Jump to content
FAS Goran
zoranv

Fiat Stilo - imam li ASR? / imam li ESP?

Recommended Posts

U petak kad sam cistio klapnu gasa opet sam video pomenuto,ima nelepnica pise BOSS ESP ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Stilo poseduje ASR jer se podrazumeva da ima i ESP ?

Ne.

Kolega ti je lepo odgovorio da se ne podrazumeva,sto ne znaci da ti nemas! Znaci ako pise onda verovatno imas. Ja na mom imam i ASR i ESP! Ne mora da znaci ako neko ima ASR da obavezno ima i ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri za pocetak da li ti pri proveri sistema po davanju kontakta sija lampica za ESP na tabli (pisali smo vec).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to ona kao tockic sa proklizavanjem ne sija !

 

Mozd crkla diodica :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za ESP je u formi trougla sa znakom uzvika u sebi i kruznom strelicom oko njega. Pogledaj uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam tu lampicu ali zar ona nije i za ASR ?

Posto ASR imam kao i prekidac za gasenje istog,i naravo kad nabodem gas kad slajfuje svetluca trouglic ja sam kontao da je ona samo za asr !


Definitivno izgleda da se meni ne pali lapmica za asr na tabli (ako je to ona tocak sa kamencicima) ali asr radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sanm iscitao  uputstvo definitivno imam eps i asr :smoke:

 

A ona lampica na tabli kao tocak sa kamencicima koji prse :laughing:  se pali kad ASR nije u funkicji tako pise u uputstvu,a inace je ista lapmica i za eps i asr onaj trouglic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas eps? Elektro privredu Srbije, pa ti si onda pun kao brod :p

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASR je sastavni deo ESP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas eps? Elektro privredu Srbije, pa ti si onda pun kao brod :p

 

To ti kazem burzuj sam  :)

 

ASR je sastavni deo ESP.

 

Uvek ili ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako sam koči kako bi stabilizovao vozilo zašto ne bi isto radio i kod proklizavanja točkova ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laughing:, toliko si zbunjen da si se vratio na prvobitno pitanje - prethodna strana ;) .

Ako Stilo poseduje ASR jer se podrazumeva da ima i ESP ?

 

Ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su neki procitali gore moj problem, imam ASR radi kako mu je i posao da radi samo ni majstor ne zna sto na instrument tabli ne palkaju lampice, ali ASR radi sto je najbitnije ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj dan kad sam ugradjivao tempomat video sam na abs pumpli ilio sta je vec da pise ESP

 

Znaci zakljucak svaki stilo koji ima ASR ima i ESP ?

 

hahah sto bi mi kolega rekao "Prso si i ti" hahaah

 

Ok skontao sam ako Stiklo ima ESP ima i ASR a obrnuto se desava da ima ili da nema !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem za par dana Fiat Stilo 1.9 JTD Multijet 88 kw sa 8 ventila. Auto je iz Italije , mislim da je Brazilskog porekla proizveden 2007, pa me zanima,,,dali u tom modelu obzirom na godinu pr. i to sve, ima ESP...I ima li on uopšte dugme za disable mod, i ako je po automatizmu uključen čim se startuje motor, dali je pod obavezno da se zasvetli njegov trougao sa kružnom strelicom oko njega. Prodavac me je uveravao da ima ESP i to taj automatski i nema on sumnje u to uopšte.

zaboravih napomenuti da je karoserija multi vagon...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dugme za ASR samo (ukoliko ima ASR uopste). Na ESP ne mozes da utices.

 

Mozes da proveris sta ima od opreme preko broja sasije na EPER-u.

 

Zbog cega ti je ESP toliko bitan? Ja nisam imao ESP u tri automobila, sam imam u trenutnom celu abecedu (ASR, XDS, ESP, ABS,..) i apsolutno ne primecujem nikakvu razliku.

Jos nisam video po ovim kijametima lampicu nijednog od njih da treperi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ume ESP da pomogne, pardon ume da se oseti. Ne mogu bas da ocenim sta bi bilo da se nije upalio, ali meni ume da se pali po krivinama i tada bas osetim kako umiri auto. 

Vozio sam pre i Yuga i kod njega mozes dozirano da zanosis zadnji kraj na pustanje gasa u krivini, na Stilu karavanu takodje moze, mada sam se sa njim i okrenuo jednom pun krug po snegu (sumnjam da bi esp pomogao). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da mogu da biram nikada vise ne bi uzeo auto bez asr, esp, abs-a, kad otvoris haubu na centrali abs-a ima nalepnica na kojoj pise esp ako ga ima, vidi se dijagnostikom, i skines klemu i vratis kad das kontakt napise asr i esp disable dok ne pomeris volan onda napise da je konektovan i asr i esp, ako ga nema napisace samo za asr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, igor0511 said:

Jos nisam video po ovim kijametima lampicu nijednog od njih da treperi.

 

Pa kako onda vozis tu arlaudzu :) ? Nista lepse od zezanja po snegu, taman i testiras sve sisteme bez posledica. A jos je bolje kada, zavisno od modela, mogu da se iskljuce na dugme za potpunu zabavu (podrazumevam na nekom bezbednom mestu).

ESP (ako postoji) objedinjuje funkcionalnosti ASR i ABS. Da li postoji na autu, laicki se najlakse proverava paljenjem ESP lampice na tabli pri cekiranju sistema ili na samoj centrali.

 

Na Stilu se na ESP ne moze uticati, jedino se opciono moze ugasiti kontrola proklizavanja (ASR).

Kako ste dosli do zakljucka da je Stilo brazilskog porekla :) ?

Korisna tema: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi se sviđa to što niste osuli paljbu po mom neznanju...

Evo kako se desi...ubacim ključ i postavim ga na MAR poziciju i TADA ne upali na tabli lampicu od ESP.

I dodatno pitanja, može li se Esp dodatno aktivirati kroz ECU ili na neki drugi način dati mu enable...možda kroz Bord..?

 

2 hours ago, Ivan said:

 

Kako ste dosli do zakljucka da je Stilo brazilskog porekla :) ?

 

Brazilski pogon je proizvodio Stilo Vagon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ili ima ili nema ESP, nema nikakvog naknadnog ukljucivanja preko dugmica, menija i sl...

Ako ne pali kontrolnu lampicu pri davanju kontakta (koja se pali jedino pri cekiranju ili aktiviranju sistema), rekao bih da nema ESP.

Ako mozes, proveri i ovo malo "komplikovanije" iznad sto su ti drugari rekli. A vizuelno bi na centrali trebalo da vidis ovako nesto:

 

0265225089.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Pa kako onda vozis tu arlaudzu :) ?

 

 

Znas vec kakav sam ja trkac :D

A i po snegu vozim maksimalno pazljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...