Jump to content
FAS Goran
zoranv

Fiat Stilo - imam li ASR? / imam li ESP?

Recommended Posts

Cao drustvo.Moze li neko da mi kaze nesto u vezi ASR-a.Moj stilo nema prekidac za ASR pored prekidaca za CITY ,da li to znaci da on uopste i nema ugradjen ASR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To dugme služi da po potrebi ugasiš ASR i kasnije ga upališ.

Veće su šanse da nemaš ASR jer nema dugmeta, ali...ipak proveri. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa trebalo bi da ima,do 2004 su bili bogatiji sa opremom a kasnije su davali manje opreme jer je cena morala da ide na nize zbog slabije prodaje.Moj je 2002 i ima najnizi paket opreme - aktiv i za divno cudo ima ASR ( uvezen iz ITA) .Mozda ima veze i za koje je trziste auto. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce dam kontakt ,upali se lampica za ABS a za ASR ne .Verovatno da nemam to na autu a mozda si u pravu,mozda ima veze za koje je trziste radjen auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To možeš najbolje proveriti sada kada je sneg. Kreni uzbrdo negde gde ima snega, i daj gas, ako točkovi seckaju, to znači da sprečava proklizavanje i ima ASR, a ako ne onda doviđenja sa tim da li imaš ili nemaš ASR. Znači ASR nije samo "još jedna lampica" već ima svoju funkciju, a to je sprečavanje proklizavanja točkova u brzini. Slično kao ABS samo obrnutim redosledom. Takođe, trebalo bi da ASR kada je u funkciji limitira motor tako da ne možeš da "šlajfuješ".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nemaš ASR.

Inače, nema potrebe postojanje ASR sistema proveravati tako što siluješ auto da vidiš da li će točkovi da proklizaju ili ne.

Isto kao što postajanje ABS-a ne proveravamo tako što zaletimo auto do 100 Km/h, pa full na kočnicu da vidimo hoće li blokirati točkovi.

Još samo fali da neko kaže da se postojanje ESP-a utvrđuje tako što namerno probaš da prevrneš auto, pa ako uspeš...jbg-a, nemaš ESP. :D

Dakle, zaboravite takve načine provere bilo čega, već fino, gospodski...daš kontakt, gledaš lampice i to je dovoljno.

Sve što imaš tada mora biti pod naponom i ako ne sijaju lampica za ASR, ili ABS, ili ESP, to nije ni ugrađeno u konkretan automobil. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nemaš ASR.

Inače, nema potrebe postojanje ASR sistema proveravati tako što siluješ auto da vidiš da li će točkovi da proklizaju ili ne.

Isto kao što postajanje ABS-a ne proveravamo tako što zaletimo auto do 100 Km/h, pa full na kočnicu da vidimo hoće li blokirati točkovi.

Još samo fali da neko kaže da se postojanje ESP-a utvrđuje tako što namerno probaš da prevrneš auto, pa ako uspeš...jbg-a, nemaš ESP. :D

Dakle, zaboravite takve načine provere bilo čega, već fino, gospodski...daš kontakt, gledaš lampice i to je dovoljno.

Sve što imaš tada mora biti pod naponom i ako ne sijaju lampica za ASR, ili ABS, ili ESP, to nije ni ugrađeno u konkretan automobil. :thumbup:

Potpuno si upravu a i lepo sam se nasmejao za proveru ESP-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da znam da li uopste ja imam na stilu ASR,to bi trebalo da bude pored dugmeta city,ali ja pored toga imam samo dve crne plastike koje samo lice na dugme, ali nista ne pise na njima :question:

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nemaš ASR, mlađi stilići posle 2003. su bili uglavnom bez ASR-a i ESP-a. Pogledah na tabli šta ti svetli kad daš kontakt to imaš ali ako nema dugmeta za gašenje ASR-a tu pored City-ja onda ga nemaš sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas bezveze... :crybaby:

pa nista onda 4 dobre zimske gume i to je to , trece nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Briga te možeš da potpisuješ :thumbup:

Ja sam sad nedavno imao situaciju da sam morao da ugasim ASR da bi mogao da krenem na uzbrdici. Do duše bilo nas je 7 u autu i dobra uzbrdica plus kiša pljušti a asfalt neki gladak ko staklo. Bio sam primoran da stanem, kad je trebalo da ponovo krenem sa ASR-om nema šanse. Dignem ručnu nagazim gas i puštaj kvačilo lagano-brzo kako god neće. Samo obori obrtaje polako i gotovo oće da se ugasi. Ja ugasim ASR pa kad zagrebem :harhar: ... ode ko besan.

To je stvar koja ti na autu zatreba par puta u toku godine ako bude i toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodna je na nekim kolima kod kojih je gas jako tvrd i neodmeren (vw koncern recimo) po snegu kad se pretice i slicno, ali na Stildzi nije neki problem bez ASR - barem meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doblo 2002 jtd pretpostavljam da nema asr posto nigde nema ni dugmeta ni lampice pa me zanima na koju foru izlazi na uzbrdici bez gasa, tj ne moze da se ugasi :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja da se nadovezem na temu, kod mene je situacija sledeca, auto ima prekidac za asr, kad se da kontakt ne svetli lampica za asr, svetli ona malo ispod nje kao trouglic u kruzicu, e sad u prakticnoj upotrebi sam primetio da asr funkcionise tj ne da tockovima da klizaju, ali treperi upravo ova lampica trouglic u kruzicu?wtf? :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...