Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo SUV - Alfa Romeo Stelvio

Recommended Posts

Ili smo se malo raspekmezili, mom caletu nista ne fali, a vozio je u zivotu samo dva auta, Z101 i Renol 11, a imao je slomljenu kicmu i 6 meseci bio nepokretan tj prikovan za krevet. U svakom slucaju, pogledajte bilo koji malo ozbiljniji SUV i videcete da se novinari najcesce zale na losu udobnost jer da bi toliku masu zadrzao na toj visini, potrebno je tvrdje oslanjanje ;) Zato kazem da je karavan, sigurno bolji izbor nego SUV, pruza sve sem veceg ega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro sad... Mogli bi onda i dalje da se kupamo u buretu ili koritu, pa ipak ne radimo to

Nije stvar da se neko raspekmezio, već mogućnost da sebi olakšaš život ako si u mogućnosti.

Ako kažeš da se isto ulazi u RAV4 i u BMW trojku, ja ti ne verujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravili ste na bezbednost koja je u tim vozilima daleko vece.

 

 

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisha pričaš kao i za dizelaše.

Evo ja bi već sutra kupio Qashqai, Freemont ili Tupson. I naravno sa nekim napucanim dizel motorom. 4x4 nije neophodan jer mi zatreba jednom ili dva puta godišnje. Ono što mi je prednost kod njih je prvo visina sedenja samim tim bezbednija u odnosu na druga niža vozila, ta visina se ogleda i u daleko lakšem ulaženju i izlaženju iz vozila. Druga stvar višljom pozicijom sedenja dobijaš daleko više unutrašnjeg prostora kao i prostraniji gepek. Višlja pozicija gepeka donosi i lakši istovar stvari i lakše baratanje / jedini nedostatak je što to što se utovaruje mora da se digne na nešto veću visinu.

Druga stvar što se retardi koji voze ta veća vozila tako bahato ponašaju u saobraćaju. Ali opet kola za to su najmanje kriva.

Uzgred BMW X6 nije imao tržište niti konkureciju i sve je iznenadio. Konkurenciju neprijatno.  I na ulici jeste pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za 10 godina kad budete svi vozili SUVove, bicete svi na istoj visini i jednako bezbedni kao i da vozite niske aute  :lol: Usustini tesko ce me neko ubediti u suprotno jer za razliku od vecine, ja patim od kompleksa da bude sto manji auto, ja sam pre Yuga, hteo Minija, odustao sam od njega samo zbog ogranicenih mogucnosti u Srbiji, istina, sa sadasnjim (ne)znanjem, zbog odredjenih konstruktivnih karakteristika, drago mi je da sam se odlucio za Yugo... U svakom slucaju da ne duzim i ne skrecem dalje sa teme, moje misljenje je izneseno (ima tu jos stvari ali nije bitno) i nece se promeniti ali slozimo se da se ne slazemo jer meni su toliko ogavni da necu ni da trosim dalje reci :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, na svakoj temi jugisa mora da izjavi " Tesko ce te me ubediti" , ja sam uvek kontra ali ispravan :D

Pa bre sedni nekad majar u Touareg sa vazdusnim ogibljenjem pa mo kazi dal je tvrd, neudoban, glomazan, trom i sta god Da ne pricamo o Range R., Land R. I ostale prave dzipove. Nemoj da kao reper uzimas Dacije , Kie i sl. rekoh jos i prosli put.

Ja mogu da te razumem da ti deluju u prolazu glomazno, robusno i da mislis da se to tesko vozi i sl.ali u stvari nemas pojma koliko je lako i sa uzivanjem! Isto npr. kao kad bih ti rekao da je sto puta lakse da vozis npr. Mercedes E klasu u odnosu na neku Astru. Jednostavno, napravljen je za voznju, a ovo drugo je za sirptinju, prevoz jednostavno. Samo toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, YUgisa said:

Pa za 10 godina kad budete svi vozili SUVove, bicete svi na istoj visini i jednako bezbedni kao i da vozite niske aute  :lol: Usustini tesko ce me neko ubediti u suprotno jer za razliku od vecine, ja patim od kompleksa da bude sto manji auto, ja sam pre Yuga, hteo Minija, odustao sam od njega samo zbog ogranicenih mogucnosti u Srbiji, istina, sa sadasnjim (ne)znanjem, zbog odredjenih konstruktivnih karakteristika, drago mi je da sam se odlucio za Yugo... U svakom slucaju da ne duzim i ne skrecem dalje sa teme, moje misljenje je izneseno (ima tu jos stvari ali nije bitno) i nece se promeniti ali slozimo se da se ne slazemo jer meni su toliko ogavni da necu ni da trosim dalje reci :D 

 

Jugiša, slažem se sa tobom oko SUV-a. Nikada ne bih to vozio, gade mi se, kao i razni "van" automobili.

