Jump to content
FAS Goran
zoranv

Fiat Stilo - imam li ASR? / imam li ESP?

Recommended Posts

Eto i ja da pitam za ASR, auto je 2002 godiste, ima skoro ful opremu, danas dobacio jos tempomat. ASR  dugme ima, kad sam bio na dijagnostici rekose mi da nemam ASR ali ponekad mi izbacuje ASR/ESP failure e  sad da liimam ASR ili ne? Kada dam kontakt ne upali onaj indikator ali zasto onda izbacuje ASR failure???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ukoliko imas dugme, imas i asr :) jer dugme sluzi da bi ga deaktivirao...a ako ti izbacuje greske verovatno da postoji neki problem, jesi probao sa dijagnostikom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio kod nekog majstora da mi ukljuci lampicu preko dijagnostike na kontrolnoj tabli, kaze da nemam ASR i da ga ne moze ukljuciti. Mada ima tamo nesto na dijagnostici TSC (valjda je tako pisalo), ASR, ESP i ABS ako se ne varam i ukljucio samo ESP i nije nista vise palilo na kontrolnoj tabli ni ESP ni ASR ni ABS...

 

Imam kuci dijagnostiku pa cu morati sam da ceprkam, iskljucio mi i zmigavce prilikom zakljucavanja   :wallbash:  pa ne znam da li su dovoljno vrata zakljucana ma da pop****s. A cinilo mi ze da se razume covek kad mi je ukljucio tempomat... 

 

Nine kao sto kazes ima dugme, povremeno mi izbaci gresku ASE/ESP failure pa valjda bi trebao imati, majstor kaze nema... Nije mi ni tokliko o glavu da to tamo sija ta lampica samo da znam da liima ili nema, mada ako ima ako moze nek i to sija... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ASR  dugme ima...

 

I, šta se dogodi kada pritisneš dugme? Pali li se lampica na tabli?

Examiner (Fiatova fabrička dijagnostika) služi za takve stvari, ne može ELM (ili šta već) da vidi sve. Još nikada nisam čuo da je neko morao da aktivira ASR preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je to sve nakako naopako... Dakle kada pritisnem dugme ASR, na onom displeju ispise ASR OFF, i dole svetli na onom dugmetu ali ona lampica na kontrolnoj tabli nista...

Takodjer dam kontakt, sve proverava ona lampica kod ASR dugmeta svetli (na kontrolnoj tabli nista) kad proveri sve lepo ugasi. Kada izbaci ASR/ESP failure izbaci mi samo onaj zaokruzeni trokutic za ESP, onaj ASR ne svetli na kon. tabli, samo na dugmetu ASR gde se iskljucuje svetli ona zuta lampica. Kada smo proveravali kod majstora da lirade sve lapice na kont. tabli,  radila je i ASR lapica, mislio da je pregorala ili izvadjena al tamo su one male diodne ali kakve vec. Evo da lise moze iskljuciti konkretno odredjena lampica na kontrolnoj tabli npr. airbag ili grejaci ili ne znam ni sam???  Tempomat sam video da moze...  Motor sam video da gusi kada proklizavaju oba tocka... Ali me sad interesuje zasto nece da svetli ona lampica???  :rant:  :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i meni je to sve nakako naopako... Dakle kada pritisnem dugme ASR, na onom displeju ispise ASR OFF, i dole svetli na onom dugmetu ali ona lampica na kontrolnoj tabli nista...

 

Nije ti nista naopako, ASR kada je iskljucen napise to na tabli i tek tada svetli lampica da bi znao da je iskljucen da ne zaboravis, znaci sve to funkcionise kako treba, i imas 100% ASR, probaj da potpisujes u mestu, pa ces onda osetiti kako seckaju tockovi a i u tom trenutku ce poceti da ti treperi lampica na tabli, samo moras malo muski da ga potpises da bi stigao i da osetis i da vidis lampicu, ako ti zao guma, sacekaj da padne sneg pa ces videti. I mislim isto kao i Nesa da se ASR ne aktivira preko dijagnostike, to su sigurnosne stvari pa one uvek funkcionisu, a ne kao tempomat, CN+, multi volan, to je sve oprema i dodatno se dodaje tako da je treba prijaviti bodiu, a ovo su stvari koje fabricki idu u auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala puno Kuvalja... Nisam bio siguran da liima ili nema ASR... Ali kazes, kada ga iskljucis ASR tek onda sija lampica na kontrolnoj tabli ali meni ne svetli, niti kada dam kontakt niti kada izbaci gresku ASR/ESP Failure ni kada slajfaju toskovi, kada slajfaju tockovi onda blica samo ESP onaj trokutic sa krugom. Mada kolko sam skontao kada se da kontakt i kada upali onu lampicu za ESP ali ne pali lampicu za ASR a kada nema auto ESP pali samo ASR (ako ima i to). To me zbunilo...

