Jump to content
FAS Goran
dulegti

Fiat Marea/Bravo 1.9 JTD / TD - trese pri ubrzanju/kretanju/točkovi zadrhte prilikom kretanja

Recommended Posts

Meni je isto tako na Astri počela korpa da zeza. Na prvih par kretanja krene da se trese ozbiljno i posle je miran. Kvačilo još ne proklizava, ali ako krenem sa 1000-1500 obrtaja trese se ceo auto. Sa većim gasom je mirniji, a bez gasa se nekako i namesti da se lagano krene.

S obzirom da auto prelazi jako malo ne brine me to mnogo,a ni mojima(koji 99% vremena i voze auto) ne smeta još trešenje :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam isao nesto do grada i sve je normalno, nema nikakvog tresenja. Cini mi se da vise trza kada je kisa i velika vlaznost. Nista mi nije jasno :question:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kod mene trese kada krecem pod prve, inace auto dobro vuce nizbrdo i nema nikakvih problema na razlicitih okretaja motora. Bez problema ide i sa 160km/sat.

Kvacilo pocinje da ukopcava vrlo nisko, jdam majstor mi je rekao da je to dobro, ne valja da ukopcava gore.

Po svemu ovome mozda je problem u korpi kvacila. Koja odprilike bi bila cena kvacila u Eura?

Edited by Petrus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najcesce je korpa i kvacilo uopste a mogu i poluosovine imati lufta kao i nosacimotora.

 

 

Kod mene je sigurno kvačilo. 87000km u vlasništvu firme ga je izgleda skupo koštalo. Sada na malo preko 120 000  kreće da trese. a i očekujem za koju hiljadu kilometara da krene i da proklizava i onda da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prevodu nešto oko 100€ otprilike... To što podrhtava na plin može da bude do loših svećica i kablova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što podrhtava na plin može da bude do loših svećica i kablova...

Isto mi se desava i na plinu i na benzinu, nema razlike! Juce ceo dan nema podrhtavanja, jutros nesto malo. Ma, da nije zamenjen set kvacila pre nekih 12.000 km, bio bih siguran da je korpa. Ovako, nisam pametan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

imam jedan problem pa ukoliko neko zna u čemu je kvaka bilo bi fino. Fiat Marea je u pitanju. Naime, prilikom kretanja prednji točkovi blago zadrhte. To je primjetio moj prijatelj dok sam se parkirao. Poslije sam se i sam uvjerio. Bio sam kod mehaničara, provjerio on oko točkova sve, kaže OK je. Vozim tako već godinu dana. Ako neko zna šta bi mogao da bude uzrok neka odgovori. Inače, neki su mi rekli da je kugla, neki da prenosi trenje sa motora.

Volan ne trese.

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim zadrhte,kako kazes znaci da negde u trapu ima lufta.

E sad kako to majstor nije nasao,ne znam.

Najverovatnije da je rame u pitanju mada moze biti i do solje amortizera,neka malo bolje pogleda,luft je verovatno mali pa se ne vidi "iz aviona".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to strašno ako je luft mali. Ima to dooobar broj automobila. Obrati malo pažnju kod ostalih po ulici kada npr. kreću sa semafora i primetićeš.

Naravno, ne govorim ovde o situaciji kada se točak vidno (iz aviona) pomera...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na askoni odsrafila balans stangla :D

Nisam ni primetio, posle nekog vremena dodje kupac, zagleda auto i provali to.

Jeste treslo tj pomerao se tocak, penjanje na ivicnjak je bilo cudno, ali ko ce da daje znacaja tome na autu starom 29godina.

Samo dobar majstor. Pravilna dijagnoza je pola resenja problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duže vreme tokom vožnje na auto-putu i pri brzinama od 110 km/h i većim osećam neke čudne vibracije na volanu - tokom ubrzavanja i vožnje konstantnom brzinom. Na karoseriji (sedište, pod, vrata, tabla) se i ne osećaju skoro pa uopšte, ali zato volan "razbija". Pre 400 km je izvršen mali redovan servis, na trapu je promenjeno levo rame, kraj spone.....urađena je reglaža, trap je ok. Sve je ostalo "zategnuto". Pošto se ovo javlja već duži vremenski period, pre oko 1500-2000 km sam ponovo izbalansirao gume na zadnjoj osovini (letnji set, koji pred montažu obavezno balansiram) i vibracije su se malo smanjile. 

