Jump to content
FAS Goran
exkarpisam

Lancia Thesis - saveti pri kupovini

Recommended Posts

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu kakvo otreznjenje za nas koji nekad odlutamo u mislima o mogucoj kupovini Thesisa... :D

Nisam rekao da se ne kupuje, ali da se bude spreman na ulaganja. Supruga mi jednom rečju nije progovorila za novce koje dajem za taj auto, čak mi priča da bi i ona takav vozila, a ja da održavam. A sestra moja... carica. Dođem nekad po nju na posao, otvara vrata i stoji pored auta. Pitam je što ne ulazi. Kad ona na to: " Čekaj, da me vide da ulazim u Lanču".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thesis je idealan kao sluzbeno vozilo, da ga samo vozis i ne guras nos u odrzavanje, registraciju, gorivo... :smoke:

 

EDIT:

 

Ma i ja bi je kupio bez obzira na sve, al ipak se covek malo zapita kad procita iskustva vlasnika, moze da bude bolno... :laughing:

 

Inace nikad nisam video zensko da vozi Thesisa... :ph34r:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu kakvo otreznjenje za nas koji nekad odlutamo u mislima o mogucoj kupovini Thesisa... :D

Ahahaha ovo nije otreznjenje, ovo je k'o dva samara  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Svaku subotu u pravcu ka "Rodiću", a tu su mi na Klisi i drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Inače to mi je i omiljena ruta, zato što tu ima jedan potpuno nov ruski traktor UVZ  rt 160 m, koji od 2009. godine stoji u prodaji jedan jedini u Srbiji, potpuno nov da propadne načisto. Inače fabrika koja ga pravi, pravi tenkove. Izvinjavam sa na off-topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@woodooo

 

Ma jeste je.em ga ja. :D

 

Nema ih puno, nema izbor otpada, nema aftermarketa za sve, ne deli platformu sa nekim... ima te neke specificne stvari oko connecta, amortizera...

 

Al ima i drazi u tome! :guitar:

 

A i vala jeftiniji je 100% od konkurenata, tako da za tu razliku moze fino da se odrzava (skrpi) :fun:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si ti negde spominjao da si nesto na Thesisu sredjivao, popravljao u Indjiji? Ili sam ja nesto prebacio? :)

 

Jel ti gepek dovoljan za vecinu potreba, meni izgleda bas mali. :thumbdown:

Jeste, reparirao sam gornje viljuške u Inđiji. A što se gepeka tiče, meni je dovoljan.  Bivši vlasnik koji se bavi dizajnom enterijera i kuhinja  je baš to stalno navodio kao manu, pa je kupio Lancia Musu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze informacija kod koga, nisam cuo da to neko radi?

 

Meni gepek izgleda bas mali, alfa 166 ima dosta veci iako je "manji" auto.

 

Musa mu dodje kao spediter posle Thesisa. :laughing:

 

 

Ova je po meni savrsena, ali cini mi se izmucena mnogo... koliko se secam ova je jedna od retkih koja ima i grejanje sedista pozadi, i mislim hladnjene napred, mozda cak i masazu,

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7492546/lancia-thesis

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slucajno sam dobio ponudu za zamenu.Nudi mi Thesisa 2.0 turbo 2004 da menja za moj Audi A4 2003 2.0 benz. Lancia ovako izgleda ok,ne lupa nista u voznji,problemi koje sam video ,sija abs i desno stop svetlo se ne gasi (mislim da je samo deo stop svetla) Zanima me koliko ovo moze biti skupo za opravku.Gledao sam kod nas ima dosta dobra ponuda polovnih delova.Hoce da mi doplati 500 evra

Što se tiče abs upozorenja, ispod vozačkog sedišta nađeš narandžasti konektor, naprskaš ga sa kontaktklinom, vratiš i miran si dugo. Ako ne pomogne, zameni konektor i verujem da si problem rešio. Ako nisi, ima i jedan konektor kod suvozačevih nogu, ka tunelu, i on može da zeza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Inače to mi je i omiljena ruta, zato što tu ima jedan potpuno nov ruski traktor UVZ  rt 160 m, koji od 2009. godine stoji u prodaji jedan jedini u Srbiji, potpuno nov da propadne načisto. Inače fabrika koja ga pravi, pravi tenkove. Izvinjavam sa na off-topic.
A to je onaj traktor sto godinama stoji prekoputa "Siki"-ja na Sentandrejskom putu tamno crveni.Onda tebe srecem sledeci put cu ti blicnem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki dan gledam po oglasima u italiji i Nemackoj thesise,cisto samo da se potsetim koliko me boli sto ga nemam.Samo primetio sam da dobar thesis ispod 6000-7000 evra nema ni u italiji ni nemackoj.Sve ispod te cene je sumljivo.

