Jump to content
FAS Goran
dulegti

Fiat Marea/Bravo 1.9 JTD / TD - trese pri ubrzanju/kretanju/točkovi zadrhte prilikom kretanja

Recommended Posts

znam da nije vezano za temu, ali eno ga bravo u oglasima, prodaje se

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bogi824 said:

Rekl ste sve ali i ništa. :)

U AP Sportu Valeo set kvačila je originalan ili nije?

I može li neko da baci link ka setu kvačila Valeo sa AP Sporta za Fiat Brava 1.9 JTD. 

Hvala. 

Originalan set kvacila mozes da kupis u ovlascenom Fiat servisu,a Valeo set u Ap sportu,Kit komercu i ostalim radnjama su zamenski setovi kvacila,slikao sam ti kutiju na njoj imas Valeo broj taj ti set odgovaraWP_20160503_11_54_26_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam set kvačila, Valeo, pakovanje je isto kao na slici iz par postova iznad, kupljen u Euro Autu u Kraljevu, ali šta se dešava.

U početku, ma drugi auto, pedala kvačila daleko mekša, nije bilo vibracija prilikom kretanja u prvoj... ali, posle dve - dve i po hiljade kilometara pojavili su se stari simptomi u nešto blažem obliku, vremenom pedala postaje tvrđa (nije ona meni ne znam koliko tvrda, posle Reno Senika ovo je veliko olakšanje), a vibracije prikikom polaska u prvoj iz dana u dan su sve veće. Sada sam prošao, od zamene seta kvačila, negde oko osam hiljada kilometara, i stanje je aman kao sa starim setom kvačila.

Majstor mi je nagovestio da donji nosač motora nije u najboljem stanju i da ću uskoro trebati da ga menjam, a ni gornji držač motora nije u boljem stanju.

Ok, ako je uzrok držač motora, zašto je onda pedala kvačila postala tvrđa.

 

Šta bi po Vama mogao da bude uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto niko nije odgovorio, a ja sam u međuvremenu doznao šta je u pitanju, reko da podelim to saznanje sa Vama.

 

U pitanju je korpa.

Korpa, i ceo set kvačila, dakle lamela i druk, su novi, kupljeni su u Euro Autu u Kraljevu, marke Valeo, isti takav (ako ne veruje, mogu da uslikam ambalažu, Valeo proizveden u Turskoj) se prodaje u AP Sportingu. Znači set kvačila Valeo, rađen u Turskoj, i korpa je izdržala svega negde oko 2.500 hiljade kilometara po ugradnji, što je neviđena sramota. Da imam vremena da se bakćem, obratio bih se agenciji za zaštitu potrošača. Mene auto bukvalno hrani, i ovako nešto ne bi smelo da se dešava.

Valeo, barem ovaj što se prodaje u AP Sportu, ne bih kupio čak i da mi ga daju potpuno gratis. Dakle totalno loša roba.

 

Bio sam u Beogradu (inače sam iz Kraljeva) u servisu "ZN SKVER" na Čukarici, i ljudi mi lepo sve pogledali (neko od majstora u Kraljevu je na prvu onako rekao da je u pitanju plivajući zamajac, što nema blage veze) i ustanovili da je u pitanju korpa. Pošto sam insistirao da sam set kvačila zamenio i da od tada nema još pređenih 10.000 hiljada km, pitali su me koju marku sam ugradio, kad su čuli Valeo, sve im je bilo jasno.

I pitam ih šta mi je činiti. Kažu da uzmem Luk ili Sashs, ili pak da uradim reparaciju korpe i lamele (majstor aman na dnevnom nivou zameni po jedan set kvačila, baš tog repariranog i do sada nije imao reklamacije). Pošto imam staru korpu i lamelu, to ću i uraditi, dakle reparirati ih, jel ovo podrhtavanje prilikom kretanja vozila u prvoj vremenom može stvarno i znatno da ošteti plivajući zamajac.