Ali na račun mini morisa nisi u pravu, vidi ovo:

 

zza539.thumb.jpg.a53bbffabb6ac6e336508d6zza540.thumb.jpg.f7ffa0c2a87ef3213e2f296zza541.thumb.jpg.7f638eb15920bb548baa370

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, MS PK said:

Pa bre sedni nekad majar u Touareg sa vazdusnim ogibljenjem pa mo kazi dal je tvrd, neudoban, glomazan, trom i sta god Da ne pricamo o Range R., Land R. I ostale prave dzipove

 

Vozio sam se u novom ML-u,jel se to racuna? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, marko.jovanovic said:

Ali na račun mini morisa nisi u pravu...

 

Ne kazem ja da nije moguce nabudziti minija, ali uzmi u obzir cenu i poteskoce u nabavci delova. Ja kad sam kupovao auto, na netu sam nalazio samo ljude koji su imali 3 ili vise Minija i pokusavali su da sklope jednog redovnog ;) Da ne duzim i ne smaram, fora mi je mini zbog dimenzija i oko te fore sa menjacem u karteru, ali ostale stvari su mi veca fora kod Yuga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao muka mi je od ovih SUV-a. :sick:...

Opet...da ne kvarim temu, ali nisam odoleo ovom "biseru"... bez komentara..:crybaby:

 

2016-03-08_12.23.00.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, proizvodnja Alfa Romeo Stelvia bi trebala krenuti službeno u 11. mjesec(to je plan) iako će sljedeći tjedan izaći prve maskirane verzije na cestu što će reći da je ostalo 6 mjeseci ili manje do toga. To je u skladu sa informacijom koja kruži da će ipak vjerojatno biti prije toga što je planirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da to nisam pisao ovdje. Već neko vrijeme imam info kako je izrađen određen broj (mislim da je 30, ne sjećam se točno) Stelvia sa konačnom karoserijom i da je čak to VP serija, a to će reći ušli smo u zadnjih 6 mjeseci do serijske proizvodnje.

Vrlo lako moguće da će Alfa ići agresivno sa cijenom i da će kod tržišta gdje CO2 nije bitan za konačnu cijenu ovo biti prava zamjena za Giuliu SW.

Evo sada i slika iz talijanskih medija:

 

zza796.jpeg zza797.jpeg zza798.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo blize BMW X1 ili BMW X3?

X3

 

Wheelbase  2,810 mm (110.6 in)

Length  4,652 mm (183.1 in)

Width  1,884 mm (74.2 in)

Height  1,713 mm (67.4 in)

 

X1

 

Wheelbase  2,760 mm (108.7 in)

Length  4,457 mm (175.5 in)

Width  1,789 mm (70.4 in)

Height  1,535 mm (60.4 in)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa baza je Giulia, njihove riječi su sitno veći od X3. Daj baš podatke za trag kotača, možeš i Seriju 3 (F30) dodati. Inače taj stari X1 ti je baza doslovno stara Serija 3(E90), i trag kotača u međuosovinski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dante Bg

 

Evo baš dimenzija, a uzet ću za stari X1, aktualni X3, Seriju 3, a naravno i za Giuliu. Čisto vezano za platformu, ništa visina itd.

 

BMW X1 (E84)

- međuosovinski  2760 mm

- prednji trag  1500 mm

- stražnji trag  1529 mm

 

BMW X3 (F25)

- međuosovinski  2810 mm

- prednji trag  1595 mm

- stražnji trag  1610 mm

 

BMW Serija 3 (F30)

- međuosovinski  2810 mm

- prednji trag  1543 mm

- stražnji trag  1583 mm

Alfa Romeo Giulia (952)

- međuosovinski  2820 mm

- prednji trag  1557 mm

- stražnji trag  1625 mm

 

Naravno što se tiče traga kotača on varira od verzije do verzije ali ne previše. Svakako Alfa Giulia je straga jako široka i sumnjam da će što mijenjati za Stelvio. Posljedično će im to pomoći sa troškovima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više čovek ne može ni da razlikuje sa 100% sigurnosti šta je photoshop, a šta nije... :D

Je l ovo prava slika? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa-Romeo-Stelvio-SUV-2016.jpgAlfa-Romeo-sport-utility-Stelvio-2016.jpg

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...