Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Alfa Romeo SUV - Alfa Romeo Stelvio

Recommended Posts

Budući Alfa Romeo SUV

 

142850-alfa%20suv.jpg

 

 
Šef dizajna u kompaniji Fiat Chrysler Automobiles Ralph Gilles je na Instagramu objavio teaser sliku na kojoj se navodno nalazi budući Alfa Romeo crossover. Na slici je nalazi dizajner Lorenzo Ramaciotti koji sedi u prtljažniku vozila za koji se pretostavlja da je taj dugo očekivani Alfin crossover (kodne oznake ''Tipo 949''). Podsećanja radi, iz Alfa Romea su nedavno stigle neke zanimljive najave o njihovom budućem crossoveru koji će premijeru imati u drugoj polovini 2016. godine. Tako je šef Alfa Romea za Severnu Ameriku Reid Bigland tamošnjim medijima potvrdio da je Alfin crossover već pokazan dilerima, kao i to da se radi o vozilu nešto većem od BMW-a X3. Takođe, pomenuti gospodin Bigland je najavio da će taj SUV odlikovati zaista privlačan italijanski dizajn kojim će se ovaj model izdvojiti u tom segmentu.
Naravno, dizajn nije sve, pa će Alfin crossover morati da kupce privuče i performansama. I to ne samo kada je u pitanju ubrzanje do stotke, već i vreme na Nirburgringu. Ovo bi trebalo da znači da će Alfa Romeo pokušati da obori vreme koje je na Nirburgringu postavio Porsche Cayenne Turbo S, a koji je sa 7 minuta i 59 sekundi najbrži  crossover/SUV na toj nemačkoj stazi. Alfin crossover još nema ime, dok bi njegova promocija mogla da se održi početkom oktobra 2016. na sajamu automobila u Parizu. U gami motora možemo očekivati 2.0 litarski turbo benzinac, zatim 2.2 litarski turbodizelaš, pa V6 turbodizel agregat, kao i 2.9 litarski V6 bi-turbo benzinac iz Giulije QV (gde raspolaže sa 510KS).
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa Romeo SUV će se zvati Stelvio

 

alfa%20suv%20q.jpg

 
Kako prenosi britanski Auto Express, šef Fiat-Chrysler Automobiles Sergio Marchionne je konačno otrkrio kako će se zvati dugo očekivani i dugo najavljivani Alfin SUV model. Dakle - Alfa Romeo Stelvio. Stelvio je inače i ime planinskog prevoja u Italiji, ali i naziv popularnog sira i Nacionalnog parka u Italiji. Uz sve to, Stelvio je i naziv jednog modela u gami Moto Guzzija.
 

alfa%20suv%206.jpg

 
Mada nas naravno sve zanima kako će izgledati ovaj SUV (u ovom članku možete videti par nezvaničnih rendera), možda je od toga čak važnija informacija kada ga možemo očekivati u prodaji. Ovo naravno zbog brojnih najava i odlaganja brojnih Alfinih modela. Kako stvari sada stoje, Stelvio kreće u proizvodnju u poslednjem kvartalu ove godine, dok prodaja startuje početkom 2017.
 

133507-alfa%20suv.jpg

 
Stelvio će koristiti blago modifikovanu platformu već predstavljene Giulije, predviđenu za verzije sa zadnjim i pogonom na sva četiri točka, dok u gami motora možemo očekivati četvorocilindrične i V6 motore. To u praksi znači da možemo očekivati 2.2 litarski dizel agregat (u Giuliji bi trebalo da bude dostupan u verzijama sa 150KS, 180KS i 210KS), kao i novi GME (Global Medium Engine) 2.0 litarski benzinac u varijantama sa 200KS, 250KS i 280KS. Takođe, postojaće verovatno i sportska verzija Quadrifoglio Verde, i to sa 2.9 litarskim V6 twin-turbo benzincem sa 500 konja.
Treba podsetiti i da je Marchionne prilikom nedavne posete fabrici Cassino u Italiji najavio da serijska proizvodnja Giulije kreće 14. marta ove godine.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodno prvi Alfin SUV Stelvio biće predstavljen polovinom novembra na sajmu u Los Anđelesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što bi kad taj segmen donosi velike profite.

Lamborghini je prvi napravio SUV i to pravi su pre tačno trideset godina. Čuveni Rambo Lambo LM002.

 

zza520.thumb.jpg.0c02774d759d734d670410bzza521.thumb.jpg.adb5c5f85a3f6b2b3e99065

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

Boze sacuvaj!  Nista vise nije sveto!

 

Reci to Porsche-u :) Razvalise sa prodajom Macan-a i Cayenne-a :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prvo sam na njih i pomislio! Hajde rekoh Lambo je probao pa srećom prestao a Porsche rastura!

Američki virus stigao u Evropu:(

Lično mi se gade te kreacije kupea na platformi big foota!

Da mi netko pokloni tu rugobu zahvalio bih mu se i odbio. Bilo bi me sramota da me ljudi vide u takvoj spodobi!

Ako je terenac onda neka je land rover ili puch- G klasa...