 

Još par reči o AP Sportu. Jako neprofesionalno od njih je sledeće. Pošto je reč o 1.9 JTD motoru, menjao sam grejače koji nisu radili (baš ni jedan), i lepo zovem AP Sport na Čukarici, ono više ne rade, pa onda pozovem AP Sport u Vojvode Stepe, kažu imamo samo dva Bošova, cena 910 dinara. Okrenem AP Sport na Bežaniji i Zemunu, ni tamo nemaju sva četiri Bošova grejača motora, već jedan, ali cena nije ni približno ista, već nešto preko 1200 dinara. Kako to da cene istog proizvoda nisu iste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao pre 60k km set kvačila, stavio Sachs i nikakvih problema. Usput uradio i remap, za sada sve ok. Tada Sachs koštao oko 15k, a valeo 10k din.

Ne bih se ja zezao s tim, uzeo bih novo, Sachs ili Luk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam našao, ovde u Kraljevu na jednom mestu Luk koji je negde oko 18 hiljada dinara, čak ni to nije ni malo skupo, jer ja set kvačila menjam otprilike jednom godišnje (na pređenih 60 - 70 hiljada). Postoji mogućnost da ću uzeti novi set Sachs, a ovaj Valeo, kao što pomenuh, ni da mi ga poklone ne bih ga uradio.

Sreća u nesreći je to što mi zamena seta kvačila nije mnogo (majstor i ja smo drugovi) i ono iznosi svega 30 €, i traje nekih 6 sati.

 

@Andreja.micovic, gde si kupio set kvačila Sachs?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina, u Borči, mislim da se prodavnica zove Auto delovi Aleksić, znam da se momak zove Stefan. To sam preko druga išao pošto sam uzimao delove i za veliki servis pa je bio neki dogovor za plaćanje. 

Ja sam mu sastavio spisak šta i kako hoću, kog proizvođača, on je nabavio. Tako da mislim da inače ima Sachs da se kupi bilo gde samo pitanje koliko hoće da se viđaju prodavci

 

a evo sad nađoh http://setkvacila.rs?page_id=2

 

sad svi šalju bilo gde tako da nije problem naći. jedini problem je ostvariti svoja prava kao potrošač 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne favorizujem ni jedan brend koji proizvodi setove kvacila,ali i dalje dajem prednost onima ciji je set kvacila u prvoj ugradnji.Ako set kvacila nije kopija nekog brenda i ako se proizvodi u fabrici tog brenda gde god se ona nalazila (Turska i sl.) onda ne bi trebalo da bude problema na tako maloj kilometrazi.Jedan od bitnih faktora pri zameni kvacila je i majstor koji svojom nepaznjom moze da osteti novi set kvacila i tako da mu u startu smanji vek trajanja.Mnogi nemaju alat za centriranje lamele nego rade odokativno,a onda kad vracaju menjac nazad navlace ga srafovima jer nece da "naidje" i time ostecuju srce lamele ili nutove spojnicke osovine.Takodje ako nije menjan plivajuci zamajac pri zameni seta kvacila,prvih par hiljada dolazi do ne bas idealnog naleganja izmedju lamele i zamajca,dok sto bi majstori rekli ne legne pa i to moze izazvati podrhtavanje pri kretanju.Moj je slucaj bas takav,jer nisam menjao zamajac,koji je bio ok ali mi je nakon zamene seta vrlo malo podrhtavao,uglavnom kad sam kretao sa manjim gasom,a sad nakon predjenih par hiljada ne trese uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/6/2011 at 10:25 PM, petar91 said:

imao sam slicne probleme dok sam radio citroena c5x7 nije isto sto i fiat isto tako je tresao pri ubrzanju i na brzinama vecim od 120. zamijenili smo skoro sve od guma,felni,dziza mizda a u stvari problem je bio u DUGIM SPONAMA i ako u trapu nije bilo lufta

imam 1.9 mtj 120 ks.  svi nosaci novi . zamajac preso 30000 km nov stavljen. i trese mi kad ga gasim. kad palim kao benzinac nista. zna li iko sta bi moglo da bude

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad polazim mareom oseti se jsks vibracija. Drkće po malo. Kao 3om da krecem. Ne svaki put ali nije dosada bilo tako. Predpostsvljam kvačilo dotrajalo. Menjano pre 90 hiljada. Gradska vožnja 90%.

