Jump to content
FAS Goran
mareatd100

Marea / Bravo TD 100 / 1.6 - izduvni sistem

Recommended Posts

Zdravo svima,prvi put sam na ovom sajtu....registrovao sam se i nadam se da imate resenje za jedan "od nizu"mojih problema:)

Ovako:

Naiso sam na dobaar "gotovo nov"auspuh od katalizatora do zadnjeg lonca za jeftine pare...tacnije za 80eura,izvadio sam ga sa jedne mareje koju su doneli iz Italije i stavio taj auspuh kod mene....razlika je bila moj je td100 a ovaj je bio jtd105...u principu isti auspuh bar i prema katalozima koje sam trazio....usput sam izvadio granu,ocistio lepo dihtunge i sve to lepo vratio nazad....

ali problem mi je u tome sto mi sada nekako jako vuce vazduh, usisava jace...cak se pojavio zvuk dublji ono buuuuu....promenio sam i filter vazduha ali opet isto, majstori mi kazu da je sve u redu a ja ne mislim tako jer taj zvuk nije bio pre promene auspuha i ciscenje grane.

jel bi mogo i koji bi mogo da bude problem sa usisnim sistemom.....da napomenem: na stari auspuh posle katalizatora imao sam jedan mali auspuh pa srednji i zadnji lonac, na ovom imam katalizator srednji zadnji lonac....fali mi onaj mali, ali gde sam trazio po net-u vidim da je ovaj "KOJI SAM MONTIRAO" fabricki model.

Unapred hvala ako neko zna da mi odgovori zasto sada ta bucava od motora...tacnije zasto to jako usisavanje vazduha i ako je problem neki recite mi sta i kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo udaris nalepnicu ,thumbsup.gifBJEZ BABA,USISACE TE TURBO.....i uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze biti lose to sto motor "previse" vuce vazduh.

Moguce da ti je stari auspuh bio zacepljen pa je gusio motor i nije mogao da usisava vazduh koliko bi trebalo pa ti sada izgleda da vuce vise sto je i normalno kada motor "dise" normalno.

Jos ako ti auto bolje vuce nego pre onda si dobio pravu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kod mene stavio drugi katalizator,iste zapremine ali drugaciji oblik i auto je promenio zvuk-nista drasticno ali to za usisavanje vazduha nije mi najjasnije mozda ono sto su vec rekli da je stari izduv bio delimicno zapusen pa sad auto lakse "dise"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je to,malo mi grana primala vazduh,srednji lonac saniran jednom,zadnji malo vise....:)valjda sada jer je sve na svom mestu pa bolje usisava a da budem iskren i bolje vuce.Ok hvala vam na odgovore!Pozdrav iz Makedonije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje

Na marei nemam original lonce auspuha i cim pocne temperatura u minus kondenz mi se smrzne izmedju lonaca i stvori cep i uopste ne mogu da upalim.Da li neko zna zbog cega ostaje toliki kondenz ,da li je greskau samim loncima,auspuhu posto mi se cep stvara u krivini izmedju dva lonca?Da li cu moci da odmrznem grejalicom koja duva topao vazduh?Jos nesto,kada gurnem zicu kroz zadnji deo auspuha tacno ulazi kolika je duzina zadnjeg lonca i osetim da dalje nece kao da udara u nesto tvrdo,led pa prtpostavljam da je duzina zaledjenog dela oko 40 cm sa krivinom.Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

qqq1.jpg

http://www.amazon.de/Universal-Endtopf-Muffler-100mm-grade/dp/B0050GIJWU/ref=sr_1_7130?s=automotive&ie=UTF8&qid=1330357545&sr=1-7130

Za neki dan treba da mi stigne ovaj lonac pa sad razmisljam sta je najbolje da se uradi sa ostatkom izduva?Da se ostavi sredji lonac koji nije protocni ili da se skida?Katalizator sam vec skinuo pre neki dan...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi, tu ti vec katalizator igra ulogu... ja ga jos uvek imam i mogu ti reci da je auto na leru i do nekih 2000 obrtaja bas tih. Preko toga krece zvuk sa izduva i odlican je, nije mnogo bucan, vise je ostar nekako, ne znam ni kako da ti objasnim :) Ali znam kad sam hteo na Puntu da vatim srednji i da stavim zadnji prohromski majstor mi je rekao da ce biti dosta bucniji zato sto je katalizator bio izvadjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene sad kad je skinut katalizator a ostalo je fabricki nije nesto puno bucniji mozda malo ima vise rezak zvuk...

