Jump to content
FAS Goran
Luka_pg

Fiat Bravo/a - koje motorno ulje i koliko litara?

Recommended Posts

Mozda,a koje gusce ulje moze u ovaj motor? Tox, imas li ti problem sa podizacima?

Hvala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu to podizači, lepo ti kaže Tox bolje gorivo. (i diesel ima ventile ?).

Dobra sintetika, pogotovo sad kad su visoke temp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde sipati bolje gorivo? Ovo ulje sto zelim da sipam je polusintetičko multigradno motorno ulje 10w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je zimus bio problem sa podizacima,to jest sa 1 ili 2 mozda i to je caktalo kao ludo prvih 2 minuta kada se auto upali ali vise zimi sto moze da ukazuje da mu ne pase gusce ulje.

Skidao sam i karter i hidropodizace i to je bilo katastrofa kakve je tu prljavstine bilo.

Nakon ciscenja svega desilo mi se mozda par puta da se cuje podizac na 2-3 sekunde.

Kod tebe ako se cuje na uzbrdici to jest pod opterecenjem nije do podizaca nego do detonacija u cilindrima sto moze da uzrokuje lose gorivo,lose odredjena tacka paljenja (nepravilno zupcenje) ili ti mozda senzor detonacije ne funkcionise a koji bi trebao da daje racunaru informaciju o detonacijama i da se to koriguje.

Koji je proizvodjac tog ulja koje hoces da uzmes?

Ja sam nasuo zadnji put Optimu HC city posto bi trebalo da je dobro (bar je sigurno original) a posto se tek pojavilo jeftino je u Optiminom diskontu,litar je citavih 3.6 eura ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Mozda je gorivo ili ja ne drzim na velikim obrtajima u visem prenosu, pa kad dam gas oni pocnu da sviraju...sto je mozda i neka logika :) ovo ulje je Petronas-ovo

tj bar mislim da je nesto novo kod nas :) da li je ok sipati multigradnu polusintetiku ili ipak ici na full? Preporuka pumpe tj gde je bolje gorivo? Do sada sipano samo na Nis-u.

:)

Edited by manjaika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema potrebe za sintetikom jer koliko znam i fabricki preporuceno 20k je polusintetika.

Sgurno ne skodi ali ja licno ne volim preterivanje. ;)

A ako ga stisnes na 1500 obrtaja pun gas jos pod opterecenjem normalno je da pocne malo da zveci,doduse nisam probao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke,onda sipam ovo multigradno :)

Jesam ja tj probao sam :) zoiks! :) rekoh da nije nesto ozbiljnije :)

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi mom autu bravo 1.9 td100 nesto stetilo kada bi sipao 5w40, dosada sam sipao stalno 10w40, pa se razmisljam da li bi mu mozda vise prijala full sintetika tj vise stitila motor, ili bi to mozda iz nekog razloga bilo lose po motor, znaci nije u pitanju common rail dizel vec obican turbo dizel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluka je pala na MOTUL 6100 10w40 synergie, javicu kako se pokazao :thumbup:

I kako se pokazao :D ? Jes' da je proslo skoro dve godine od kada si ga sipao :D , al bas me interesuje kako se pokazalo! I ja treba da menjam ulje, a ne znam sta da sipam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec 3 godine sipam Modricu, OPTIMA HC POWER i ulje mi se pokazalo jako dobro. Vozim na plinu vec oko 70000, a na satu Brava-e imam oko 230000 predjenih i trosi mi oko 6-7 dl ulja (nedavno sam skontao, a ima i ovdje na forumu, da mi pustaju semerinzi na bregastoj). Znaci negdje sam oko 80000 presao na Modrici. Mijenjam svakih 10-12.000.

Edited by Luka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Brava 1.6 16V 78kw jel moze da se sipa u njega Selenia WR 5W40??? Kupio sam ga pre par dana i  nasao sam ovu bocu od ulja u gepeku e sad posto je ulje na minimumu auto nije vozen dosta dugo zanima me da li sme ovo ulje da se sipa u motor uopste ili sta? Ako moze hitno odgovor ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti treba da uradiš bar mali servis na tom autu. Nemaš pojma koje je ulje u njemu da bi sada dosuo WR (ulje koje pre svega ide za dizele), a najgora stvar koju možeš da uradiš je mešanje različitih ulja. ;)

