Jump to content
FAS Goran
exkarpisam

Lancia Thesis - saveti pri kupovini

Recommended Posts

E ovu temu sam cekao :) Uz malo kasnjenje i ja da se javim. Mogu da kazem da sam ponosni vlasnik Lancie Thesis 2.4 jtd 110 kw 6 brzina. To je auto u koji sam zaljubljen, ja sam ga platio 9900e s tim da je auto kao casa i da je sigurno u prva tri najbolja thesisa u srbiji!

Auto ima pravu kilometrazu od 75000km i jednog vlasnika pre mene (prof.doktor.iz ns.).

Auto je stvarno biser auto industrije i auto ispred svog vremena! Sta da vam pricam kad imam i tv i frizider i bez kozu koja jos ima najlone pozadi! :) nije da se hvalim ali tako je. MOtor radi kao sat!

Sto se delova itd tice,ima ih i vise nego dovoljno!

Cena velikog servisa za moju Lanciu u AK VOZDOVAC je sa popustom oko 45-46k dinara! Za takav auto to je dzabe! Uzmimo u obzir da je moj cale za plasticnu Opel Astru 1.7 dti u ovlascenom servisu u Cacku (preljini) platio 550e! Dok se ja vozim bolje nego pola grada, a on se vozi u plasticnoj krntiji aaaaa gadi mi se ona plastika kad je vidim i sam znak Opel!

Lancia je definitivno luksuz za male pare i izvanredan auto! Na otvorenom putu ne prelazi 6.5 litara potrosnje! Dok u gradu u zavisnosti od toga kako vozite ide i do 8-9-9.5 litara otprilike! Izvanredno lezi na putu, stabilna je ima mnogo mocan motor (brz za tu tezini od 1800 kg). to je ukratko to...

P.S. Ko god resi da je kupi nece pogresiti jer je to auto koji sad ne bi prodao ni za 15k koliko sam zaljubljen u nju! Ali i nemojte se zavaravati da ima dobrih lancia za 7-8k evra! Jer sam ja sve gledao i trazio i na kraju sam morao da dam 10k da uzmem ono sto trazim! Malu kilometrazu,perfektnu ocuvanost auta i motora! Eto ukratko to....Pozzz MIladin Km

@ Exkarpisam

Ako si resio da kupis taj auto kupi bez razmisljana!

auto je san snova! budimo realni! u tom autu se vozi papa,berlusconi,miskovic i ja B)...

samo se mani ovakvih lancia kao sto je ova gore od 7.500e jer za te pare ne postoji dobra lancia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Miladine... Imam brdo delova za Thesis i imam 8 na odrzavanju. Znam sta crkava i koje su cene novih delova u prodaji. Mislis da bih Kappu menjao za Thesis? Nikad. Raspitaj se koliko je nov far,hauba klrilo, maska(35000),hladnjaci. Novi diskovi su 150e. Nije sve u velikom servisu i redovnom odrzavanju. Postoje i havarijska ostecenja a ona su najskuplja. Akumulator za rucnu je 5000 a nema sta da ga vidis, a gde su klesta rucne koja malo,malo pa problem. Nadam se da neces iskusiti gorku voznju Thesisa i da ce te auto posluziti. Od 8 koje redovno odrzavam dvojica su srecna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miskovic je prvi u srbiji kupio Lanciu Thesis blindiranu, toga se secam kao da je juce bilo jer sam bio na sajmu te godine kada je ona predstavljana kod nas! Sto se tice ovog posta da je lybra bolja itd ok nema problema vozite se u lybru ,ja cu u thesis...

svako prema svojim mogucnostima, ali glupo je uporedjivati babe i zabe sto vi upravo radite, uporedjujete thesis i lybru mislim stvarno nema logike...

Sto se tice toga da su limarijski delovi za thesis skupi, skupi su za svaki auto, ne daj Boze nikom da budu potrebni samo...

Za moj nissan almeru n16 2001 godiste far koji mi je naprso od kamencica (stakleni na almeru) a posle i od pranja leti skroz prso,kostao je 232e!