Limuzina i kupe se zna šta je a ona bmw kreacija x6 valjda to mi je vrhunac kiča i neukusa! Gazda mi je tu rugobu imao pa se čovek dozvao pameti pa kupio seriju 7 i vozi se kao čovek.(doduše malo više kao čovek od ostalih ljudi)

Tržište je neumoljivo i proizvođači prave ono što raja traži! Nitko se više ne usudi  praviti  prave a povoljne vozačke aute male mase i bez previše elektronike. Tko je nekada probao orginal i današnju repliku nekadašnjih ikona Honde,Renaulta,Peugeota.... zna o čemu pričam.

7c8050acc8a0a0ef9fbbf345b7cc8bf5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne soli mi ranu!

Viđam govno skoro svaki dan! Ima ga gazda klanice iz mog mesta, prodao neku rugobu od bmw a vlasniku građare i uzeo tu kreaciju!

Imaju ljudi para ali ne i ukusa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste ali ja sam jako tvrd tradicionalista po tom pitanju! 

Po meni je ovo kao genetski inženjering! Ukrštanje jaguara i slona!

Ali takvi su zahtevi tržišta... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velik auto, mali p.... :lol: Il ako zena vozi, onda velika v.... :lol: Ja ne mogu nikako da svarim ove SUVove, voziti nesto sto ni u cemu nije dobro :unsure: Ko i novi mobilni telefoni, kao aparat najgori je u obavljanju razgovora <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao muka mi je od ovih SUV-a. :sick:Nit su za asvalt nit za sumu. Sluze samo za lecenje kompleksa. Znam koleginicu koja vozi X6 (kupio joj muz koji radi u inostranstvu). Umesto da lepo kupi Fiat Pandu kad vec nece da ide busom ili peske. A proizvodjaci prave to sto kupci traze. E sad, kupci debili sa vise para nego mozga...sreca sto jos uvek nema u prodaji onih "monster trucks" ili kako se vec zovu oni auti sa ogromnim tockovima sto gaze preko drugih auta. 99% debila bi to kupilo, samo da gazi preko drugih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad vide ovo vozaci SUVova, reci ce da mi imamo komplekse zbog njihovih uspeha :lol::lol: Komsija mi je Nisanov diler, da nema onog Kaskaija, ne bi prodao 5 auta... Pre dve godine svakih par dana je dosao kamion sa nekoliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da se ja pitam, registracija za SUV bi trebalo biti 3x skuplja, pa makar to bio i Nissan sa 1.5 dci jem :D

Ma ajd' to, nego Alfa SUV...ma da zaplaces od muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta god mi mislili i pričali, ali

 

On 3/7/2016 at 11:27 AM, ivan.ik said:
To je ono što kupci hoće i kupuju.

 

A plus je segment sa najvećom ekspanzijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes ima gomilu SUV modela, Audi takođe, BMW isto , Renault kreće da pravi nove segmente i popunjava preostale. Sada su tu pare i prestiž tako da uopšte nije loša odluka da Maserati a još najmanje Alfa ubace svoje modele. 

Kad smo mogli da preživimo Cayene pa još i dizlo sada Macan izgleda kao sasvim normalan model.

A ovo što Totti reče jedan od rastućih segmenta u sporo oporavljajućoj auto industriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, ja shvatam zasto proizvodjaci prave, ali ne shvatam zasto ljudi to traze i kupuju :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, MS PK said:
Jesi li vozio il se vozio u dzipu nekad? Ne mislim na Reno, Kiu i sl.

 

 

A šta fali KiJi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puhalo zakon onda.

Mislim da malo preterujete, ti SUV-ovi su daleko stabilniji i menje naginju nego njihova braća.

Problem kod starih terenaca u stabilizatori tj. balans štangle - za gradsku upotrebu potrebno je veći uticaj stabilizatora kako bi se vozilo manje naginjalo i bilo stabilnije dok na terenu to bi stvorilo kontra efekat i vozilo ne bi bilo sa svih točkovima svo vreme u kontaktu sa podlogom. To je koliko se sećam prvi rešio Range / Land Rover i svojim aktivnim stabilizatorom.

 

zza538.thumb.jpg.db69b4a1380fd04589736c9

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu performanse i ponasanje auta samo kolicina naginjanja :D Poenta je da imas nesto tesko i glomazno sa velikim klirensom koje se u 90% vozi po gradu... Jedan karavan sa pogonom na sva cetiri tocka je bolji u skoro svemu od prosecnog SUV vozila sem u merenju ciji je duzi... Nemam ja nista protiv kad ljudi voze terenca koji je sposoban ici van asfalta... Da ne kazem da mnogi SUVovi ni nemaju pogon na sva cetiri tocka a verujem da nesto tipa Imprece i Lansera da moze vise da postigne i van asfalta od SUVa sa pogonom na sva cetiri...

 

Usustini, da ih voze seljaci, jos i da shvatim, treba otici do njive, ovo ono, problem je samo sto u 99%, SUV voze obicne seljacine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije primarno kod njih to što ti navodiš. Kad budeš došao u moje godine, samo će ti se kasti

Ja bih u tvog Juga mogao plafon dva puta da uđem i izađem... I ode kičma u Q

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...