Jump to content
FAS Goran
exkarpisam

Lancia Thesis - saveti pri kupovini

Recommended Posts

Bravo Neso,posebna tema,to mi se svidja,hteo sam i ja to da napravim nego jos ne znam da se snadjem sve ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova lancia thesis iz BiH sa pik.ba stranice je u extra stanju ja sam je licno gledao i cjena je bila oko 8500€ meni se jako svidjela i ja cak razmisljam da je kupim ali mi se zao rastati od mog stila kojeg imam tek godinu

sve u svemu vrh auto neces se pokajati :thumbsup:

sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj primerak :unworthy: ,ovako na fotkama :on2long: ,po ovoj ceni :w00t: sa manuelnim menjacem,dizelka i ovim brdom opreme(sto je kod ove klase vozila i normalno) je stvarno izuzetan :yes za ljubitelja :wub: i nekog ko ima uslove da ga mazi i pazi :yes -savrsen auto :thumbsup:

narocito interesantno izgleda ona digitalna klima za zadnja sedista :geek: i daljinac pored rucne :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj covek iz Com Car je moj poznanik, Milan Peric, on je isao sa mnom za moju Lanciu,culi smo se za ovu kad je uzeo,kaze da je za te pare dobar auto, ima nekih sitnica koje moraju da se srede oko trapa,da ima lose gume i da treba servis da se odradi, ali i sam kaze da je moja daleko bolji primerak sto je i normalno jer je i skuplje placena, ali kad se plati registracija,nove gume,servis izacice opet malo jeftinija od moje, sve u svemu ako neko ima nameru da kupi auto,covek je ozbiljan,(znaci ne kupujete od svakog,nije prevarant,dugo radi sa kolima) i auto je za te pare izvanredan primerak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negde ima neki luft cuje se neko lupkanje tako mi je rekao, ali dobro jebi ga za te pare to je to, 7k za nju 500 za registraciju 500 za gume i 300 za servis i to da se sredi docice na 8.5k.. sad zavisi ko sta voli, ja sam moju platio skuplje ali zato unutra cujem srce kako mi kuca :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost nema sitnica na trapu. Sve osim stabilizatora balans stangle je papreno a u aftermarket-u vrlo tesko za naci.

Znaci za Thesis-a cak ne postoji ni varijanta reparacije delova trapa :unsure:

ili :question:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan dobar savet za sve koji razmisljaju o Thesisu.

Samo prosto i jednostavno nazovite prodavnicu delova i pitajte posto su amortizeri za nju :yes i sve ce vam biti jasnije o daljnjoj kupovini tog automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kupi audija (ne bitno kojeg, svi su isti sa manje ili vise stipse u sebi) i bole te brige

kakav thesis i ostali egzotici :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ne znate vi sta je Thesis, ovaj Martini za'ebava :whistle: po malo a bacio je merak i on na nju samo ceka da mu uleti neka dobra.. :harhar: I da 1500eura kosta amortizer ja bi opet vozio thesis....to je jednostavno LANCIA LJUBAV i to se voli na poseban nacin ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte ovaj oglas i ne znam da licete mi verovati da mi se taj auto sa prve slike nudio pre dva meseca ali ovde su sad neke druge slike enterijera tj. ovaj je sa tamnom kozom dok je onaj bio sa krem i bio je u mnogo lepsem stanju. Izbrisao sam slike jer je tom autu crkla turbina a italijnski prevaranti mi to nisu prijavili nego sam sam nasao na oglasima taj auto gde je to bilo naglaseno. I imao je 170k km a ne ovih 156k km!

Sad vidite sta dozivljavaju ljudi koji odu tamo sami po auto. Stavicu i sliku te Lancie koju sam ja trebao da kupim pa cete da vidite kakvim se prevarama sve bave italijani.

Inace je ,pored toga sto je turbina otisla,nisam kupio jer mi je kolega rekao da ima neke elektricne amortizere koji su skupi ko otrov i da sve i jedna koje dolaze iz uvoza uglavnom imaju neispravne amortizere.