Prvo mogu da probam da ostavim srednji lonac i ovaj protocni pozadi pa da vidim kako sam zadovoljan sa tim a ako ne budem onda cu da skinem i srednji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da skidas srednji ni slucajno, neces moci da sedis u autu kad krenes na duzi put negde :) ja sam na starom autu imao srednji i protocni zadnji i zvuk je bio perverzija a sasvim pristojno za voznju :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li ima neko iskustva sa promenom auspuha na Fiat Bravi ili slično i može li mi neko preporučiti servis U novom Sadu, kao i prodavnicu ili bilo šta drugo gde bih mogao njabaviti auspuh. Treba da menjam komplet auspuh, od poćetka do kraja!

Hvala na odgovorima

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svuda sam trazio ali nigde nisam nasao zadji lonac za Mareu 1.6 benz.U AP Sportu nude oba lonca u kompletu,ali meni treba samo zadnji jer mi je sve ostalo u odlicnom stanju.Ako neko zna gde moze da se nadje neka kaze.

I sta mislite o eventualnoj rucnoj izradi istog ili kao varijanta ugradja tzv. univerzalnog lonca!?da lice to uticati na rad motora,na potrosnju itd?

Pozdrav za sve clanove.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može nigde da se nađe samo zadnji lonac jer kod Brave on i ne ide posebno, tj. ide iz komada. Zato su ti nudili u kompletu. Prosto, fizički ne može da se skine samo zadnji lonac, nije tako previđeno.

Rešenje je da odeš u neki od auspuh servisa, oni ti preseku postojeći zadnji lonac i zavare nov koji naprave. Gledaj koliku garanciju daju za njega. Nije to univerzalni lonac, nego baš za 1.6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tacno da nema da se kupi posebno samo zadnji lonac!Nasao sam na tri,cetiri mesta i to IMASAF i SIGAM originali.Cena je od 5000 do 6500 zavisi gde.Ja sam platio 5000 okruglo.

Znaci ima u kompletu ali ima i posebno da se kupi zadnji lonac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li ima neko iskustva sa promenom auspuha na Fiat Bravi ili slično i može li mi neko preporučiti servis U novom Sadu, kao i prodavnicu ili bilo šta drugo gde bih mogao njabaviti auspuh. Treba da menjam komplet auspuh, od poćetka do kraja!

Hvala na odgovorima

pogledaj moje iskstvo sa auspuhom!

cisto da malo budes iformisan :welcome:Moj link

Edited by stevan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bockojagodina

Nisi me razumeo. :thumbup:

Imaš zamenski, to sam i ja napisao. Objasnio sam kako. To što pominješ je upravo ta varijanta.

Uostalom, sagni se i pogledaj ima li negde mesto da odvrneš i skineš samo zadnji lonac... :whistle: Videćeš da nema šrafova, već je sve iz jednog komada sa srednjim loncem.

Imao sam Bravu 1.6 dve godine. Menjao sam zadnji lonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam auto (Bravo 1.6) i primetio sam da je izgoreo dihtung izduvne grane, e sad posto to hocu da zamenim interesuje me da lida skidam katalizator posto mi neko kaze da se skine jer auto ima plin i da ce da ide bolje stavljajuci zamenu za katalizator rezonator, i planirao sam da skinem srednji lonac ubacim neki protocni i zadnji da se skine i tu da se stavi neki protocan, da li ce da ima efekta i da li ce razlika da bude osetna?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na cetvorotaktnim masinama izmene na izduvu bas i ne donose neki osetan prirast snage. Konkretno na mojoj bravi sam ispraznio katalizator, izbacio srednji i predzadnji lonac a zadnji zamenio remusovim protocnim. Prirast snage se malo oseca na velikim obrtajima, koje generalno i lakse postize, ali zato prilicno nemirno radi na malim obrtajima koje u praksi najvise koristis. Da li se potrosnja povecala zbog ovih zahvata ili ga ja vise gazim zbog zvuka koji sam dobio, to ne mogu da kazem sa sigurnoscu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam iz razloga sto je drug na svom 1.2 16v poskidao sve moguce lonce koje ima i ostavio samo katalizator i zadji protocni jedan od onih sa pijace i pre nego sto je stavio to testirao je auto na auto putu pre i posle stavljanja i sa novim izduvom je imao jecu max brzinu....a sto se tice zvuka zvuk je izuzetan pa i ja razmisljam da skinem sve i stavim 2 protocna ipak na jedan je mng bucno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...