Ja sam mojom zadovoljan i mislim da su troskovi odrzavanja sasvim pristojnih cena kao za svaki auto. Ali ko ima para da kupi taj auto, imace para i da ga odrzava, registracija i prevod za moju lanciu je oko 70000din..i naredna registracija zdravlje Boze bice 500e za gume moras da odvojis 500 to je znaci 1000e godisnje moras da odvojis za taj auto, ali ne zalim bar se vozis kao gospodin i razlikujes se od drugih, i da da kazem jos ovo da imam bmw530d M paket 2004 godiste, troskovi njegovog odrzavanja su nenormalno skupi za razliku od Lancie!

Sve ima svoju cenu. ;)

Da Vlado,ti su u pravu i pricas relno! Ne može se voziti auto koji je kostao 50-60k nov a da su troskovi odrzavanja kao za Fiat uno...Luksuz ima svoju cenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto napisah negde gore mala kilometraza je glavna za ovaj auto. Po spisku tvojih auta vidi se da imas love i da ih odrzavas. Zato ti se i ne cini skupo. Problem su ljudi koji su skupili 6-7 hiljada za auto, vide Thesis za te pare, zalete se, kupe, cekaju da ustede za veliki servis,urade ga, i onda kad nastane havarija nastane i agonija.

Napisacu jos jedno: ko ima para neka vozi Thesis. Ko nema neka ga gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ste mi pomogli. Ipak nisam toliki buržuj, da bi se mogao razbacivati parama na servise i delove, da jesam ne bi otvarao ovu temu, nego bi kupio na prvi koji naletim. Ako naletim na Thesis sa manjom kilometražom uzet ću ga, jer i ne prelazim veliku kilometražu, godišnje jedno 5000-6000, pa za servis će se skupiti.

Nigde se ne žurim, ako ne tamo do proleća ne nađem kakav dobar Thesis, uzet ću Lybru, jer čitajući ovde na forumu vidim da je dosta zahvalna i ne kvari se toliko, a i servis nije skup.

Thesis mi i dalje ostaje prioritet, tako da ova tema još nije zatvorena i naravno saveti uvek dobro dođu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noramlno, kupovina polovnjaka je lutrija! Ja sam za moju dao 10k, a vidis da ima i za 7k, i moja je 2003 godiste...Covek je napisao da ima 11k da kupi auto, za te pare Thesis je najbolja opcija i moze da se uzme stvarno dobar thesis...

e sad ne znam kako on to radi, ali ja ako nemam jos 30-40k u steku ne bi ni kupio auto od 11k, mislim to je moj stav, jer za taj auto vozio ga ne vozio 1000e godisnje treba najmanje...

Mislim da je glupo kvariti volju coveku koji je resio da kupi taj auto..ja da sam tako slusao druge nikad lanciu ne bih kupio..Sve zavisi kakve si srece sa autima, ja sam imao i kappu 2.0 i 2.4td, imam i lanciu y 1.2 8v i sve su me dobro sluzile bez ulaganja osim redovnog servisa, pa se nadam da ce i thesis da me sluzi, sto zelim svakom ko kupio auto..

Price da je thesis vencanica itd su delimicno u pravu...jer za dalju prodaju moras da nadjes nekog ko je zaljubljenik u Lanciu kao ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@exkarpisam