Ako jeste za zamenu koliko još mogu ovako koji je trošak. Nežuri mi se jer u roku mesec dana imam fegistraciju mali i veliki servis i nrdeljno gašenje lampice za rezervu goriva 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sledeće: ubaci u treći stepen prenosa i polako puštaj kvačilo. 
Ako se motor guši ili gasi - lamela je ok i izdržaće sigurno 10-20000 km.

Ako se motor ne guši, nema gašenja, jednostavno ne reaguje na puštanje kvačila - lamela klizi i planiraj zamenu u narednih par hiljada. 

 

Vibracije prilikom kretanja se javljaju i zbog dotrajalog nosača motora - koji se nalazi sa donje i zadnje strane, u visini spoja menjača i motora. 

 

Ja sam menjao taj nosač, uzeo polovan i koštao me oko 10e (pre 2-3 godine) i vrlo lako možeš sam da zameniš isti.

 

Set kvačila ti je oko 10-15000 dinara za Mareu JTD, a remont ti košta između 5000 rsd (remont korpe i lamele) do 10000 (ako je auto čipovan, pa se "radi" deblja lamela i ojačana korpa). Ruke za zamenu seta su od 30 do 50 e. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Martin sve lepo odgovorio.

 

Dodao bih još za set kvačila da je 10000 din Valeo, što majstori vole da kažu prva ugradnja. Njega bih izbegavao.

Sachs i Luk su oko 14-15000 din, bolji su od Valea

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam 1.9 mtj 120 ks.  svi nosaci novi . zamajac preso 30000 km nov stavljen. i trese mi kad ga gasim. kad palim kao benzinac nista. zna li iko sta bi moglo da bude
 

Jtd a misli i mjtd imaju jedan solenoid koji zatvara klapnu na usisu da spreci te vibracije prilikom gasenja ona ustvari zatvara usis i sprecava dotok vazduha u ususnu granu i na taj sprečava deo vibracija mozda ti je tu problem ili u vakum cevcici koja ide u njega za jtd znam sigurno ali jtdm ne garantuje tačnost

Послато са HUAWEI SCL-L01 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Fiat Barvo 1.9 JTD 2001 godiste remontovao sam plivajuci zamajac,promenio sam oba cilindera iz kabine i onaj na menjacu ali opet trese kad krece jel neko imao slican problem? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta je sa setom kvacila,jel tu  sta menjano a posebno korpa?

Obicno kad se radi zamajac menja se i set kvacila ma koliko dobro izgledao da se ne bi ubrzo moralo skidati sve zbog necega a nije bas mali posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava2109 To trešenje sam rešio zamenom seta kvačila. Zamajac nisam ni dirao dok je auto bio kod mene. Valeo setovi su veoma loši i ponovo se javi trešenje nakon 20000 km, dok su Sachs i Luk druga priča. 
Kad si sređivao zamajac, trebalo je da promeniš i set kvačila. Em što je sve skinuto, em što ne plaćaš duplo ruke. A ceo set kvalitetniji je oko 120-130 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze mala pomoc prikacio sam kola na dijagnostiku izbacio mi je ove greske koliko ja kontam neki relej je u pitanju jel zna neko sta je tacno u pitanju greske su DF 122, DF 031,DF 001  ? Hvala 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ovako.. u pitanju je Marea 1.9jtd 81kw 2001. 

Auto sam gledao u subotu, pazario ga i preuzeo juce.. Sve je ok.. Osim.... Kada sam isao da ga gledam minimalno se cuo spaner, decko je rekao da ce on zameniti (jer se bavi mehanikom).. Zamenio je spaner u nedelju i u ponedeljak kada sam preuzeo auto na leru je imao vibracije, nesto je lupalo kao metal od plastiku ili tako nesto, kada krecem auto je tresao i na nizim obrtajima 1200-1300.. Cim malo uhvati obrtaje prestaje.. Moja pretpostavka je da nije dobro uzupcen.. Na zamajac, lamelu itd ne sumnjam jer samo dva dana ranije nije nista lupalo, treslo itd.. Menjac je perfektan kao i motor.. Ako neko ima neku ideju neka pise.. Hvalaa!!

Edited by djox

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...