Jump to content
FAS Goran
dulegti

Fiat Marea/Bravo 1.9 JTD / TD - trese pri ubrzanju/kretanju/točkovi zadrhte prilikom kretanja

Recommended Posts

Mislim da je u pitanju korpa. Taj problem sam imao na proslom autu, kad sam zamenio korpu sve je bilo ok. A mozda ti je majstor stavio neke lose delove kvacila kad ti je menjao. Probaj da kad pocne da drhti, stani, pa onda kreni ponovo ali popusti kvacilo malo brze. Ako uhvati i ne drhti onda je sigurno korpa. Javi sta je bilo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok, manje trese kad je hladan cim se zagreje trese vise i trese kad ga gasim. bem lia ga videcu cim skrpim neki kes i zakazem kod onog lika u zemunu, mislim da se zove Goran ima dobre preporuke i pun mi je vise biiip majstora koji lose i do pola odradjuju posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim Vas da mi neko kaže zbog čega mi trese pretpostavljam prednji desni točak kada uđem u krivinu? Kada izađem iz krivine čini mi se kao da sekundu-dve zatrese točak kad ga ispravim i prestane. Trap je pregledavan više puta i sve je ok, jel moguće da je do amortizera ili šolje amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima!

Ljudi, hobisti i ostalji koji imaju FIAT Brave 1.9TD koji ponesto znaju u vezi ovog auta imam jedan problem koji za sada ne mogu da resim!?

Kada krecem sa autom ili kada auto je u leru trese (podrhtava) motor. U cemu moze birti problem i kako se moze resiti.

Hvala na eventoalnom odgovoru.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l baš trese motor pri kretanju, ili osetiš da ti se ceo auto trese? Ako se ceo auto trese prilikom kretanja, može biti klasičan simptom kvačila koje je pri kraju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas vec teme o tome, prelistaj malo forum. A mislim da je nosac motora otiso.

 

Gde se nalazi taj nosac motora, posto gornji (sa sa desne strane gore) sam zamenio sa novim. Motor se malo umirio no i dalje trese pri startu i u leru, a ponekad se to desava i u voznji na odredjeni broj okretaja.

Inace sa motorom je sve OK, ne dimi, pali iz prve itd,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo Buca!

Sa motorom je sve u redu! to znaci ne dimi normalno radi. Kada motor je hladan (ujutru) odmah pali iz prve isto kao benzinac, posto sam stavio nove grejace.

Trese-podrhtava kada krecem u prvu brzinu ili kada motor je u leru itd,....

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema da trokira da stuca ni na leru ni u voznji? Reko si da si samo jedan nosac promenio? A ostali kakvi su? A u ostalim brzinama nema da trese?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema da trokira da stuca ni na leru ni u voznji? Reko si da si samo jedan nosac promenio? A ostali kakvi su? A u ostalim brzinama nema da trese?

 

Postavja se pitanje jel uzrok tresenja motora su nosaci ili je nesto drugo?

Poz.,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima raznih mogucnosti. Ako pri polasku trese i podrhtava motor otisla je korpa, ako na leru podrhtava mogu dizne da su i primetio bi da stuca auto. Meni to sto ti opisujes deluje kao nosaci motora da su. A da li pri kretanju cujes neki zvuk, da lupka?

htc evo 3D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pri kretanju cuje se neki zvuk, no mislim da je od turbine!? bar ja tako mislim,...

Inace sa kvacilom je sve u redu, posto kvacilo hvata sasvim normalno dole,...sa ovim se slaze jedan serviser Fiat brave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ti i ostale nosace, ako se cuje neki zvuk pri polasku "tak" ili tako nekako, reko bi da su nosaci... Digni rucnu, ubaci u prvu i popustaj kvacilo na cim i vidi sta se desava sa motorom...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na odredjeni broj okretaja cuje se neko lupkanje-podrhtavanje, zbog toga pokidao se prednji vufer-gumeni amortizer auspuha (jedan od dva). Zammenio sam sa novim,....

Mne ovo nekako izgleda da kod motora na odredjenji broj okretaja ili u leru javlja se neka rezonancija. Zbog cega se javlja ne mogu da ustanovim!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem sa kolima, sad sam primetio...
Kad potopim gas, od 2400-2500 obrtaja pocinje da podrhtava auto, i sve vise, na 3000obr bas trese...
Do guma ne verujem da je problem, jer je volan miran...
Da napomenem, auto vuce normalno...

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam pomislio da su gume posto vec 20dana vozim bez jedne (prednje leve) ratkapne... onda sam u Arnskinuo ratk, i u povratku isprovbavao vise puta...trese opet...

Jednom sam polako dodavao has do 3000 obrtaka trecom, i nije zatresao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...