Jump to content
FAS Goran
Luka_pg

Fiat Bravo/a - koje motorno ulje i koliko litara?

Recommended Posts

Jeste. Može se sipati i to ulje, ali je skuplje. Nema neke velike razlike između TD i WR - jedino u ceni. I naravno, striktno se pridržavaj redovne zamene ulja - max 10 000 km!!!! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike izmedju WR i TD ulja nije samo cena u pitanju.za jtd motore ide WR ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je u marei 2.0 20v sipano mobil ulje 10w40 i mogu vam reci da mi auto nekako mirnije radi nego na seleniji 20k. Jeste da ja ulje mijenbjam na svakih 10000 km ili godinu dana od sad cu stalno da mu sipam ovo ulje (mobil 10w40)........ Bolje se pokazalo neko selenija meni na fiata :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U taj motor mora samo kvalitet da se sipa. Koliko ti potrosi ulja? I kako ga vozis?

ni kapi ulja ne trosi ide kao metak a posto ja volim brzinu onda ti je vec jasno kako ga vozim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je majstor rekao za bravo 1.6 16 v ako ti je preslo 100.000 km ide selenia gold ..to sam i uzeo za zamenu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je majstor isto rekao ali za 1.8 16v i vec 5 puta sam sipao to ulje. Menjam ga na svakih 10.000km koliko predjem za godinu dana. Medjutim, sada se pojavljuju i druga ulja kao sto je Mobil (slicna cena), GM (jeftiniji za 30%) i Elf (jeftiniji za 20%). Svi oni imaju oznaku 10w-40 polusintetika i gomilu meni nerazumljivih skracenica u nastavku. Ne znam da li da se usudim da sipam neko od ovih drugih ulja ili ne. Kakva su vasa iskustva? Da li motor mozda mirnije radi?

Imao bih jos jedno pitanje vezano za zamenu filtera za gorivo (moj bravo ga ima). Ja sam ga do sada menjao svaki put kad i ulje ali sam negde procitao da se menja na 20.000km. Ko je u pravu?

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje je bolje 20k ili gold? Meni je mastor za Bravu rekao da sipam 20k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i jedno i drugo...

Oba zadovoljavaju A3 kvalitet po evropskom standardu, ali 20K je bolji po američkom standardu (SL).

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Greška, izvinjavam se...

Za benzince na Bravi, Fiat-ova preporuka je polusintetika sa API oznakom preko SH. Znači oba zadovoljavaju taj standard, ali ipak 20K zato što je polusintetika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20k se kod mene pokazalo kao bolje - ne trosi ga motor kao gold tj. ne trosi ga uopste :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vozim 1.6 16v i majstor mi je rekao da uzmem selenia gold ako je presao preko 100 000km isto mi je rekao i prodavac..nejga sam i uzeo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam seleniu gold i menjam ga na 6000km.Sipao sam jednom mobile litar je bio oko 800dinara i podizaci su se culi kao da nema ulja u motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje misljenje je Selenia Gold 10w40 ,za dve godine sam radio 3 servisa i menjao ulje na 8000km. Ne trosi ni kap ulja ide kao lud.Moja preporuka je Selenia Gold 10w40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta fabrika kaze, ono sto je bilo vec u njemu... Selenia ako tako fabrika kaze. Mobil ako zelis da promenis ili ne znas sta je bilo pre toga...

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki je valjda 20k, ali ja nesto i nisam bio zadovoljan sa njim, razmisljao sam o mobilu jer ga svi hvale pa sam sad u dilemi, sto se tice cene slicna je cak je mobil i malo jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako to nisi zadovoljan uljem, trosi, sporije se greje, ne podmazuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi, kazu da ga voznja na plin mozda razredi ne znam ni ja, dolivao sam gold pa je njega manje trosio, ali kazu da gold nije preporucljiv za taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj onda na malom servisi ili koji vec mu ide da sipas Mobile, svakako je vrhunsko ulje, ne mozes da pogresis.

Naravno, kao i Seleniom, vodi racuna o falsifikatima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...