Jump to content
FAS Goran
STG

Bravo/a / Marea - skidanje fabričkog radija

Recommended Posts

Evo ljudi, resio sam problem. Problem je bio sto je "majstor" koji je postavljao radio, umesto da prvo stavi ono kuciste, da zaglavi kako treba, pa da stavio cd player, on je sve zajedno ubacio :D Skinuo sam onaj okvir, nisam polomio :D i malo sam se namucio da izvadim cd player, al uspeo sam, i imam i sta da vidim! unutra, izvucena struja za bass neki ogroman, ima 2x2 cinca zenska :D i posto treba da povezem zvucnike na prednjim vratima, morao sam da skidam kasetu da pridjem zicama, a tek tu ima sta da vidim :D

IMG00009_20110901_1025.jpg

Iskreno, ne znam ni cemu to sluzi :D

a evo kako je izgledao auto dok sam spajao te silne zice

IMG00010_20110901_1028.jpg

Sad sve radi kako treba, cuje se oooodlicno :) i da, imam u gepeku izvucene kablove za DVD, za bass od 1000W i jos par zica, koje pojma nemam za cega sluze :D

hvala na odgovorima

Edited by MilanceX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno...

IMG00010_20110901_1028_Copy.jpg

na broju 1 i 2 je fixiran zvucnik, to ne diras, a na broju tri, gurnes srafciger izmedju poklopca i table i lagano vadis zvucnik, kad izadje ta strana (broj3) to ti je to :) samo povuces poklopac zvucnika ka sebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat vremena sam pokusavao da ga izvucem i nema sanse....inace skidam ga jer displej na njemu stalno svetli i kada auto stoji duze da ga ne palim,podosta izvuce akomulator

Oteram kod elektricara ali ni on nije uspeo ...malo je falilo da ga iscupam na silu ...haha

na kraju izvadim osigurac...radio mi i ne zapinje toliko ali mi na istom osiguracu i centralna brava...aj ako neko ima neki predlog ...ako nema,cupam...haha

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam izvadio fabricki cass na nacin koji je objasnjen u ovoj temi,

kad sam ga prodao Pedji ovde sa foruma, zaboli smo po noz sa svake strane (kao na slici, inace je vozaceva strana isla malo teze ali smo je "otkljucali") prste u kasetu i izvlaci dok ne dodjes do ledja od radija, tu onda otkaci konektor i antenu i to je to....samo zabodi tanke nozeve gde je oznaceno na slikama i osetices i cuces kako skljocne pod njima........

Ako se bojis da ne slomis, najavi se kod Gorana na Altinu, momci imaju alat za vadjenje fabricke muzike, ceo zahvat traje 10 sekundi......

meni i Pedji je trebalo oko minut :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo je prosto ja sam juce vadi radio!sve je lepo objasnjeno na temi, u sustini caka je da donje zabice moraju ici prem gore (dosta gore malo jace) pa onda vuces radio napolje i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da neotvaram novu temu, vako, imam onaj FM t. sto se ukljuci u upaljac pa ide preko FM-a, sada imam pitanje da lije ikako to ugraditi nekako u mjesto gdje ide kaseta shvacate sta bih zelio

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel zna neko kako da skinem fabricki cd player iz maree, a da ga ne ostetim?  :)

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ni ja ne otvaram novu temu, dobio sam na poklon plejer, neka Kineska marka, nije još stigao ali slikao mi je rođak, sa zadnje strane ima samo jedan ulaz. valjda taj Euro džek, a kod mene na fabričkom kad sam skidao video sam dva ulaza, tj. dva džeka. Zna li neko koja je funkcija tog drugog, tj. mene više brine da li će svi zvučnici raditi kad na ovog kineza sastavim samo taj jedan sa instalacije auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma marei nema fabricki euro dzek? Moram da seckam zice da bi ubacio jvc mp3? I zvucnik na tabli mi probio :|

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema fabrički eurodžek. Moraš sam da prespojiš žice. 

A zvučnik na tabli zameni. Preporučujem da uzmeš Bose tweetere od Alfe/Lancie. Nisu skupi, mene koštali 1000 din (doduše od Mazde 6) i promena što se tiče zvuka

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.10.2016. at 9:53 PM, andreja.micovic said:

Nema fabrički eurodžek. Moraš sam da prespojiš žice. 

A zvučnik na tabli zameni. Preporučujem da uzmeš Bose tweetere od Alfe/Lancie. Nisu skupi, mene koštali 1000 din (doduše od Mazde 6) i promena što se tiče zvuka

 

Gde ima da se kupe ti zvucnici? Gde si ti kupio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci od alfe ili libre da trazim? Jel su u svakoj alfi i libri stavljeni ti zvucnici? Da mi neda neke leve pa mi ispadne isto kao ovi moji. Znaci ti su bolji zvucnici? A u vratima koje bi mogao da ubacim da su bolji od ovih fabrickih u marei i dali znas dali ima nekih desetki boljih od o ovih u gepeku u marei?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...