Jump to content
FAS Goran
Luka_pg

Fiat Bravo/a - koje motorno ulje i koliko litara?

Recommended Posts

Pa do sad sam se snabdevao u AP sportu, i zanimljivo je da su mi par puta davali razlicita pakovanja, jednom je bilo u limenci jednom u plasticnoj boci?!? Kakva su vasa iskustva sa AP sportom, da li su kod njih sigurno originali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polusintetika u HGT?

Njemu izgleda nije bas dobro? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je ulje koje ima karakteristike priblizne sintetici ali je polusintetika po gradaciji, u mass-u su mi rekli da ima najbolje podmazivanje . Zasto mislis da mu nije dobro sto sipam polusintetiku? Pa ima 15 godina, a i selenia gold i 20k su POLUsintetika, a ne sintetika kako neki kazu.

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, pitam samo, znam da ide sintetika u njega, tj. cuo sam, ne znam.

Obicno se ide sa uljem vece gradacije kada pocne motor da trosi malo vise ulja, kada se povecaju zazori, kada karike malo zezaju...

Ne znam, samo pitam zbog ovoga sto sam cuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da promijenim ulje i nasao sam Shell Helix HX7, jeftiniji od Selenie 20K.

Međutim za Helix piše da zadovoljava Fiat 9.5535G2 specifikaciju, a 20K 9.55535G2 specifikaciju.

Da li da sipam HX7 10W40?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa do sad sam se snabdevao u AP sportu, i zanimljivo je da su mi par puta davali razlicita pakovanja, jednom je bilo u limenci jednom u plasticnoj boci?!? Kakva su vasa iskustva sa AP sportom, da li su kod njih sigurno originali?

Da nije bilo od 2L u limenci a od 1L u plastici? Bar ja tako vidim na sajtu AP-a...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, svaki put sam kupovao pakovanja od 1L i par puta su mi da liu plastici, a par puta u limenci, znaci pakovanja od 1L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, zanima me koje ulje da sipam u fiat bravo 1.9 JTD, ne znam kada je poslednji put menjano, a od kako sam ga kupio presao sam nekih 6000,7000km :D valjda se nista nije ostetilo, jer kolko sam citao, 10.000 je krajnja granica da se menja ulje? znaci koje ulje, selenia gold, ona turbo diesel ili wr? :D hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mozes da mi das tacno link AP sport, koje ulje tacno, ne razumem se toliko u one oznake sae 15w/40 ili kako vec :D

ako cu po fabrici onda to, a ako cu po iskustvu drugih , onda? :)

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da promijenim ulje i nasao sam Shell Helix HX7, jeftiniji od Selenie 20K.

Međutim za Helix piše da zadovoljava Fiat 9.5535G2 specifikaciju, a 20K 9.55535G2 specifikaciju.

Da li da sipam HX7 10W40?

Pa iste su specifikacije? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jednom sajtu gdje sam gledao specifikaciju falila je jedna 5. :D

Sve u svemu, uzeo sam HX7, akcija u Sarajevu 5 litara 30 eura.

Selenia 20K je ovamo 1l 9 eura.

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 god. koristim marley,polu sintetiku,i jos dosta prijatelja za razne marke kola,mozda je malo skuplje 11,5e litar.A ima raznih gradacija,naravno i cena.Da dodam od pre dve godine se nalazi i na spisku italijanskih proizvodjaca.A kvalitet, pa meni je hauba "zavarena"od promene do promene.coffee.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

moze li preporuka motornog ulja syntium 3000 5w40 ili syntium 1000 10w40...

(mogu ovim uljem ukloniti zveketanje podizaca na uzbrdici u visim stepenima prenosa) mozda gusce ulje moze odkloniti problem?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...