Kupi 4 litre Selenia 20K (ne sipaju se sve 4 litre, malo će ti ostati), filter ulja, filter vazduha, filter klime. Sve zajedno za taj auto košta 50 evra, ili manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh sipao sam vec ovo sto sam nasao u gepeku... Dolio jedno pola litre i sad sam procitao ovo... Kontam da je lik sipao ovo ulje... Ali cu za svaki slucaj sutra uraditi servis... Jos jedno pitanje sto se tice auta, desava se kada naglo dam gas da pocne da trza da li je to mozda filter vazduha ili nesto ozbiljnije posto sam se raspitao preko par ortaka sad jedan kaze da mogu da budu dizne,drugi filter vazduha treci kaze pumpa i tako u krug.. E sad ne znam da li je neko imao taj problem ili nesto slicno ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve opcije, da pogledas korisnicko uputstvo i po brpju motora utvrdis da li tvoj auto spada u one sa ili bez DPFa, druga opcija je da ti u servisu pogledaju kada podignu auto (ne znam da li se moze videti bez podizanja auta).

 

Inace, mislim da svi 1.6MJT imaju DPF, dok za ove 1.9 MJT to nije slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav jos jednom 

Ovako imam par nedoumica i po koji problem pa bi da ga resim sto pre.

Fiat Bravo 1.9 TD 100

 

Curi mi ulje gde nemam pojma,znam da mi je mastan karter skroz i da kapljuca sa njega po malo,dosta mi ljudi u prolazi reklo da je verovatno dihtung neki problem.pa cu videti da odem u skorije vreme kod gorana na altinu ili u neki drugi servis da bace pogled,pa nek neko od vas cisto dobaci u prolazu ako ima neku ideju sta moze biti :)

 

E sad ono sto mene brine je sto ne znam koje ulje d sipam u auto jer sam totalno zbunjen dokumentacijom

isto vazi i za antifriz

posto sam uzeo auto od kolege koji je prethodno isto tako od drugog ja sam treca do 4 ruka malo sam ih propitivao pa sam dosao do nekih inf mada su oni samo  terali u servis nisu se mnogo baktali autom sami

Receno mi je da sipam bilo koje 10w 40 ulje al ja bih sipao 10 w40 seleniu medjutim buni me fiatova budjava dokumentacija GDE NEMA NIGDE NAVEDNO za moj usranii motor koje se ulje sipa tj koja viskoznost ,stoji 10w 40 za benzinjare i 15 w 40 za dizelke a mog modela nigde uvrstenog nego ima slabije varijatne,Medjutim kad sam skinuo uputstvo za mareu sa istim motorom 1.9 TD 100 lepo je navedeno 15w40 SELENIA.

 

na motoru je pre koju godinu radjena generalka i sipano je 10 w 40 Mobil sto je kolega i nastavio i rekao meni da sipam
NE ZNAM da li da i ja nstavim da sipam 10w40,seleniu ne mobil naravno na zameni ulja,pa bih vas zamoli za moguce objasnenje i savet.
Isto vazi za antifriz,vecina drugara koji imaju dizele koriste g12 crveni za hladnjake ,a tamo u prospektu motora za mareu kaze g11 i za fiat bravo-a isto g 11,Mislim da je aluminijumski  hladnjak tako da ne verujem da ce da  ga nagrize zeleni g 11 jer sam cuo da nagriza plastiku. Hvala unapred na izdvojenom vremenu i odgovorima! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi aj moze li mi neko napisati duzinu sipke za ulje fiat bravo 1.6, kad god merim ne pipa mi sipku sipo sam 2l idalje skroz malo pipa sipku ne razumem da nije mozda sipka od drugog motora ? ventili se ne cuju, sipam cekam da slegne merim nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite o Shell Helix HX7 5W-40 za JTD 105ks? Kakvo je ulje, imam neke drugare u veleprodaji pa mi litar izadje nesto manje od 600 din

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2011 at 8:09 PM, dellas said:

Odluka je pala na MOTUL 6100 10w40 synergie, javicu kako se pokazao :thumbup:

@dellas Ti si imao HGT-a,kako se pokazalo motul,nisi javio nista? :P 

 

@MilanLe Ovo i mene zanima,meni su sipali 20k i 20k dodajem i ok je nemam neke zamerke,fino sve to radi,vrti koliko ja laicki mogu da cujem/vidim. Ali mi je majstor preporucio neko drugo ulje (zaboravih koje) i rekao da su se dobro pokazala pogotovo ako troskari malo,pa na leto cu mozda da probam to drugo. Jel si ti vec sipao nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...