 

Evo ovaj auto ima i ASR i ESP i kada da kontak upali mu samo ESP lampicu....     :o  Ovako i meni isto izbacuje, znaci ESP lapicu upali ked je u gresci a ASR zaboravi..

http://www.youtube.com/watch?v=F_wOdsD6qJ4

 

E ovde ima samo ASR....     <_<  N e pali ESP

http://www.youtube.com/watch?v=eh5RvTlI3ow

 

Ja se izvinjavam ovo nisam znao to me zbunilo.   Nisam znao...   :dizzy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhhh, malo i mene zbunjujes, kako sta tacno svetli na tabli prilikoim davanja kontakta nisam siguran, a za lampicu sam mislio da svetli ona na dugmetu a na tabli samo ispise ASR disconnected

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, tacno tako... I meni samo svetli lampica kod dugmeta i na tabli ispise ASR disconnected... Ali sam mislio da treba i na instumet tabi da izbaci onaj tocak sto slajfa sa kamenjem ja to zovem puz (tako izgleda iz daljine kad se gleda, jeb** li ga)... Zato je mene ovo sve zbunilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je kod tebe u redu :) trebalo bi da ti je ista lampica za esp i asr tj ona lampica zuta ispod abs-a kad das kontakt trougao u kruzicu, to bi trebalo da ti reperi dok auto krene da proklizava a asr aktiviran, kad ga iskljucis na dugme onda je iskljucen i lampica nece da signalizira nikakvo proklizavanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok hvala... Znaci ista je lampica i za ASR i ESP... ASR lampica nepostoji ako je ugradjen ESP, to je sve u jednom (osim na dugmetu kod menjaca)... Zato vidim da ima i ona ASR lampica a kod mene nema pa se preplasio... hvala...  :sorcerer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, ja imam prekidac dole pored City i pise ASR stisnem i sija lampica na prekidacu ali i kad palim auto i kad ukljucim ne sija mi od asr i esp lampica na instrument tabli ;S 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam prekidac dole pored City i pise ASR stisnem i sija lampica na prekidacu...

 

Sija li tada i lampica na instrument tabli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako ljudi, ja imam prekidac dole pored City i pise ASR stisnem i sija lampica na prekidacu ali i kad palim auto i kad ukljucim ne sija mi od asr i esp lampica na instrument tabli ;S 

Kada stisnes na samom prekidacu i treba da sija,ponovnim pritiskom ispisace ti asr disconected na delu instrument table gde je sat!

Kada ugasis i upalis kola asr se automatski aktivira pa ako hoces da ga deaktiviras moras ponovo da pritisnes dugme,znaci  jednom kada ga deaktiviras tako ostaje do ponovnog oduzimanja i davanja kontakta! Na samoj instrument tabli lampica za asr sijace iskljucivo kada:

1. dodje do proklizavanja tockova

2.kvara na sistemu asr/esp uz ispisivanje upozorenja u delu gde je sat/predjena kilometraza

 

U ovo ne ubrajam momenat davanja kontakta jer tada na trenutak zasvetli i startovanjem motora se gubi.

 

Ovako je na modelima s kraja 2003 godine,ne znam za ranije modele.

Drugar vozi 1.8  2001 pa mogu da proverim

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj drug, i kad proklizavaju tockovi ne pali nista, a fiat jeste 2003 godiste, znaci meni dole na prekidacu lampica radi ali na instrument tabli nista ne sija :(

Edited by Cojara

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada upalis kola i pritisnes dugme dole na prekidacu  da li ispise na tabli asr disconnected?

Edited by vladac81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista meni ne ispisuje na instrument tabli samo dole sija dugme na prekidacu  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koji djavo su ga izbacili nemoguce ja samo da imam dugme, to se vjerovatno nesto zezno asr :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako mu je svojevremeno crkla centrala  abs-a pa su ubacili drugu bez asr-a!Koliko se secam abs i asr idu preko iste centrale kocenja.

Drugo logicno objasnjenje nemam jer sigurno niko nije ubacivao tek tako dugme pa jos vukao struju na njega da sija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam onda zasto bi stavljali prekidac i da prekidac radi a gore na tabli da ne radi, oticu kod majstora da pogleda to  :D 
hvala vam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj dan kad sam ugradjivao tempomat video sam na abs pumpli ilio sta je vec da pise ESP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...