloge/savete :right:

Edited by nemmen84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...