Zamajac sam menjao pre oko 60000 km i tokom vožnje nema nikakvih naznaka da je dotrajao...set kvačila je "pri" kraju, ali on ne utiče na te vibracije (valjda????).

Nosači motora (naročito nosač sa donje strane) su, prema rečima majstora, u redu - ni jedan nije za zamenu. 

 

Sumnjam da te vibracije dolaze od sledećih stvari - poluosovine, krstevi i šolje. 

Šta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se tako krstevi i solje nisu osecale nego samo u krivini i - ili pod gasom.

Ovo sto ti pricas su ili ne balansiran tocak - bilo koji od 4, ili pa klobuk - balon na gumi. Verujem da kad das gas i ubrzas na 120-130 da vibracije nestaju jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da je neki od tegova otpao ili moguće da je došlo do nekog "debalansa" pneumatika.

Pneumatike ću proveriti, možda već danas ako stignem....bar njih da eliminišem kao mogući uzrok. 

A kada ubrzavam do 120-130 i više, vibracije se malo umanje - i da, kada uhvatim volan sa obe ruke (školski), kao da i on prestane da se trese. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto se onda treses i ti u ritmu :D :D:D

Aj proveri balans kod vulkanizera pa javi kako je proslo.

Misliš?

...hm, pa nisam toliko krupan da amortizujem te vibracije, al ko zna - nošenje deteta i obavljanje početnih roditeljskih dužnosti je dovelo do povećanja obima nadlaktice (bicepsa).  :stuart:

Čim proverim točkove, javljam. Kolega, hvala na sugestijama! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo sam izbalansirao sva četiri točka i problem je rešen. Hvala Kolega na pomoći!!!!  :cheers:

To je i meni prvo palo na pamet, ali opet mi je bilo nelogično da se nakon 4-5k km točkovi "razbalansiraju"...pa se onda setim naših puteva.....

Uglavnom, hvala još jednom!!!!  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam malo ovu temu i čini mi se da se kod mene baš ovo dešava. Pri laganom kretanju ceo motor podrhtava iako auto ide i relativno dobro startuje i to traje do potpunog puštanja kvačila. Ako startujem malo oštrije ili malo brže pustim kvačilo ništa se ne dešava. Takođe ovo nema nikakve veze sa tim da li je motor zagrejan ili hladan, odnosno da li je lamela zagrejana.

 

Sad ne znam da li proveravati nosače motora ili odmah ići na najskuplju varijantu s obzirom na to da simptomi najverovatnije odgovaraju korpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

od skora je poceo da mi se javlja taj problem kad je hladan krene auto ponekad i lepo iz 1 a li cim se zagreje i ako je uzbrdica trese se ko alkos ispred dragstora u 6 ujutro dok ceka da mu otvore. negde sam procitao da je mozda u pitanju plivajuci zamajac, neko kaze da je mozda sajla kvacila labava e sad ja sam set kvacila menjao letos i odtad nisam presao ni 3-4.000 km i pitam se zar nije praksa da majstor koji menja set kvacila proveri i stanje zamajca? auto posle toga ide lepo ne podrhtava kod rikverca ne gusi tokom voznje. ako neka ima neku ideju nek kaze. taj zamajc kosta oko 28.000 u ap sportu sto je i verujem najveca cena jer su ubedljivo najskuplji iako valjaju istu robu ko i svi ostali. i znam da se taj zamajac u najboljoj varijanti menja na 250.000 a najgoroj na 150.000 a moj auto je iz uvoza i bogtepita koliko je presao, ja kad sam ga uzeo pisalo je 217.000 a koliko je taj sat vracen paaaaa nadam se da nije bio vise od 350.000. unapred zahvaljujem na odgovorima :)

 

p.s. auto je uvezen iz Italije tako da je redovan servis verovatno imao samo dok je bio u garanciji jer su zabari gora stoka od nas kad je pitanje odrzavanja automobila.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da je jtd u pitanju?

Jel se javlja samo kada su niže temperature? Meni se stresa auto kada je hladno i to je 99% do nosača motora koji se stvrdne na nižim temperaturama. Čim malo otopli kreće bez problema bez gasa uzbrdo tako da bi bilo lepo da je to i kod tebe pošto je ubedljivo najjeftiniji i najbezazleniji kvar.

Proveri prvo nosače, pa onda gledaj skuplje probleme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...