Jump to content
Goran
Sign in to follow this  
copkerovic

Punto Cabrio

Recommended Posts

Zdravo forumasi,

Evo i ja da se pohvalim sa prelepim Punticem kabrio.

Ljubav izmedju nas traje godinama, a vezu smo zapoceli tek pre neki dan.

Nisam stigao da ga slikam licno, ali evo nekoliko oglasnih cisto da zagolica mastu : )))

Ukoliko ima jos koga sa istim modelom zamolio bih da me kontaktira da razmenimo utiske.

Uzivajte...

punto_cabrio.jpg punto_cabrio2.jpg

punto_cabrio3.jpg punto_cabrio4.jpg

punto_cabrio5.jpg punto_cabrio6.jpg

punto_cabrio7.jpg punto_cabrio9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copkerovicu, baš ti je lep punto... čestitke! Gledao sam ga skoro u oglasima i zaključio da je ta kombinacija sive metalik i crne kapuljače (takođe crne su i gume, lajsne) možda i najelegantnija.

A stalno nešto zagledam kabriolete ove zime... hm, da nije ove SEKE, ko zna šta bi bilo. I uvek krenem od barkete, pa onda kažem ma saab (900, 93) što da ne, onda opet malo olabavim sa pežoom 306 (isto “italijan” by Pininfarina) da bih aterirao baš na punto pa i yugo kao racionalne izbore.

Ipak, za razliku od yuga u puntu imaš i sva standardna moderna rešenja (servo, ABS, jastuke...). Jedino me nervira taj pleksi zadnji prozor. Pa čak i yugo tu ima staklo i to sa grejačima.

Uživaj u laganoj opuštenoj vožnji, u otvorenim vizurama na sve strane (a što bi uopšte jurcao sa spuštenim krovom) i to sam sa svojom dragom (devojkom/ženom). Pazari joj jedino elegantni šešir/maramu... izaberite neki lep ruralni put (vidi temu “Put za uživanje u vožnji u Srbiji” i ko će vam biti ravan... :animier: Samo pazi, da draga ne bi završila kao Isidora Dankan, šal ili marama moraju biti kratki.... da se ne vijore više od pola metra iza njenog vrata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike su iz Sapca, jer je tamo auto verovatno kupljen. Poznajem decka koji mu je prodao. Uvek slika auta na istom mestu. Dobar je puntisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bole, pa i ti ovog leta da osvanes u cabriu. :)

Super je sto se jos vise primis kada sednes u njega jer je sve kao novo. Za sada sam odusevljen, a videcemo kako ce se pokazati.

NIje zadnje staklo plexi vec nesto nalik tvrdom naljonu pa se ne grebe, tako da nece da pozuti i sl...

@Martini, znas li nesto vise o autu ili samo poznajes coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bole, pa i ti ovog leta da osvanes u cabriu...

Teško će to biti... sudeći po tome kako je krenula ova fiskalna godina, ali svejedno... nadam se da ću bar biti "prvi bezec" kad se na leto zaputiš ka Fruškoj gori i Štrandu sa spuštenom kapuljačom... da se i ja malo provozam, bar na zadnjem sedištu. :w00t: Od kabrioleta sam do sada vozio (probao, kao hteo da pazarim) samo fiat spider. Ali bio je toliko modifikovan da je više ličio na ladu nego na original.

E, da... zaboravih, koji je motor u tvom puntu, 1.2 16V ili neki drugi? U svakom slučaju kačim ovde jedan ADAC test a imaš i temu sa hrvatskog sajta: "Punto cabrio za početnike"

http://www.sendspace.com/file/hq6af2

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Puntu je 1.2 60ks ali prilicno je zivahan i na malim obrtajima. Jako tih, jedva da cujes da radi.

Sto se tice ovog autica jos pre 13 godina drugar je vozio isti samo zute boje 1.6 sa elektricnim krovom kada je bio samo 1 u Srbiji, i sve mi je vec poznato, zato sam ga sada i uzeo kao 3ci auto, samo za letnje zezanje :)

Tada je leptir staklo iza vozaca kostalo 700dem da ne pricam o drugim delovima, a sada za soma dinara sta pozelis.

Cim otopli eto me u NS na strandu da vidis igracku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je puntic sa srecom da ga vozis :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

A felnice su 14" Sporting ili 15" HGT?

Edited by Dusm4n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je puntic sa srecom da ga vozis :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

A felnice su 14" Sporting ili 15" HGT?

THxxx, 14" Sporting a i meni se cinilo da su 15, mali auto pa felne deluju vece :) zamisli kada stavim 16 ili 17 ako stanu za leto :)

Edited by copkerovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ova zadnjica i veliki točkovi tipa "otpadaju mi bubrezi"... Mislim, ja to ne volim :sleeping: ali vidim da se većina loži na to...

Ipak, moram priznati da lepo izgleda.

71991060.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Puntu je 1.2 60ks ali prilicno je zivahan i na malim obrtajima. Jako tih, jedva da cujes da radi.

Sto se tice ovog autica jos pre 13 godina drugar je vozio isti samo zute boje 1.6 sa elektricnim krovom kada je bio samo 1 u Srbiji, i sve mi je vec poznato, zato sam ga sada i uzeo kao 3ci auto, samo za letnje zezanje :)

Tada je leptir staklo iza vozaca kostalo 700dem da ne pricam o drugim delovima, a sada za soma dinara sta pozelis.

Cim otopli eto me u NS na strandu da vidis igracku ;)

:-) Kad sam vec prozvan :-), a znas kako se najezim od uzbudjenja na italijanske automobile, evo jedne slike iz lepih 90-tih u secanje.

Jedva cekam da probamo sivog zmaja i pojacam emocije ka jedinstvenom Bertone kabrioletu

puntocabrio3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

svojevremeno je bio i jedan lepi primerak na banjici blizu vojne akademije

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martini, znas li nesto vise o autu ili samo poznajes coveka.

Znam coveka dobro,ali nisam znao da ga ima. On i ja saradjujemo po pitanju delova za Lanciu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thx, i spoljni i unutrasnji stiker sam sam pravio na kompu pa posle nosio u par radnji da vidim hoce li da mi zaliju smolom :)))

Svi rade samo velike serije tako da je jako tesko naci ko ce da uradi. Izaslo me 500 din ail sam dobio jos jednu koja nije uspela u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...