imash jednog tezisa u emblema opremi sa shiberom preshao je oko nekih 50 000, 2002 godiste je , metalis sivi (srebrni) odlichno izgleda, samo je 2.0t motor (najstartniji) ali ga lik ceni 12 000 evra, kupljen u bg redovno odrzvaan prvi vlasnik.... eto to je jedan od retkih da valja... imash ga na www.polovniautomobili.com :p meni se tezis mnogo svidja :) ima da lik u mom komsiluku 3.0 v6 :) i kaze da ga dobro sluzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam taj Thesis gledao,auto je stvarno perverzija dobar..Bukvalno je nov i nema ni jednu jedinu tackicu....Ja sam imao srece naleteo sam na takav isti primerak samo 2.4jtd i posto vise volim dizele odlucio sam se za dizel koji sam kupio...ako si ljubitelj benzinca i ako oce malo da spusti cenu,to je stvarno thesis kojim mozes da se ponosis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bzirom da se auto vrti dosta po oglasima ja kapiram da 10 000 e u keshu u dzepu zavrshavaju posao.... da mu odnesesh ikazes imam 10 000 e odmah da ti dam... pokazes oces neces.... jer realno nece ga taj prodati jos 3 godine... a ne valja ni da se ne vozi tako dugo auto... isto propada kao da se arci svaki dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vi kako hoćete, al ja ne bih zaobišao onog za 7.500....2.5 kile je bitna razlika, da ga središ ko "devojčicu"...još "petak" 2.4 jtd! za njega 150.000km ko za benzinca 75.000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naicice neki doba,cekaj ja sam cekao godinu dana...ovom od 7.5 k enterijer izgleda malo ofucano a i farovi su mu malo pocrneli...ali dobro za tu cenu to je ok. Ja sam kupovao sa merakom moja je skroz nova isto kao ona od 12k benzinac sto se prodaje..Ne znam kako se postavljaju slike u pm da izbacim par slika od moje da vidite kakva je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde izbaci fotke.... bilo bi lepo oto da uradish imash lepo opis kako se postavljaju fotke crvenim slovima na pocetku foruma sa desne strane.... nikada se nisam provozao u tezisu a bash imam zelju... jesi li ti Miladine u bg ili mitrovici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mitrovici,sutra cu da je slikam lepo sa fotoaparatom i da izbacim. imam neke slike kad je bila prljava i u tel ali nije to to da izbacim sad. a sutra ide na eko pranje i usisavanje i izbacicu slike da vidite kakva je.

http://postimage.org/image/2vlvuo7b8/82602f8d/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exkarpisame, mislim da su ti Martini i gos'n Damjanović najbolje odgovorili. Dobro razmisli šta ti je potreba a šta vizija sebe u nekim kolima? Nego jedan predlog: Lancia kappa kupe sa sličnim ili istim motorom kao kod thesisa ako već voliš velike limuzine. A zbog manje težine ima i bolje performanse i sigurno je slađa za vožnju kad si na vozačkom mestu. Thesis deluje ipak nekako direktorski... da se baškariš na zadnjem sedištu i čitaš "Financial Times" dok ispijaš kafu. Ne kažem da se i meni ne sviđa, kao uostalom i druge egzote iz executive klase (renault vel satis, citroen c6... ), ali svi oni su i zamišljeni da ti neko drugi plaća održavanje (ili firma ili država).

Evo ti jedan ADAC-ov test thesisa:

http://www.sendspace.com/file/btrld3

a i poređenje kape kupe i thesisa sa 2.4 20V motorima:

http://www.sendspace.com/file/v71m4i.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo sam ispao.... :thumbup: da se ne lazemo :).... thesis je sjajan za voznju verujte kad budem doso na neki skup zdravlje Boze vozicete svi dacu vam da probate,mislim ko vec nije i ko ima zelju da proba taj auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je izvanredan auto, da se ne zezamo, ali traži da se o njemu vodi briga neprestana... ne mogu da ga shvatim u beogradskoj gužvi, semaforima, dorćolskim ulicama, tesnim sokacima, parkiranjima, i grebanjima od strane nepažljivih vozača. lepa je kombinacija imati to vozilo za putovanja, a držati neku Muzu ili Ypsilonku, ili Puntišu za do posla, pijace, gradilišta, gde bre sa ovim tenkom medju majstore...u blato i cement...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod nas u gradu je haos..thesis je u garazi,s njom izadjem samo uvece neki put da se provozam,nedeljom kad nema guzve i kad putujem negde dalje...a za svrckanje po gradu imam lanciu y 1.2 8v (placem sto nije 16v) i ona sedi ispred zgrade za svaki dan je tu i odlican je auto za po gradu i za te gradske guzve..thesis je za uzivanje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...