 

:unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima,mada ostadoh u nedoumici i dalje.Pre sam imao Lybru i izdaleka gledao Thesisa al mi ni napamet nije padalo da ga kupim.Audi svakako zelim da menjam ali plan je bio skroz drugi (passat B6,ako se potrefe pare i Audi A4 B8) a onda iskoci ovo.Gledacu da odem sutra da je probam.lik je nije ni stavio u oglase.Znam da nije racionalno ali ipak ne dajem 15000 evra za auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Inače to mi je i omiljena ruta, zato što tu ima jedan potpuno nov ruski traktor UVZ  rt 160 m, koji od 2009. godine stoji u prodaji jedan jedini u Srbiji, potpuno nov da propadne načisto. Inače fabrika koja ga pravi, pravi tenkove. Izvinjavam sa na off-topic.

 

Tuda i ja prolazim svaki dan u cudim se koliko stoji pomenuti traktor.Sta ces raditi sa Thesisom kad te toliko ugrobi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stižu novi solenoidi marke Rostra iz Amerike, jer su bolji od originalnih, imaju rupe kroz koje se spira talog. Kod Tejovića ću ponovo da uradim trap. Polovni amortizeri naručeni, stabilizatori balans štange potpuno novi sa komplet pločicama stigli. Zameniću gume na balans štangli i iz Slovačke mi stiže maska skoro nova. Desni EPB urađen koji dan skoro za dž. Moja računica je da sa 10000 evra u totalu, hoću da pređem 150000km  tim autom. Više ću preći tako nego  prvi vlasnik koji je dao 64000e za nju. Ne  računam svoj rad, pošto mi je to hobi.


Hvala na odgovorima,mada ostadoh u nedoumici i dalje.Pre sam imao Lybru i izdaleka gledao Thesisa al mi ni napamet nije padalo da ga kupim.Audi svakako zelim da menjam ali plan je bio skroz drugi (passat B6,ako se potrefe pare i Audi A4 B8) a onda iskoci ovo.Gledacu da odem sutra da je probam.lik je nije ni stavio u oglase.Znam da nije racionalno ali ipak ne dajem 15000 evra za auto.

Pošto živimo tu gde živimo, pa ne možemo na forumu da raspravljamo u kojem salonu automobila radi lepša i zanosnija prodavačica, kako bi se odlučili gde da kupimo novo vozilo, nego raspravljamo koji sve delovi crkavaju i kako tome doskočiti, odvezi je na dizalicu i sve ispregledaj. Nema automatik, pa je to velika prednost za budžet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ja cesto se susretnem sa Thesisom na kruznom toku na klisi(Primorska)jel mozda ti prolazis tuda?Nije krs samo je dugo bio zapostavljen :)

Inače to mi je i omiljena ruta, zato što tu ima jedan potpuno nov ruski traktor UVZ  rt 160 m, koji od 2009. godine stoji u prodaji jedan jedini u Srbiji, potpuno nov da propadne načisto. Inače fabrika koja ga pravi, pravi tenkove. Izvinjavam sa na off-topic.
A to je onaj traktor sto godinama stoji prekoputa "Siki"-ja na Sentandrejskom putu tamno crveni.Onda tebe srecem sledeci put cu ti blicnem :)

 

Ako ti ne bude odgovoreno blicom, nemoj da se uvrediš, pošto i ja srećem lika sa sličnim Thesisom kao što je moj, ali mislim da nije automatik i nema parking senzore u tom delu grada.Mislim da nas ima petorica u NS ili sa NS tablicama koji imaju tezise tamno plave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stil vožnje je daleko od ekonomičnog tj. zujim po gradu dosta, a bez 10 kick down-ova od Bačkog Petrovca do NS ne može. Kada sam ga kupio, napunio sam za oko 120 e pun rezervoar, doduše tad je nafta bila skuplja. Pravac autoput i celu celu noć. Kada sam sračunao sve bilo je oko 12l. Sada kada punim računam da troši deset i uvek mi ostane još. Ako bih vozio korektnije bilo bi sigurno ispod 9.  Ako ga prebacim manuelno u 5 i prigušim na 110km/h, komp pokazuje od 4 do 5 a realno do 8. Siguran sam da je na autoputu, do granica koje zakon propisuje, izuzetno štedljiv. Imam motor sa dve bregaste 129KW tj. oko 175 KS,  2003. godište, a poseduje executive opremu.

Edited by rasko78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...