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=197145995

Bio sam brz i nasao slike i evo tog istog auta al sa drugacijim enterijerom!!!

thesis.jpg

thesis_1.jpg

thesis_3.jpg

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam trenutno dva Tesisa u servisu...ko jos uvek nije odustao od kupovine.....neka dodje da vidi...odmah ce ga zelja proci... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moram da primetim da se ovde pise iskljucivo o krsh komadima koji nikada nisu odrzavani kako treba... prema tome ni mercedes slon ne bi bio u boljem stanju da se nije vodilo racuna o njemu... ukoliko uvozite tezisa za sebe iskljucivo svajcarska ili nemacka ( mada je i ona sumnjiva postala od turaka koji rade sve i svasta) u svajcarskoj se prodaju automobili sa garancijama... koje naravno vaze kod njih ali nebitno skroz...na kraju koliko para toliko muzike... ipak se uzimaju polovnjaci... Da imam para kupio bih ga bez razmisljanja..iskljucivo 2.0 turbo zbog registracije i potrosnje...posto kola ne stavljam na plin i sl.. :) :) inace super auto skroz... ubedjen sam da ce svoju punu slavu dostici kada bude proslo jedno 20 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je u svakom slučaju vanserijsko vozilo koje se ne kupuje za "drndanje". Kupuju ga zaljubljenici, spremni da ulože brdo para da bi ga doveli u perfektno stanje (a mislim da je to moguće). Vrlo slično kao sa zaljubljenicima u dobre satove.... Možete kupiti sat od 10.000 din., a možete želeti sat od 1.000.000 din, a naći ga na Ebay-u za 500.000-polovan, naravno. I svi srećni: onaj koji ga je prodao za debele pare i onaj koji je ostvario željeni san...

(pošto pripadam zaljubljenicima u takve i slične naprave, nimalo mi nije neobična i strana sklonost onih koji se raspituju za takva vozila)thumbup.gif

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

80% automobila koji kod nas stizu iz uvoza su krsevi. Mali broj ljudi je koji dovezu auto da iole valja. Govoreci o premijum segmentu svi bi ga hteli imati bez obzira na mraku ali opet ono ODRZAVANJE. Sta smatramo pod tim odrzavanjem? Menjanje fara na 5000km, amortizera koji crkavju svaki dan, plocica, spona ili mozda veliki servis koji je kod vecine auta oko 400e, a radi se na koliko ono 60000km? Pa zar je to mnogo dati na tu Km ako se godisnje prelazi u proseku 15-20000km? Neko mozda i vise prelazi ali taj broj ljudi je mali.

Sta se toliko cesto kvari pa je skupo za promeniti? Izostavicemo slucaj ako se dogodi saobracajna nezgoda pa auto prezivi laksu ili tezu havariju, mi na to ne mozemo uticati ali mozemo pripaziti da se ne dogodi.

Registraciju vozila kao odrzavanje ne bih komentarisao nju bih izostavio u ovom slucaju, pricamo konkretno samo o autu. Da li svaki dan crkava podizac stakla, elektronika, menjas akumulator...

Ako i postoji neki auto sa takvim problemima kao polovnjak koji se pokazao los prilikom eksploatacije onda ga ne vredi komentarisati vec traziti drugi. Ja licno nikada nisam imao problema sa takvom klasom automobila i uskoro, nadam se da cu postati jos jedan ponosni vlasnik Thesisa sa motorom 2.0t.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam o kojim krsevima vi ovde raspravljate moja thesis je skoro u salonskom stanju,ovo ne pricam da bude moja je pa najbolja je,kazem vam iskreno... vuce ko nenormalna trosi 6 litara na otvorenom,utegnuta maksimalno nema ni gumica da lupne,enterijer nov,najloni na pragovima, a kamoli nesto drugo i placena je 10.000eura januara meseca...automobili o kojima vi pricate se kod nas prodaju za 5000-7000....ovo je pravi thesis i ovo je njegova prava cena kao ovaj npr:

t30.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas338725/lancia_thesis_t

a sad evo za primer ova thesis pogledajte je i pogledajte njenu cenu i njeno stanje:

t31.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas1310122/lancia_thesis_24_jtd

Mogu da vam pokazem moju lanciu i da se uverite da je dva puta bolje ocuvana od ove...uostalom eto videli su je u servisu GORAN ZEMUN i video je Martini pa nek vam kazu kako izgleda i u unutra i spolja,posto nisam uspeo da dodjem na zvanicno okupljanje zbog jbnih ispita....Jedan savet ko hoce da kupi thesis morace da je plati najmanje 10k da bi vredela nesto i to da ima ku-cevu srecu da naleti na dobru...jer ja sam trazio thesis godinu dana da bi nasao ono sto se zove i lici na auto a ne neki lom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...